Ekwador i Galapagos – podróż na zaczarowane wyspy

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Ekwadorze: niesamowite jeziora, amazońską dżungle i indiańskie wioski
 • Spędzisz kilka dni na Wyspach Galapagos
 • Poznasz sympatycznych mieszkańców
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-15 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny pilot

Ekwador to niesamowity kraj, który na stosunkowo niewielkiej powierzchni ma praktycznie wszystko, od ośnieżonych wulkanicznych szczytów, przez tropikalną dżunglę i indiańskie wioski aż po rajskie plaże. Wystarczy dodać do tego serdeczność mieszkańców i mamy przepis na udane wakacje.
Ale Ekwador ma coś jeszcze! Wyspy Galapagos! A my podczas naszej wyprawy spędzimy tam kilka dni, bo to minimum jakie potrzeba na zobaczenie wszystkich niesamowitych zwierząt i roślin, jakie upodobały sobie ten kawałek świata.

Zapraszamy na wyjątkową wyprawę do Ekwadoru i na Wyspy Galapagos.

Program
Dzień

1

Wylot z Polski do Quito. Przylot do Quito. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg w Quito.

Dzień

2

QUITO

Rozpoczynamy naszą przygodę z Ekwadorem od jego stolicy – Quito. Zwiedzimy historyczne centrum miasta, pełne kolonialnej architektury, które zostało wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy między innymi centralny punkt miasta czyli Plac Niepodległości, nieopodal znajdującą się katedrę oraz Pałac Prezydencki będący oficjalną siedzibą prezydenta Republiki Ekwadoru. Następnie ujrzymy słynny kościół La Compañia oraz kościół i klasztor San Francisco pochodzący z XVI wieku. Na koniec dnia pospacerujemy po jednej z najstarszych ulic Quito oraz będziemy mieli okazję podziwiać malownicze okolice wzgórza Panecillo. Nocleg w Quito.

Dzień

3

QUITO – OTAVALO

Dziś wyruszymy do Otavalo – malutkiej miejscowości położonej 100 km na północ od Quito, która zamieszkiwana jest przez rdzennych mieszkańców Ekwadoru – Indian Otavalo. To właśnie do Otavalo zjeżdża cała okolica na słynny targ. Po drodze zatrzymamy się przy jeziorze wulkanicznym Cuicocha, które powstało ponad 3000 lat temu. Jest to jezioro z którego niczym garby wystają wulkaniczne pagórki tworząc niesamowity efekt. Po południu dotrzemy do Otavalo. Nocleg w Otavalo.

Dzień

4

OTAVALO - PAPALLACTA

Po śniadaniu wybierzemy się na targ rzemieślników na placu Plaza Poncho, na którym można zakupić wyroby rękodzielnicze Indian Otavalo. Uprzedzamy, że można tam dostać zawrotu głowy od bogactwa produktów. Znaleźć tam można między innymi niesamowicie oryginalne obrazy, kapelusze, ubrania czy obrusy. Po południu przejedziemy do Papallacta. Jest to słynąca ze źródeł termalnych wioska w Andach, z której można zobaczyć pokryty śniegiem szczyt pobliskiego wulkanu Antisana. Nocleg w Papallacta.

Dzień

5

PAPALLACTA – AMAZONIA

Po śniadaniu przejedziemy w stronę miasta Tena, z którego udamy się w głąb dżungli amazońskiej. Dziś będzie czas na delektowanie się widokami. Nocleg w Tena.

Dzień

6

AMAZONIA

Tego dnia udamy się na pieszą wędrówkę po dżungli, w trakcie której będziemy podziwiać tropikalną florę i faunę. Po około godzinie spaceru dotrzemy do zachwycającego wodospadu La Cascada de Latas, gdzie będzie okazja do odświeżającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Po południu odwiedzimy rdzenną społeczność mieszkającą przy rzece Napo, gdzie zobaczymy tradycyjną pracownię garncarską, polowanie przy użyciu tradycyjnej broni – dmuchawki, a także spróbujemy tradycyjnego napoju z manioku. Wieczorem będzie chwila na odpoczynek, lokalnego drinka w barze lub relaks przy ognisku. Nocleg w Tena.

Dzień

7

AMAZONIA – BANOS

Tego dnia ruszymy w stronę Banos, mając po drodze okazję do zobaczenia wielu spektakularnych  wodospadów, np. Manto de la Novia, czy też Pailon Del Diablo – tego najbardziej spektakularnego. Wieczorem czas wolny i możliwość relaksu w SPA (dodatkowo płatne). Nocleg w Banos.

Dzień

8

BANOS

Czas wolny w Banos lub udział w wycieczce fakultatywnej. Wycieczki fakultatywne do wyboru:

 • jazda konno (ok. 60-70 USD)
 • rafting (50 USD)
 • wycieczka rowerowa (35 USD)

Nocleg w Banos.

Dzień

9

BANOS – PN COTOPAXI – QUITO

Po śniadaniu wyjedziemy w stronę parku narodowego Cotopaxi. Cotopaxi jest jednym z najwyższych na świecie wulkanów i jest wciąż czynny. Leży w Andach i jest drugim najwyższym szczytem Ekwadoru (5897 m.n.p.m.). Sam park narodowy jest schronieniem dla różnorodnej górskiej flory i fauny, w tym kondora czy wilka. Podczas spaceru z lokalnym przewodnikiem będzie okazja do podziwiania niesamowitego krajobrazu i dostojnego, ośnieżonego Cotopaxi. Wieczorem wrócimy do Quito. Nocleg w Quito.

Dzień

10

QUITO – WYSPY GALAPAGOS

Wcześnie rano przejazd na lotnisko, a następnie przelot z Quito na wyspę Baltra, położoną w archipelagu Wysp Galapagos. Lot trwa 2-3 godziny. Po wylądowaniu spotkamy się z przewodnikiem, który zabierze nas do bliźniaków Gemelos, czyli dwóch kraterów. Następnie ruszymy w dalszą drogę, aby zobaczyć żółwie giganty w ich naturalnym środowisku, po czym przespacerujemy się przez tunel lawy. Następnie wizyta w centrum Darwina, które zostało założone w 1959 roku i gdzie prowadzone są liczne badania w celu zachowania wyjątkowości Galapagos. Nocleg w Santa Cruz.

Dzień

11

WYSPY GALAPAGOS

Dziś będzie czas na poznawanie mniejszych wysp archipelagu. Do wyboru jedna z propozycji: (należy mieć na względzie, że wybór jednej z tych opcji jest też uzależniony od panującej pogody):

 • Wyspa Bartolome, na której zobaczymy Skałę Pinnacle. Po krótkiej wspinaczce czeka na nas niesamowita panorama i różne formacje lawy. Dla chętnych będzie także możliwość pływania z pingwinami równikowymi, które można spotkać wyłącznie na Wyspach Galapagos.
 • Wyspa Santa Fe, na której mieszkają legwany, które są gatunkiem endemicznym tego archipelagu. Stwory te osiągają długość nawet do 1,5 metra, a kaktusy, które są ich przysmakiem mają wysokość nawet do 10 m.! Wokół Santa Fe żyje też sporo płaszczek i żółwi.
 • Wyspa Plaza Sur, na której oprócz wspaniałych klifów możemy zobaczyć jedną z największych kolonii lwów morskich oraz kolorowych iguan.
 • Wyspa Seymour, gdzie oprócz lwów morskich możemy podziwiać ptaki. Miłośnicy ptaków na pewno się nie zawiodą.

Nocleg w Santa Cruz.

Dzień

12

WYSPY GALAPAGOS (ISABELA)

Po śniadaniu przepłyniemy jachtem na największą wyspę archipelagu – Isabela, która została nazwana na cześć hiszpańskiej królowej. Na wyspie zobaczymy lasy namorzynowe, pingwiny, kormorany, legwany morskie, żółwie słoniowe i wiele innych gatunków. Nocleg na wyspie Isabela.

Dzień

13

WYSPY GALAPAGOS (ISABELA)

Dzisiaj wyruszymy na pieszą wędrówkę (12 km, ok 3 godz.) na szczyt wulkanu Sierra Negra.  Wspinaczka jest długa, ale łatwa, więc każdy podoła.  Dotrzemy także na wulkan Chico, z którego można podziwiać panoramę całej okolicy. A widok jest iście księżycowy. Po powrocie będziemy mieć czas na odpoczynek na plaży Puerto Villamil lub wyjazd do  Concha Perla, gdzie możemy wziąć udział w snorkelingu (za dodatkową opłatą). Nocleg na wyspie Isabela.

Dzień

14

Tego dnia łodzią przepłyniemy do Puerto Ayora. Następnie transport na lotnisko w Baltra, skąd wylecimy do Quito. Wylot z Quito do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Quito – Warszawa to ok. 4500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Quito-Warszawa (do kwoty 4500 PLN)
 • 13 noclegów w pokojach dwuosobowych zgodnie z programem
 • Wyżywienie zgodnie z programem (13 śniadań, 5 obiadów, 2 kolacje)
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany bus, przeprawy publicznymi łodziami
 • Przelot na Wyspy Galapagos
 • Bilety wstępu
 • Opłatę wjazdową na Galapagos i kartę tranzytową Ingala
 • Opiekę lokalnego przewodnika podczas całego wyjazdu
 • Opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego wyjazdu
 • Opiekę przewodnika w parku narodowym Cotopaxi
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie
 • Aktywności fakultatywnych
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, pokoje 2- osobowe.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wizy, aby wjechać do Ekwadoru. Wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu.

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją
 • Przeprawy publicznymi łodziami

Specyfikacja wyjazdu

Nasza niesamowita wyprawa zakłada zobaczenie najpiękniejszych miejsc w Ekwadorze: od indiańskich wiosek, po szczyty górskie, wspaniałe jeziora i amazońską dżunglę. Poza tym spędzimy 4 dni na Wyspach Galapagos, gdzie będzie okazja do zobaczenia zwierząt tam żyjących. Cały czas towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik, bo któż lepiej pokaże nam ten kraj. I oczywiście będzie też pilot w języku polskim.

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h