Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Dzień dobry Maroko

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz wyjątkowe i magiczne miasta
 • Poznasz lokalnych mieszkańców, ich sztukę i kulturę
 • Posmakujesz oryginalnych marokańskich potraw
 • Zobaczysz jak wygląda tradycyjna, marokańska kolacja pełna muzyki i tańców
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować w riadach lub hotelach
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot

Jeśli nie lubisz spędzać wiele czasu w gorącym autokarze, zwiedzać w ogromnej grupie, spać w przypadkowych hotelach i smakować takich potraw, które już znasz, to wiedz, że ta podróż jest właśnie dla Ciebie. Zapewniamy Cię, że z nami na pewno wyniesiesz z podróży tak wiele, jak tylko będzie się dało. Poznasz byłe stolice Maroka, marokańską kulturę, tradycje oraz lokalnych mieszkańców. Wszystkie miasta mają do „opowiedzenia” wyjątkowe historie, czasem krwawe i burzliwe, a czasami romantyczne. Oprócz tradycji będzie też miejsce na nowoczesność. Słowem przewodnim stanie się „różnorodność”, ponieważ każde miasto (medyna), zapach, kolor czy dźwięk będzie niepowtarzalny.

Program
Dzień

1

WARSZAWA - AGADIR

Wylot z Warszawy (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 07.15). Przylot do Agadiru o 11.40. Transfer z lotniska do hotelu. Po zakwaterowaniu wyruszymy na spacer po mieście. Wtopimy się w lokalny, tętniący życiem klimat. Udamy się też na miejscowy targ pełny ozdób, rękodzieła i pamiątek. Następnie dla chętnych wizyta w hammamie (marokańskim SPA), gdzie odświeżyć można nie tylko ciało, ale i duszę. Kolacja. Nocleg w Agadirze..

Dzień

2

AGADIR - MARRAKESZ

Podróż do Marrakeszu przez góry Atlasu Wysokiego. Trasa widokowa.
Marrakesz to dawna stolica Maroka, będąca niezwykle egotycznym miejscem z racji nietypowej architektury (stare miasto zamknięte czerwonym murem z gliny), ludzi z różnych rejonów Maroka i świata, dźwięków, zapachów, kolorów czy towarów na tradycyjnym targu („souk”). Odwiedzimy ogrody słynnych artystów: Majarella i Y.S.L (projektant mody), gdzie zgromadzone są m.in. najpiękniejsze kaktusy z całego świata. Unosi się tam też zapach słynnych perfum „Opium”. Następnie spacer po starym mieście, pełnym wąskich, krętych i „udekorowanych” barwnym towarem uliczek. Będzie to spacer po tzw. „suk”, czyli po największym targu Afryki Północnej. Zobaczymy też tradycyjne dzielnice rzemieślników: szewców, kowali, wikliniarzy, farbiarzy ( co nieco przeniesie nas w polskie lata 80′). Następnie wizyta w nieczynnej już wyższej szkole koranicznej z XVI wieku oraz obejrzenie z zewnątrz XII-wiecznego meczetu Kutubija. Pójdziemy też na słynny plac Jemnna El Fna, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można na nim zobaczyć zaklinaczy węży, treserów małp, muzykantów oraz skosztować takich lokalnych przysmaków jak np. grillowe kozie głowy, kiełbaski baranie, móżdżek, ślimaki. Obiad i nocleg w Marrakeszu.

Dzień

3

MARRAKESZ – FEZ

Przejazd  do Fez. Trasa przez góry Atlasu Średniego. Tego dnia poznamy tubylców czyli Berberów z tych gór. Kiedy posmakujemy górskiej kuchni, zobaczymy co my Polacy zrobiliśmy dobrego dla Maroka. Pospacerujemy po górskim kurorcie. Kolacja i nocleg w Fez.

Dzień

4

FEZ - ZWIEDZANIE

Dzień rozpoczniemy od spaceru po wąskich, egzotycznych uliczkach starówki El- Bali, pełnych osłów i mułów, które wiozą na grzbiecie przeróżne towary. Zobaczymy najważniejsze zabytki, między innymi najciekawsze dzielnice rzemieślników Fezkich (podejrzymy nieco ich codzienne życie). Zobaczymy też meczet Al-Karauine oraz meczet i mauzoleum Idrysa II (zgodnie z lokalnym prawem do meczetu mogą wchodzić jedynie wyznawcy islamu). Przemieścimy się także po labiryncie dziewięciu tysięcy uliczek tego starego miasta – uliczek pełnych niespodzianek i pachnących (przeróżnie) bazarów. Odwiedzimy miejsca, gdzie wytwarzane jest feskie rękodzieło (będzie tam czas na zakupy). Wieczorem typowa, uroczysta marokańska kolacja pełna nie tylko pysznych dań i wina, ale także muzyki i tańców (tańca brzucha oraz tańca wojennego Berberów). Nocleg w Fez.

Dzień

5

FEZ – VOLUBILIS – MEKNES – RABAT - CASABLANKA

Wyjazd wcześnie rano z Fez. Dzień ten będzie pełen ciekawej i zaskakującej historii. Zobaczymy Volubilis– stanowisko archeologiczne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Potem zatrzymamy się w XVII-wiecznej stolicy czyli w Meknes. Zobaczymy ogromne spichlerze z basenem. Będzie też czas wolny na zakupy m.in. oliwek (najlepszych w Maroku)! Kolejne miasto, które odwiedzimy to już obecna stolica, główna siedziba obecnego króla. Udamy się do mauzoleum dziadka i ojca obecnego króla, zobaczymy XII-wieczną wieżę Hassana. Na koniec spacer po dość nietypowej warowni Kazby Udaja. Kolacja i nocleg w centrum starego miasta Casablanki.

Dzień

6

CASABLANKA – EJ JADIDA – ESSAOUIRA

Casablanka to miejsce, w którym każdy może znaleźć romantyzm dawnych lat. Zaczynamy zwiedzanie miasta od wizyty w niesamowicie zaprojektowanym meczecie (powstałym na zlecenie poprzedniego Króla Hassana II). Wizyta tam będzie wielką gratką dla miłośników architektury. Następnie wycieczka po mieście, podczas której poznamy starą Casablankę (w której czas się zatrzymał w latach 20 XX wieku) oraz nową Casablankę czyli miasto nowoczesne i luksusowe (jak przystało na ekonomiczną stolicę Maroka!). Po Casablance jedziemy na ryby do małego portu El Jadida. Zwiedzamy miasteczko, które było bazą wypadową bogatych poszukiwaczy przygód z Portugalii w XVI wieku (zaglądamy do cysterny i wchodzimy na mury miasta). Następnie czas wolny, po którym udamy się do biało – niebieskiego miasteczka (perełki na naszej trasie) czyli do Essaoury. Kolacja. Nocleg w riadzie w Essaoury.

Dzień

7

ESSAOUIRA – AGADIR

Dzień rozpoczniemy od spaceru po XVIII-wiecznej starówce oraz po dzielnicy żydowskiej. Potem zwiedzanie kazby czyli zamczyska XVIII-wiecznego, a następnie czas wolny. Essaouira to miasteczko o „artystycznej” duszy. Słynie ono obecnie z warsztatów srebra,wyrobów z drewna tujowego, pysznych owoców morza i ryb oraz ze świetnych ciastkarń. Miejsce to jest muzyki, która podobno „wypędza z ciała złe duchy”. Jego największą atrakcją jest najstarszy za zachodnim wybrzeżu Afryki port. Następnie udamy się do Agadiru, piękną drogą przez lasy arganowe. Po drzewach arganowych czasami skaczą kozy, które prawdopodobnie uda nam się uchwycić na niejednym zdjęciu. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.

Dzień

8

POŻEGNANIE

Śniadanie. Następnie przejazd na lotnisko i wylot z Agadiru (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 12.20). Przylot do Warszawy o godzinie 18.10.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-12 osób)

24.11-01.12.2018

PROMOCJA

6370 PLN

5970 PLN

09.02-16.02.2019

PROMOCJA

6370 PLN

5970 PLN

02.03-09.03.2019

PROMOCJA

6370 PLN

5970 PLN

27.04-04.05.2019

PROMOCJA
ważna do 28.12.2018

6370 PLN

5970 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2200 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Agadir-Warszawa to ok. 1000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Agadir-Warszawa ( do kwoty 1000 PLN )
 • 7 noclegów zgodnie z programem (hotele lub riady), pokoje 2-osobowe
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje
 • Uroczysta kolacja w Fez z tańcami na żywo
 • Transport zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskiego pilota (Martyny Łukasiak)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Napiwków
 • Dla chętnych wizyty w hammamie z masażem (40 EUR/os.)
 • Dla chętnych dopłata do pokoju jednoosobowego – 1270 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w klimatycznych riadach (uroczych, marokańskich domach przebudowanych na hotele) lub hotelach, pokoje 2-os. (dla chętnych dopłata do pokoju jednoosobowego-290 EUR).

Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Dzień dobry Maroko
Szczegóły

POGODA
W Maroku wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach.  Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj.  Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

CZAS
-1 godzina w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

RELIGIA
Dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dirham marokański. Najlepiej jednak mieć ze sobą Euro, które bez problemu wymienić można na miejscu, np. w banku lub kantorze (należy jednak unikać kantorów w hotelach lub na lotniskach, ponieważ obowiązujący tam kurs wymiany jest zwykle inny). Bez problemu można także wypłacać pieniądze z wielu dostępnych bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest porozumiewanie się choćby za pomocą Skype.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Obowiązuje ruch prawostronny. Na drogach trzeba być ostrożnym, ponieważ Marokańczykom zdarza się łamać przepisy drogowe. Co prawda, na wielu ulicach porządku pilnuje żandarmeria i policja, jednak w większości przypadków są to ulice ruchliwe, więc zadaniem służb jest jedynie kierowanie ruchem.

JEDZENIE
Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Maroka nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– zgodnie z lokalnym prawem do meczetu mogą wchodzić jedynie wyznawcy islamu, jednak podczas podróży odwiedzimy te miejsca święte, do których wejście jest możliwe nie tylko dla muzułmanów, należy więc wtedy pamięć o odpowiednim ubiorze (chusty, dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:
-wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
-przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
-dywany
-babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

Dokumenty wjazdowe/wizy

Obywatele RP nie potrzebują wiz. Na granicy muszą oni okazać PASZPORT (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Maroka).

Opis transportu

 • wynajęty komfortowy bus na całej trasie

Specyfikacja wyjazdu

Wyjazd przeznaczony jest dla tego podróżnika, który nie lubi spędzać wiele czasu w gorącym autokarze, zwiedzać w ogromnej grupie, spać w przypadkowych hotelach i smakować takich potraw, które już zna. Zapewniamy Cię, że z nami na pewno wyniesiesz z podróży tak wiele, jak tylko będzie się dało. Poznasz byłe stolice Maroka, marokańską kulturę, tradycje… a co najważniejsze lokalnych mieszkańców. Obiecujemy, ta podróż będzie niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem!

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora danych osobowych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h