Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Mongolia

Mongolia jest jednym z największych krajów położonych w Azji. Na jej terenie znajduje się Pustynia Gobi, która zamieszkiwana jet przez rzadkie gatunki zwierząt, wśród których można na przykład wymienić niedźwiedzie himalajskie, świstaki himalajskie, konie Przewalskiego oraz baktriany. W trakcie jej odkrywania, z pewnością warto także zobaczyć wyżyny i góry Ałtaj znajdujące się w północnej części kraju.

Będąc w Mongolii warto także odwiedzić Ułan Bator – stolicę kraju i centrum życia gospodarczego. Do największych atrakcji miasta należą: buddyjski klasztor Gandan oraz pałac zimowy Bogdo-Gegena.

Warto także zajrzeć do Karakorum – historycznej stolicy państwa założonego przez Czyngis Chana. Na miejscu warto zobaczyć jeden z najstarszych klasztorów lamajskich – Erdenedzuu chijd. Innymi ciekawymi atrakcjami są: park narodowy Gorchi-Tereldż, góry Chentej, a także wpisana na listę UNESCO dolina rzeki Orchon.

Jak widać, Mongolia jest niesamowitym krajem, pełnym niezwykłych atrakcji, przyrody i gościnnych mieszkańców, więc jeśli chcecie ją poznać, to zapraszamy na podróż do Mongolii z naszym biurem podróży!

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora danych osobowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej.

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h