Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Maroko

Maroko to kraj położony w północno-zachodniej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Jest to kraj warty odwiedzenia za sprawą wysokich szczytów Atlasu, niezwykłych pustynnych terenów oraz interesującej kultury berberyjskiej. W trakcie odkrywania tego państwa z pewnością warto również zobaczyć barwne targi oraz spróbować lokalnej kuchni.

Będąc w Maroku warto odwiedzić stolicę – Rabat. Na miejscu warto zobaczyć pozostałości budowli rzymskich, w tym: kompleks ruin Szalla, liczne medresy, łaźnie oraz Pałac królewski Dar el-Makhzen. Innymi ciekawymi zabytkami są wpisane na listę UNESCO medyny w Fezie, Marrakeszu oraz Tetuanie.

Zwiedzając Maroko warto zobaczyć zabytkowe miasto Meknes oraz stanowisko archeologiczne w Volubilis. W Maroku panują również idealne warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, od windsurfingu i kitesurfingu, przez wspinaczkę górską, aż po rajdy jeepami po pustyni.

Maroko jest niesamowitym miejscem, pełnym niezwykłych atrakcji, więc jeśli chcecie je odwiedzić, to zapraszamy na wyjazd do Maroka z naszym biurem podróży!

Warto wiedzieć

POGODA

W Maroko wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach.  Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj.  Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

Język

Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

Jedzenie

Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

Co przywieźć na pamiątkę z Maroko?

Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:

  • wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
  • przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
  • dywany
  • babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora danych osobowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej.

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kraju i wycieczkach jakie do niego zorganizowaliśmy?
Zobacz wpisy na naszym blogu:

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h