Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 533 593 933 12 444 72 25

Dzikie Maroko

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz wyjątkowe i magiczne miasta
 • Poznasz lokalnych mieszkańców, ich sztukę i kulturę
 • Nie tylko posmakujesz oryginalnych, tradycyjnych potraw, ale także będziesz mieć okazję zobaczyć na własne oczy jak robi się słynny marokański „tajine”
 • Jednego dnia zjesz kolację na Saharze, a innego zobaczysz kozy skaczące po drzewach arganowych
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Będziesz nocować nie tylko w hotelach czy riadach, ale także na pustyni
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot

Wyprawa „Dzikie Maroko” przeznaczona jest dla tych, którzy chcą poznać Maroko takie, jakie jest naprawdę. Odwiedzimy mniej turystyczne regiony tego kraju, poznamy lokalnych mieszkańców i zobaczymy na własne oczy jak wygląda ich codzienne życie. Skosztujemy tradycyjnych przysmaków. Jednego dnia odpoczniemy na pustyni, a kolejnego zobaczymy kozy skaczące po drzewach arganowych. Czy nie brzmi to nadzwyczajnie? Z pewnością tak, dlatego wyjedź z nami w tę niezapomnianą podróż do Maroko!

Program
Dzień

1

AGADIR - TAROUDANT

Wylot z Warszawy (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 07.15). Przylot do Agadiru o 11.40. Transfer z lotniska do hotelu w Taroudant. Miasto Taroudant pełne jest marokańskich kolorów i zapachów. Warto udać się tam na spacer pomiędzy straganami, które uginają się od owoców, warzyw, przypraw, oliwek, ziół. Jest to też wręcz idealne miejsce, aby oswoić się z Marokiem. Starówka tego dość mało turystycznego miasta otoczona jest wysokimi murami z czerwonej gliny. Po spacerze po starym mieście regeneracja sił w pięknych hotelowych wnętrzach. Kolacja i nocleg w Taroudant.

Dzień

2

TAROUDANT – ANTY ATLAS – TATA – OAZA FOUM ZGOIUD

Trasa wiedzie przez najstarsze góry Maroka Anty – Atlas. Wjedziemy w świat plemion Cheluch, Poznamy kolorowy świat ludzi „wolnych” – tubylców „Berberów”. Trasa widokowa, spokojna, niezatłoczona. Przejazd daje szansę relaksu, bo cóż może być bardziej relaksującego niż podziwianie pięknych, górskich krajobrazów? A do tego egzotyczna przyroda, lasy drzew arganowych, migdałowce, palmy daktylowe, akacje.. oraz oryginalna architektura domów Berberyjskich ( czyli chat ludzi mieszkających na szczytach wzgórz). Fotografia przedstawiająca taki widok z pewnością będzie niesamowitą pamiątką. Następnie zjedziemy z gór Atlasu, aby przemieścić się w rejony subsaharyjskie, gdzie pojawią się pierwsze gaje palmowe.  Miniemy miasto na obrzeżach Sahary – Tata – w którym domy pomalowane są na różowo, a  kobiety paradują popołudniami w „balowych” sukniach.  Jak słonko będzie się chylić ku zachodowi dotrzemy do oazy na skraju Sahary. Tradycyjna kolacja serwowana z lokalną, marokańską herbatą. Nocleg w oazie w hotelu budowanym w stylu kazby z widokiem na tajemnicze, wulkaniczne góry.

Dzień

3

OAZA FOUM ZGOUID – WYDMY CHIGAGA

Tego dnia poznamy życie Saharyjczyków. Wjedziemy też na byłą trasę rajdu Paryż – Dakar. Krajobraz będzie bardzo urozmaicony: zobaczymy czarną kamienistą pustynię – hamadę (gdzie będzie można znaleźć samemu skamieliny –  czyli żyjątka zamknięte kilka milionów lat temu w kamieniu), będziemy podziwiać wyschnięte słone jezioro (płaskie jak tafla lotniska) oraz krzaczaste koryto dawno już niepłynącej rzeki. Po drodze zatrzymamy się na piknik, a na koniec dotrzemy do wielkiego piaskowego Ergu. Naszym oczom ukażą się wydmy Chigaga, przypominające niezwykłe „Morze Piasku”. Istnieje możliwość zorganizowania godzinnej wędrówki  w romantycznej karawanie prowadzonej przez nomadów (płatność dodatkowa – 15 EUR od osoby). Powrót do obozowiska. Kolacja będzie wyjątkowa – poznamy smaki Sahary zamknięte w glinianym garnku tj. tajine. A kiedy niebo odsłoni przed nami miliony gwiazd, to Saharyjczycy umilą nam wieczór grając specjalnie dla nas na bębnach i tamburynach muzykę ludzi pustyni.. Tańce mile widziane!
Nocleg w obozowisku (wygodne namioty wyposażone w materace i pościel).

Dzień

4

WYDMY CHIGAGA – SZLAK TYSIĄCA KAZB PRZY RZECE DRAA-ZAGORA - OUARZAZAT

Po śniadaniu z widokiem na piaskowe wydmy kontynuacja trasy Paryż – Dakar po bezdrożach. Żegnając  się z Saharą wjeżdżamy tym razem na stary  i najważniejszy szlak karawan – szlak transsaharyjski, którym wożono niewolników, złoto czy sól. Złożony jest on nie tylko z żyznej doliny rzeki Draa, ale i z ciągnących się około 100 km gajów palmowych. Będziemy podziwiać też architekturę warowną (kazby, ksary), domy z gliny oraz otaczający je iście afrykański krajobraz pełen palm, osiołków oraz tradycyjnie ubranych kobiet. Obiad we własnym zakresie na trasie. Odwiedzimy Kazbę (byłego paszę tj. wysokiego urzędnika regionu), pospacerujemy po typowej, glinianej wiosce. Jadąc dalej można wjechać się  w góry wulkaniczne. Kolacja i nocleg na planie studia filmowego w mieście zwanego „małym Hollywood” czyli Ouarzazat.

Dzień

5

AIT BEN HADDOU – ATLAS WYSOKI – MARRAKESZ

Po śniadaniu zobaczymy filmową wioskę Ait Ben Haddou (wpisaną na listę UNESCO), w której robione były zdjęcia do takich filmów jak np. „Klejnot Nilu”, „Gladiator” czy „Królowa Pustyni”. Następnie przeprawa przez najwyższe góry Afryki Północnej – czyli niezwykłe góry Atlasu Wysokiego. Będziemy jechać trasą widokową. Przebiega ona przez góry Atlasu i jest rajem dla osób uwielbiających fotografowanie, ponieważ  nic tak wyjątkowo nie wychodzi na zdjęciach jak czerwona, ognista ziemia kontrastująca z zielenią drzew w dolinach. Następnie miniemy bardzo krętą przełęcz Tiszka (2260 m.n.p.m.) i udamy się już w stronę Marrakeszu. Zakwaterowanie w riadzie (czyli w hotelu z patio i tarasem na dachu) w starym mieście. Riady są dość specyficznymi, ale jakże uroczymi miejscami, ponieważ okna z pokoi nie wychodzą na ulice lecz na  patio (do środka) co sprawia, że są one niesamowitą oazą spokoju, „chroniącą” przed  zewnętrznym zgiełkiem i hałasem. Marrakesz słynie z ogrodów, więc i my się udamy do tych najsłynniejszych, czyli do ogrodów Majarella, rozsławionych obecnie przez projektanta mody Y.S.L. Wieczorem wspólne wyjście do starego miasta (medyny). Spacer krętymi uliczkami obłożnymi przeróżnym towarem i lokalnymi wyrobami budzi nie lada wyzwanie! Następnie wizyta na słynnym placu cyrkowców, magików czy zaklinaczy wężów czyli placu Jamaa El Fna.  Na jego środku dymią garkuchnie, z których kucharze serwują różne smakołyki. Można skosztować np.: grillowanych kozich głów, ślimaków, kiełbas baranich. Sporą atrakcją będzie także możliwość zjedzenia (drewnianą chochlą!) zupy, którą Marokańczycy jedzą podczas święta Ramadan. Nocleg w Marrakeszu.

Dzień

6

MARRAKESZ - ESSAOUIRA – AGADIR

Po śniadaniu godzinny spacer wąskimi uliczkami starego miasta – medyny. Odwiedzimy dzielnice, w których mieszkają i pracują rzemieślnicy trudniący się niezwykle ciekawymi zajęciami. Możemy zajrzeć też do już nieczynnej, pięknie wykonanej (całej w mozaikach) Wyższej Uczelni Koranicznej. W południe wyjazd do Essaouira. Jest to „biało-niebieskie” miasteczko o „artystycznej” duszy. Słynie ono obecnie z warsztatów srebra, pysznych owoców morza, ryb oraz ze świetnych ciastkarń. Miejsce to jest też pełne transowo-leczniczej muzyki, która podobno „wypędza z ciała złe duchy”. Jego największą atrakcją jest najstarszy za zachodnim wybrzeżu Afryki port. Czas wolny na starym mieście. Następnie udamy się do Agadiru, piękną drogą wiodącą przez góry Atlasu oraz wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Miniemy drzewa arganowe po których czasami skaczą kozy. Prawdopodobnie uda nam się uchwycić je na niejednym zdjęciu. Kolacja i nocleg w hotelu w Agadirze.

Dzień

7

AGADIR - odpoczynek

Po śniadaniu czas wolny. Można odpocząć na plaży lub pospacerować po lokalnym targu pełnym rękodzieła, ozdób czy pamiątek. Dla chętnych wizyta w hammamie (marokańskim SPA), gdzie odświeżyć można nie tylko ciało, ale i duszę. Kolacja i nocleg w Agadirze.

Dzień

8

POŻEGNANIE

Śniadanie. Następnie przejazd na lotnisko i wylot z Agadiru (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 12.20). Przylot do Warszawy o godzinie 18.10.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-10 osób)

05.10-12.10.2019

6970 PLN

09.11-16.11.2019

PROMOCJA

6970 PLN

6370 PLN

23.11-30.11.2019

6970 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2200 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Agadir-Warszawa to ok. 1000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Agadir-Warszawa (do kwoty 1000 PLN)
 • 7 noclegów zgodnie z programem – hotele i riady (pokoje 2-osobowe), obozowisko
 • Wyżywienie – wszystkie śniadania i obiadokolacje (oprócz kolacji w dniu 5 oraz napojów do obiadokolacji)
 • Tradycyjną kolację serwowaną w oazie na skraju Sahary
 • Kolację w obozowisku na Saharze z muzyką i tańcami
 • Transport zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskiego pilota (Martyny Łukasiak)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Napiwków
 • Dla chętnych wizyty w hammamie z masażem (40 EUR/os.)
 • Wędrówki w karawanie prowadzonej przez nomadów (15 EUR/os.)
 • Dla chętnych dopłata do pokoju jednoosobowego – 1270 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@czajka.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie
 • hotele lub riady (dla chętnych dopłata do pokoju jednoosobowego – 1270 PLN)
 • obozowisko (pustynia)
Galeria
Szczegóły

POGODA
W Maroku wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach.  Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj.  Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

CZAS
-1 godzina w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

RELIGIA
Dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dirham marokański. Najlepiej jednak mieć ze sobą Euro, które bez problemu wymienić można na miejscu, np. w banku lub kantorze (należy jednak unikać kantorów w hotelach lub na lotniskach, ponieważ obowiązujący tam kurs wymiany jest zwykle inny). Bez problemu można także wypłacać pieniądze z wielu dostępnych bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest porozumiewanie się choćby za pomocą Skype.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Obowiązuje ruch prawostronny. Na drogach trzeba być ostrożnym, ponieważ Marokańczykom zdarza się łamać przepisy drogowe. Co prawda, na wielu ulicach porządku pilnuje żandarmeria i policja, jednak w większości przypadków są to ulice ruchliwe, więc zadaniem służb jest jedynie kierowanie ruchem.

JEDZENIE
Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Maroka nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– zgodnie z lokalnym prawem do meczetu mogą wchodzić jedynie wyznawcy islamu, jednak podczas podróży odwiedzimy te miejsca święte, do których wejście jest możliwe nie tylko dla muzułmanów, należy więc wtedy pamięć o odpowiednim ubiorze (chusty, dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:
-wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
-przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
-dywany
-babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

Dokumenty wjazdowe/wizy

Obywatele RP nie potrzebują wiz. Na granicy muszą oni okazać PASZPORT (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Maroka).

Opis transportu

 • transport komfortowym samochodem terenowym
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h