Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Kambodża

Kambodża to niewielkie państwo w południowo-wschodniej Azji, które chyba większości jednoznacznie kojarzy się z kompleksem Angkor. To również miejsce pełne rajskich plaż i nieodkrytych lasów tropikalnych.

Największą atrakcję Kambodży stanowi Angkor – obecnie rozległy park archeologiczny, niegdyś największe miasto świata. Kompleks wypełniają pozostałości kolejnych stolic państwa Khmerów, które zachwycą każdego przybysza. Tropikalne deszcze w tej części świata sprawiły, że do dziś przetrwały tylko niektóre budynki – przede wszystkim świątynie, jak na przykład Angkor Wat i Bayon.

Równie ciekawe jest miasto Phnom Penh – stolica Kambodży, w której napotkamy ślady okrutnego reżimu Czerwonych Khmerów, jak choćby więzienie S-21 czy Pola Śmierci.

Zwiedzając Kambodżę nie sposób pominąć małych miasteczek, w których możemy zobaczyć kolonialną architekturę, poczuć klimat Azji oraz podglądać życie lokalnych mieszkańców. Kambodża w większości zamieszkiwana jest przez Khmerów, którzy są serdeczni, ale i ciekawi przybyszów z innego świata.

Podczas podróży do Kambodży warto także spróbować lokalnej kuchni, której wyjątkowym przysmakiem jest grillowany pająk. Miłośnicy mniej egzotycznego jedzenia również znajdą tutaj coś dla siebie – kuchnia kambodżańska oferuje wiele dań z ryżem oraz masę owoców.

Kambodża to fascynujący i wciąż jeszcze nieodkryty kraj, więc jeśli chcecie go poznać, to już dziś zapraszamy do odkrywania Kambodży z nami!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora danych osobowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej.

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h