Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Kazachstan

Kazachstan jest bardzo dużym powierzchniowo państwem Azji Środkowej, w granicach którego znajduje się zarówno depresja nadkaspijska, jak i wysokogórskie grzbiety Ałtaju i Tien-szanu. Na terenie Kazachstanu leżą także jeziora, których nazwy z pewnością wszystkim są dobrze znane, a są to: Jezioro Bałchasz, Jezioro Aralskie i Morze Kaspijskie.

Bardzo cenną atrakcją Kazachstanu jest rezerwat archeologiczny Tamgały, którego zadaniem jest ochrona ponad 5000 rysunków naskalnych pochodzących z epoki brązu. Rezerwat ten został doceniony na arenie międzynarodowej za sprawą wpisu na listę UNESCO.

Będąc w Kazachstanie warto odwiedzić stolicę tego kraju – Astanę. A w trakcie zwiedzania miasta koniecznie trzeba zobaczyć wieżę widokową Bajterek, Piramidę Pokoju i Pojednania oraz Chan Szatyr, które jest największym centrum rozrywkowo-handlowym w Azji Środkowej.

Przy okazji wizyty w Kazachstanie warto również odwiedzić Kanion Szaryński, mauzoleum Ahmeda Chodży Jesewi, a także miasto Taraz z mauzoleum Aulie-Ata i pozostałościami średniowiecznego miasta.

Zwiedzając Kazachstan nie można nie zajrzeć do Ałmaty, czyli miasta, w którym warto zobaczyć wzgórze Kok Tobe ze słynną wieżą telewizyjną oraz Sobór Wniebowstąpienia Pańskiego.

Natomiast wszystkim wielbicielom dzikiej natury z pewnością przypadnie do gustu Park Narodowy Altyn-Emel, w którym chronione są rzadkie gatunki ptaków. Jak widać, Kazachstan to wspaniały kraj, pełen uśmiechniętych mieszkańców, więc jeśli chcecie go odwiedzić, to już dziś zapraszamy na wyjazd do Kazachstanu z naszym biurem podróży!

Warto wiedzieć

Dokumenty wjazdowe/wizy

Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym, jeśli udają się do Kazachstanu na okres pobytu do 30 dni. Wjeżdżają oni do tego kraju na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora danych osobowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej.

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h