Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Birma – perła Azji, jakiej nie znacie

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz birmańskie miasta i wioski
 • Poznasz lokalnych mieszkańców, ich tradycje, zwyczaje i kulturę
 • Zobaczysz niesamowite buddyjskie świątynie i złote pagody
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-14 osób)
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot

Yangon, Bagan czy Mandalay to tylko jedne z wielu niezwykłych miast, które zwiedzimy podczas tej wyprawy. Odwiedzimy też wioski z pływającymi na wodzie ogrodami, zobaczymy złote buddyjskie świątynie oraz pagody i poznamy serdecznych Birmańczyków wraz z ich zwyczajami, tradycjami i kulturą. Posmakujemy też pysznej birmańskiej kuchni i odwiedzimy miejsca nieodkryte przez turystów, co sprawi, że ten wyjazd będzie jeszcze bardziej nadzwyczajny i nieszablonowy. Jeśli więc chcesz przeżyć coś niezapomnianego to nie wahaj się – wyjedź z nami do Birmy, a obiecujemy, że będzie to jedna z tych podróży, których nie zapomnisz do końca życia.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy do Yangon (z 1 lub 2 przesiadkami).

Dzień

2

YANGON

Przylot do Yangon w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Yangon.

Dzień

3

YANGON

Po śniadaniu zwiedzanie Yangon (zwanego też Rangun) – jednego z najpiękniejszych birmańskich miast. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po centrum pełnym historycznych budynków o unikalnej, kolonialnej architekturze. Zobaczymy też między innymi słynne ogrody Mahabandoola i Pomnik Niepodległości. Odwiedzimy też świątynię w której znajduje się jeden z największych posągów Buddy. W świątyni Chauk Htat Ky (bo o niej mowa) zobaczyć można 70-metrowy posąg leżącego Buddy, którego stopy pokryte są licznymi, tradycyjnymi, rzeźbionymi symbolami. To właśnie tu mieszkańcy gromadzą się, by oddawać hołd i cześć Buddzie. Następnie przystaniemy nieopodal zjawiskowej barki Karaweik należącej niegdyś do królów, a potem dotrzemy do najsłynniejszej, liczącej nawet 2500 lat pagody w Birmie – pagody Shwedagon. Ta majestatyczna świątynia pokryta jest diamentami i złotem, a w jej wnętrzu buddyjscy mnisi oddają się modlitwie. Skrywa ona coś niesamowicie ważnego dla wszystkich wyznawców buddyzmu, a mianowicie Sandaw czyli włosy z głowy Buddy Gotamy. Dzień zakończymy podziwianiem zachwycającego zachodu słońca. Nocleg w Yangon.

Dzień

4

YANGON - BAGAN

Poranny przelot do malowniczo położonego nad rzeką Irawadi Baganu. Miasto to słynie z licznych buddyjskich świątyń, klasztorów czy pagód. Zanim jednak ruszymy na odkrywanie tych miejsc to pospacerujemy po gwarnym i ruchliwym targu, wtopimy się w lokalny klimat i zobaczymy jak czas spędzają mieszkańcy Baganu. Następnie zwiedzimy najsłynniejsze święte budowle, dowiemy się nieco o buddyzmie i posłuchamy historii związanych z Buddą i jego wcieleniami. Na koniec dnia udamy się na najwyższą pagodę w Baganie, by podziwiać zachód słońca. Niesamowite widoki gwarantowane. Nocleg w Baganie.

Dzień

5

BAGAN

Co prawda, Bagan słynie przede wszystkim ze zjawiskowych, złotych pagód, jednak tego dnia poznamy nieco inne oblicze tej części świata – ruszymy, by poznawać pobliskie wioski i zamieszkujących je Bamarów (lub jak kto woli Birmańczyków). Zobaczymy jak żyją, poznamy ich lokalne tradycje i zwyczaje, będzie okazja by z nimi porozmawiać. Następnie wsiądziemy w bryczki, które zawiozą nas tam, gdzie inne środki transportu nie docierają! Późnym popołudniem czeka nas rejs tradycyjną, drewnianą łodzią podczas którego odprężeni będziemy podziwiać otaczające nas krajobrazy oświetlone promieniami zachodzącego słońca. Nocleg w Baganie.

Dzień

6

BAGAN – MANDALAY – AMARAPURA - MANDALAY

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lokalny przelot do Mandalay – dawnej stolicy Birmy i miejsca w którym znajduje się choćby słynne wzgórze Mandalay, Pałac Królewski czy pagoda Mahamuni będąca drugim (zaraz po pagodzie Shwedagon) najświętszym miejscem dla wyznawców buddyzmu. Znajduje się tam posąg Buddy, którego twarz obmywana jest przez mnichów każdego dnia wczesnym rankiem, co przyciąga tłumy wiernych. Tego dnia odwiedzimy między innymi lokalne warsztaty w których powstają wyroby ze złota i rękodzieło. Rzeźbi się tam między innymi w drewnie i marmurze. Następnie zobaczymy zjawiskową pagodę Kuthodaw, nieco inną niż poprzednie. Składa się ona w kilkuset białych domków na których wygrawerowano buddyjskie pisma, co sprawiło, że nazywana jest ona „największą książką na świecie”. Późnym popołudniem ruszymy w kierunku Amarapura, gdzie zobaczymy najdłuższy na świecie most wykonany z drewna tekowego. Całość opiera się na drewnianych palach. Nocleg w Mandalay.

Dzień

7

MANDALAY – MINGUN – MANDALAY

Po śniadaniu poranny rejs prywatną łódką do Mingun. Płynąć będziemy wzdłuż rzeki Irawadi. W Mingun zobaczymy między innymi ważący ponad 87 ton największy na świecie dzwon z brązu i zwiedzimy pagodę Hsinbyume, pobieloną świątynię wybudowaną na wzór góry Meru. Po zwiedzaniu pospacerujemy po targu. Następnie łodzią wrócimy do Mandalay, gdzie późnym popołudniem zobaczymy pozostałości słynnego Pałacu Królewskiego w większości zniszczonego przez pożar podczas II wojny światowej. Wieczorem będzie okazja, by ze wzgórza Mandalay podziwiać panoramę miasta. Nocleg w Mandalay.

Dzień

8

MANDALAY - HEHO - KALAW

Poranny przelot do Heho, a następnie około godzinny transfer do Kalaw – dawnego kolonialnego, cichego miasteczka. Kalaw otoczone jest malowniczymi górami i leży na wysokości ok. 1320 m n.p.m. Odwiedzimy lokalne wioski zamieszkałe przez plemiona żyjące zgodnie z tradycyjnymi wartościami, podziwiać będziemy niezwykłe krajobrazy pełne pól uprawnych i odkryjemy magiczne zakamarki tego miejsca. Nocleg w Kalaw.

Dzień

9

KALAW – JEZIORO INLE

Po śniadaniu udamy się do Nyaungshwe. Tam wsiądziemy w łódki i odbędziemy całodniowy rejs po jeziorze Inle. Zobaczymy wiosłujących nogami rybaków, unoszące się na wodzie klasztory, domy na palach czy „pływające ogrody”. Zatrzymamy się nieopodal świątyni Phaung Daw Oo będącej najświętszym miejscem całego stanu Shan do którego każdego roku pielgrzymuje mnóstwo Birmańczyków. Następnie odkryjemy pobliskie wioski, między innymi wioskę Nampan, gdzie zobaczymy jak wytwarza się tutejsze cygara. Nocleg w hotelu w pobliżu jeziora Inle.

Dzień

10

JEZIORO INLE – INDEIN – JEZIORO INLE

Śniadanie. Następnie udamy się na targ, odbywający się każdego dnia w innej z wiosek. Zobaczymy tam niesamowicie kolorowo ubranych tubylców z plemion górskich, którzy handlują niemalże wszystkim. Następnie kontynuujemy podróżowanie po jeziorze, podczas którego zobaczymy między innymi Indein – wioskę z kompleksem starożytnych świątyń i stup. Poznamy kobiety z plemienia „długiej szyi” i wioślarzy z ludu Intha.  Nocleg w hotelu w pobliżu jeziora Inle.

Dzień

11

JEZIORO INLE – HEHO - YANGON

Po śniadaniu lokalny przelot do Yangon. Kontynuujemy zwiedzanie miasta. Najpierw pospacerujemy po prawie 80-letnim lokalnym rynku. Będzie czas na ostatnie zakupy – a zdecydowanie jest w czym wybierać, bo targi w Birmie pełne są niesamowicie oryginalnego rękodzieła (ręcznie wytwarzanych parasolek, figurek, biżuterii). Znajdziemy tam też owoce, warzywa i inne lokalne przysmaki. Następnie odwiedzimy słynną katedrę Najświętszej Marii Panny wybudowaną w 1899 roku, buddyjską świątynię Sule Paya i ponad 100- letnią synagogę. W synagodze dowiemy się nieco od Powiernika Synagogii o historii Żydów zamieszkujących Birmę. Na koniec dnia czeka nas nie lada gratka – wizyta na gwarnym Chinatown  i spacer po kolorowej indyjskiej dzielnicy, gdzie aż roi się od straganów. Typowy orientalny klimat poczujemy właśnie tam. Nocleg w Yangon.

Dzień

12

POŻEGNANIE

Śniadanie. Czas wolny. W zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (z 1 lub 2 przesiadkami).

Dzień

13

Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Terminy na rok 2019 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Yangon-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Yangon-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 10 noclegów zgodnie z programem (noclegi w hotelach 4*, pokoje 2-osobowe)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty klimatyzowany samochód/bus, 4 przeloty wewnętrzne (Yangon-Bagan-Mandalay- Inle Lake-Yangon), przeprawy łodziami
 • Bilety wstępu do miejsc ujętych w programie
 • Wizę do Birmy
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Obiadokolacji – ok. 10-15 USD/dzień
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1390 PLN 
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Birma - perła Azji, jakiej nie znacie
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP są objęci obowiązkiem wizowym – wjeżdżają do Birmy na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) i wizy/promesy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

POGODA
Najogólniej mówiąc w Birmie występują dwie pory roku: deszczowa i sucha. Najlepszym okresem na wyjazd do tego kraju jest okres od września do marca, ale tak naprawdę cały rok roku sprzyja podróżowaniu do Birmy.

CZAS
+4,5 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, + 5,5 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym w Birmie jest język birmański. Z młodszym pokoleniem można próbować porozumieć się po angielsku.

RELIGIA
Większość mieszkańców Birmy to buddyści (prawie 90%). Pozostali mieszkańcy wyznają przede wszystkim chrześcijaństwo. Podczas wchodzenia do większości świątyń należy zdjąć buty, w ubiorze należy unikać roznegliżowania (najlepiej mieć zakryte ramiona i kolana, przydać więc mogą się chusty, dłuższe spódnice i spodnie za kolano).

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce.
Budżet na wyjazd – niższy lub porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Birmy jest kiat (MMK). 1 PLN = ok. 400 MMK. W wielu miejscach turystycznych płacić jednak można w DOLARACH, więc zabieramy ze sobą tą walutę (USD) i dopiero w razie potrzeby wymieniamy w birmańskich kantorach na walutę lokalną. Bardzo ważne jednak, aby banknoty USD były wydane po 2000 roku (z dużymi głowami prezydentów) i nie były zniszczone, zapisane, podarte.
Praktycznie nie ma możliwości korzystania z kart kredytowych (poza największymi hotelami). Dostęp do bankomatów ograniczony jest do większych miast.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi nie jest zbyt powszechny. W większych miastach można korzystać można z kafejek internetowych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Tylko w niektórych hotelach wtyczki takie jak w Polsce, warto więc mieć ze sobą uniwersalną przejściówkę.  

JEDZENIE
Podstawą wielu dań jest ryż lub makaron. Dodatków do nich jest mnóstwo – mięso, warzywa, owoce morza oraz sosy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W Birmie jada się również aromatycznie przyprawione zupy. Na targach natomiast królują świeże owoce (oprócz popularnych u nas bananów czy truskawek warto spróbować owoców takich jak rambutan, durian czy mangostan).

WODA
Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Birmy nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi (używając kremu z filtrem UV). Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani: Paniom przydać mogą się chusty i dłuższe spódnice, Panom dłuższe spodnie (przynajmniej za kolano); przed wejściem do większości świątyń należy zdjąć buty
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– repelent przeciwko komarom (najlepiej z DEET)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie wykonywane birmańskie parasole
– ręcznie malowane obrazy piaskowe
– biżuteria, figurki, zabawki, naczynia z laki, drewniane rzeźby, wyroby z bambusa
– buddyjskie, mosiężne dzwonki
– birmańskie słodycze, przyprawy
– longyi – tradycyjny birmański strój
– Birmańczycy uwielbiają się wymieniać różnymi drobiazgami. Możemy więc zabrać ze sobą breloczki, zabawki czy inne gadżety za które możemy otrzymać oryginalne i niesamowicie ciekawe birmańskie pamiątki. 

Opis transportu

 • wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • 4 przeloty wewnętrzne (Yangon-Bagan-Mandalay-Inle Lake-Yangon)
 • przeprawy łodziami
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Joanna Biernacka prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Joanna Biernacka – Czajka Travel z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/803, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6852162222, e-mail: biuro@czajkapodroze.pl. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h