Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Gruzja, Armenia, Azerbejdżan – Planeta Kaukaz

Dlaczego warto?
 • Poznasz 3 kraje kaukaskie podczas 1 wyjazdu
 • Napijesz się wina w Gruzji, koniaku w Armenii i herbaty w Azerbejdżanie
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-14 osób)
 • Będzie z Tobą polski pilot
 • Wyżywienie w cenie

Chcesz poznać Kaukaz Południowy podczas jednego wyjazdu?
Chcesz zobaczyć wspaniałe krajobrazy – od monumentalnych gór Kaukazu, przez pustynie, jeziora aż po Morze Czarne?
Chcesz dowiedzieć się w czym się różnią, a w czym podobni są do siebie Gruzini, Azerowie i Ormianie?
Chcesz skosztować 3 przepysznych i rywalizujących ze sobą kaukaskich kuchni?
Chcesz zobaczyć maksymalnie dużo, przy jednoczesnym delektowaniu się gruzińskim winem lub azerską herbatą?

Jeśli TAK, ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie!!!

Zaczniemy od Gruzji i jej najciekawszego regionu – Swanetii z tajemniczymi wieżami obronno-mieszkalnymi; odwiedzimy Tbilisi, gdzie przespacerujemy się po urokliwej starówce i zaznamy kojących kąpieli w łaźniach siarkowych; zwiedzimy półpustynne tereny na wschodzie kraju; zasmakujemy
w kachetyjskim winie; pojedziemy w końcu do Kazbegi, gdzie Wielki Kaukaz jest na wyciągnięcie ręki.
Następnie udamy się do Armenii – zwiedzimy położone w zupełnej głuszy klasztory: Haghpat  czy Noravank; odpoczniemy nad Sewanem – czyli armeńskim morzem; obejrzymy największy cmentarz chaczkarów i zakończymy ormiańską  przygodę w Erywaniu.
Wrócimy na moment do Gruzji, aby przesiąść się do pociągu i nocą przejechać do Azerbejdżanu. Przekonamy się, że to nie tylko kraj ropą płynący. Poznamy przepiękne Baku, które urzeka swoją starówką, odwiedzimy świątynię czcicieli ognia w Surachanach, zobaczymy księżycowe krajobrazy pustyni błotnych, zwiedzimy pałace chanów w Szekach. Wszystkie atrakcje umilać nam będzie smak azerskiej herbaty podawany w tulipanowych szklaneczkach.

Podczas tego wyjazdu zobaczymy 3 różne kraje, zwiedzimy zabytki należące do 3 różnych kultur, poznamy 3 różne tradycje, spróbujemy 3 różnych kuchni. Jednak jedno pozostanie zawsze bez zmian – niewymuszona GOŚCINNOŚĆ mieszkańców tych krajów. Mimo zmieniających się krajobrazów – przychylne nastawienie nigdy się nie zmieni.

Program
Dzień

1

WARSZAWA – ZUGDIDI - MESTIA

Wylot z Warszawy – zgodnie z rozkładem lotów: 08.55 (lot bezpośredni). Na gruzińskiej ziemi, w Kutaisi wylądujemy około godziny 14.15. Po odbiorze bagażu wyruszymy w drogę do regionu usianego wieżami obronnymi – Swanetii. Po drodze zatrzymamy się na obiad w Zugdidi, aby następnie kontynuować naszą podróż do Mestii. Oczywiście zatrzymamy się kilkakrotnie na trasie, gdyż droga do Swanetii jest niezwykle malownicza. Wieczorem pierwsza, powitalna gruzińska supra, czyli biesiada z toastami. Nocleg w Mestii.

Dzień

2

USZGULI

Po śniadaniu dla chętnych wycieczka samochodami terenowymi do Uszguli – najwyżej położonej wioski w Europie (oczywiście to czy Gruzja jest w Europie czy w Azji nadal pozostaje sporne, ale zostawmy to innym). Odległość jaką pokonamy z Mestii to zaledwie 50 km, ale zajmie nam to około 3 godziny. Trasa jest niezwykle malownicza, więc będzie okazja do ustrzelenia świetnych zdjęć. Po przyjeździe na miejsce przespacerujemy się po Uszguli, gdzie czas jakby się zatrzymał. Mimo, że jest to coraz bardziej turystyczne miejsce, nadal można się tu poczuć jak w innym świecie. Widok wież obronnych na tle wysokich szczytów Kaukazu, a do tego spacerujące wszędzie krowy pozwalają oderwać się od codzienności. Na kolację i nocleg wrócimy do Mestii.

Dzień

3

MESTIA - KATSKHI - TBILISI

Po śniadaniu ruszamy do stolicy Gruzji – Tbilisi. Na trasie zatrzymamy się jeszcze w Katskhi, gdzie zobaczymy klasztor na skalnej maczudze. Po przybyciu do Tbilisi, odświeżymy się w hotelu i pojedziemy na uroczystą kolację z pokazem tańców gruzińskich. Nie zabraknie także pysznego jedzenia i toastów. Nocleg w Tbilisi.

Dzień

4

TBILISI

Po śniadaniu ruszamy odkrywać stolicę Gruzji – Tbilisi. A zdecydowanie jest co odkrywać. Już samo położenie miasta zachwyca, wąwóz rzeki Kury otoczony przez liczne wzgórza. Przespacerujemy się po starym mieście – zobaczymy m.in. najważniejsze tbiliskie cerkwie: Sioni, Metechi, Anczischati. Usiądziemy też w klimatycznej lokalnej knajpce, aby przy zapachu kawy poczuć rytm miasta. Wieczorem dla chętnych relaksująca wizyta w łaźniach siarkowych lub wyjazd kolejką pod twierdzę Narikała, skąd rozciąga się widok na całe miasto. Na koniec dnia oczywiście kolacja. Nocleg w Tbilisi.

Dzień

5

DAWID GAREDŻA – KACHETIA

Dziś po śniadaniu ruszamy na podbój kolejnego regionu Gruzji – Kachetii. Naszym pierwszym przystankiem będzie klasztor Dawid Garedża, tuż przy granicy z Azerbejdżanem. Zobaczymy kompleks, a następnie  wyskrobiemy się do wykutych w skale pieczar z freskami. Po lekkim wysiłku czas na nagrodę – wino. W końcu jesteśmy w tej części Gruzji, gdzie jest go pod dostatkiem. Najpierw odwiedzimy malownicze miasteczko Sighnagi, a następnie zatrzymamy się u jednego z naszych przyjaciół, aby w jego winnicy skosztować lokalnych trunków. Na nocleg wrócimy do Tbilisi.

Dzień

6

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną aż do miasteczka Kazbegi. Po drodze przystanek przy twierdzy Ananuri, zbiorniku Żinwali oraz punkcie widokowym przy pomniku Przyjaźni Gruzińsko – Radzieckiej niedaleko przełęczy Dżwari (2370 m.n.p.m.). Po południu wyjazd samochodami terenowymi do cerkwi Cminda Sameba, którą wybudowano na wysokości ponad 2000 m.n.p.m z widokiem na najsłynniejszy szczyt Gruzji – Kazbek (5033 m.n.pm). Powrót na nocleg do Tbilisi.

Dzień

7

TBILISI – SANAHIN - HAGHPAT

Po śniadaniu ruszamy do Armenii. Na początek zwiedzimy zabytki Armenii Północnej, malowniczo położone wśród wzgórz kompleksy świątynne: Sanahin i Haghpat. Oba wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Łączy je jednak nieco więcej, nazwa tego pierwszego kompleksu oznacza „starszy niż tamten”, czyli starszy niż Haghpat. Ich podobne detale architektoniczne i dekoracja sprawiają, iż można podejrzewać, że powstały nie tylko w podobnym okresie, ale i wyszły spod ręki rzemieślników tej samej szkoły. Na kolację i nocleg dojedziemy do Sewan (lub okolice Vanadzor).

Dzień

8

SEVANAVANK – NORATUS – NORAVANK – KHOR VIRAP - ERYWAŃ

Po śniadaniu zobaczymy kompleks Sevanavank – położony nad malowniczym jeziorem Sewan, które nazywane jest Morzem Armenii. Na kompleks składają się dwa czynne kościoły: kościół Świętych Apostołów i kościół Matki Bożej (w obu znajdują się liczne dary, które otrzymywał klasztor). Następnie udamy się do Noratus – cmentarza, na którym mieści się największa w Armenii liczba chaczkarów, czyli bogato zdobionych płyt nagrobnych. Cmentarz datowany jest na IX wiek. Naszym kolejnym przystankiem będzie Noravank –  kompleks klasztorny wybudowany wśród czerwonych skał. Następnie udamy się w kierunku Erywania – stolicy Armenii. Przed wjazdem do Erywania zatrzymamy się jeszcze w Khor Virap, czyli w klasztorze, który uchodzi za jedno z najbardziej znaczących miejsc pielgrzymkowych Armenii. Ten okazały zespół klasztorny będzie można podziwiać na nadzwyczajnym tle świętej góry Ormian – czyli na tle Araratu. Nocleg w Erywaniu.

Dzień

9

GARNI – GEGARD - ERYWAŃ

Dziś zwiedzimy uroczą wioskę Garni, która słynie z kompleksu zabytkowych budowli. Najpopularniejszą wśród nich jest twierdza Garni ze słynną, bazaltową świątynią poświęconą bogu słońca – Mitrze. Jej wygląd może nieco zaskoczyć tych, którzy myśleli, że zobaczą kolejną typowo ormiańską budowlę, ponieważ świątynia Mitry zbudowana została (prawdopodobnie już w I wieku) zgodnie z zasadami antycznej, grecko-rzymskiej architektury. Umieszczona jest ona na skraju płaskowyżu, nad malowniczym wąwozem. Następnie przejedziemy do Gegard – umieszczonego na liście UNESCO zespołu klasztornego z IV w. założonego przez Grzegorza Oświeciciela. Na uwagę w klasztorze zasługują liczne grobowce wykute w skale oraz oryginalnie zaprojektowany nartekst (przedsionek).  Powrót do Erywania – zwiedzanie stolicy Armenii: zobaczymy między innymi Plac Republiki, który uważany jest za główny plac tego miasta. Na jego powierzchni odbywają się wszystkie ważne uroczystości państwowe. Plac ten połączony jest deptakiem z Placem Wolności, który także obejrzymy tego dnia. Kolejnym punktem będzie wznoszący się na zboczu wzgórza kompleks architektoniczny Kaskady. Z jego szczytu podziwiać można niesamowity widok miasta, a gdy pogoda dopisuje to i ujrzeć można górę Ararat. Na koniec będzie okazja, by podziwiać nocną panoramę miasta. Nocleg w Erywaniu.

Dzień

10

ERYWAŃ - TBILISI

Po śniadaniu wracamy do Gruzji, do Tbilisi. Przed podróżą do Azerbejdżanu – wizyta w łaźniach siarkowych. Przejazd nocnym pociągiem z Tbilisi do Baku. Podróżujemy w przedziałach sypialnych 4-osobowych.

Dzień

11

BAKU

Poranny przyjazd do Baku, który jest nie tylko stolicą, ale i największym miastem Azerbejdżanu. Zwiedzimy m.in. wykonaną z kamienna wapiennego Basztę Dziewiczą, z której rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta. Od 2000 roku znajduje się ona na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a z jej nazwą związanych jest wiele ciekawych legend. Jedna z nich głosi, że powstała ona dla jednej z ukochanych szacha, jednak kiedy wybranka dowiedziała się, że jest córką tego szacha rzuciła się z wieży wprost do morza. Zobaczymy też zabytkowy Pałac Szachów Szyrwanu. Ten zjawiskowy kompleks uznawany jest za jeden z  najważniejszych symboli miasta. Na koniec wizyta w Muzeum Dywanów – budynku, którego kształt przypomina…dywan! Wieczorem spacer nadmorską promenadą. Nocleg w Baku.

Dzień

12

SURACHANY – YANAR DAG

Wycieczka do miejscowości Surachany, gdzie podziwiać można świątynię Czcicieli Ognia – Ateszgah. Od wieków zjeżdżali tam pielgrzymi, którzy chcieli pokłonić się temu jednemu z najbardziej nieprzewidywalnych żywiołów.  Następnie przejazd do Yanar Dag – miejsca wiecznie płonących skał, nazywanego „Płonącym wzgórzem”. Nie ma znaczenia czy świeci słońce, czy pada deszcz – ogień płonie tam zawsze. A dlaczego? Z pewnością się tego dowiemy. Nocleg w Baku.

Dzień

13

GOBUSTAN

Wycieczka na wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO niezwykłą pustynię błotną – Gobustan. Można tam podziwiać niesamowite, księżycowe krajobrazy z wulkanami błotnymi w tle. Oprócz wizualnych doznań można też wykorzystać inne właściwości błota z tej pustyni, ponieważ podobno leczy ono różnorakie schorzenia. Po drodze zwiedzimy Muzeum Archeologiczne. Wyjazd nocnym pociągiem do Tbilisi.

Dzień

14

TBILISI – UPLISCYCHE - KUTAISI

Poranny Przyjazd do Tbilisi, a następnie przejazd do Kutaisi. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche – jednego z najstarszych ośrodków miejskich na terenie Gruzji będącego niezwykle zjawiskową mieszanką architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Podzielony jest on na trzy główne części: południową, centralną i północną. Po przyjeździe do Kutaisi odpoczynek lub dla chętnych wizyta na lokalnym targu, podczas której zrobić można ostatnie zakupy. Wieczorem przy kolacji niestety po raz ostatni wzniesiemy toasty, zasmakujemy gruzińskiej kuchni. Nocleg w Kutaisi.

Dzień

15

POŻEGNANIE

Po śniadaniu czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko i wylot do Polski (zgodnie z rozkładem lotów o 14.45). Przylot do Warszawy o godzinie 16.15.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-14 osób)

15.09-29.09.2018

5470 PLN + 1570 USD

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Część w USD: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty USD muszą być wydane po 1996 roku, nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa to ok. 1400 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1400 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie  Warszawa-Kutaisi-Warszawa (do kwoty 1400 PLN)
 • Noclegi zgodnie z programem: 12 nocy w hotelach 3*,4* i pensjonatach, 2 noclegi w pociągu (kuszetki)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Opiekę polskiego pilota i lokalnego kierowcy
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty bus, pociąg)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Wizę do Azerbejdżanu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Biletów wstępu ok. 40-70 USD
 • Wycieczki do Uszguli ok. 30-40 USD/os.
 • Łaźni siarkowych w Tbilisi ok. 10 USD/os.
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie
 • 12 noclegów w hotelach 3* i 4* oraz pensjonatach, pokoje 2-osobowe
 • 2 noclegi w pociągu (wagony sypialne 4-osobowe)
Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Gruzja, Armenia, Azerbejdżan - Planeta Kaukaz
Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE
DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
W każdym z tych trzech krajów panują inne przepisy wjazdowe – należy zabrać więc ze sobą PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Kaukazu. Do Gruzji i Armenii obywatele RP nie potrzebują wiz, natomiast wiza wymagana jest przy wjeździe do Azerbejdżanu. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi przed wyjazdem-  szczegóły zostały opisane w ofercie.

POGODA
Będziemy w 3 krajach, które najogólniej nie różnią się wiele od siebie pod względem pogody. Najwyższe temperatury będą w Azerbejdżanie, natomiast w Gruzji i Armenii temperatura jest zwykle wyższa o ok. 10 stopni niż u nas o danej porze roku. W górach jednak zawsze jest chłodniej a np. w Batumi, gdzie klimat jest już podzwrotnikowy stosunkowo często zdarzają się gwałtowne opady. Najwyższe temperatury utrzymują się od połowy czerwca do końca sierpnia. We wrześniu jest już trochę chłodniej, a krajobraz nabiera kolorów jesiennych. Maj zwykle też jest ciepły, a budząca się do życia przyroda zachęca do przyjazdu.

CZAS
Gruzja, Azerbejdżan, Armenia: +2 godziny w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
W każdym z tych 3 krajów językami urzędowymi są kolejno: j. gruziński, j. azerbejdżański, j. ormiański. Jednak praktycznie wszędzie porozumieć się można w języku rosyjskim, a z młodszym pokoleniem czasem także w języku angielskim.

RELIGIA
W Gruzji i Armenii przeważa prawosławie, w Azerbejdżanie główna religia to islam.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
W Gruzji i Armenii – porównywalne do cen w Polsce. W Azerbejdżanie, przede wszystkim w Baku, ceny
o około 20% wyższe.
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce + dodatek na wyższe ceny w Azerbejdżanie.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Gruzja: LARI; Armenia: DRAM; Azerbejdżan: MANAT.
W żadnym z tych krajów nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY, które bez problemu można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak, aby banknoty były wydane po 1996 roku i nie były zniszczone. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów. Płatność kartą nie jest jeszcze zbyt popularna.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny szczególnie w Gruzji. Mimo tego nie jest standardem. Kafejki internetowe są w większych miastach, jednak ich ceny są stosunkowo wysokie. Coraz więcej restauracji i hoteli w większych miastach udostępnia sieć Wi-Fi.

TELEFON
Najlepiej kupić starter lokalnego operatora. Pilot na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Pod względem brawurowego prowadzenia samochodu wszystkie te trzy kraje przodują, dlatego przy przechodzeniu przez ulicę należy mieć oczy naokoło głowy. Mimo szybkiej jazdy, miejscowi są świetnymi
i pewnymi kierowcami, choć nie mają łatwego zadania, gdyż sporo dróg jest w niezbyt dobrym stanie.

ETYKIETA PRZY STOLE
GRUZJA
Gruzini to naród bardzo gościnny. Gościa traktują jak członka rodziny. Siedząc przy stole należy przestrzegać etykiety. Głównodowodzącym jest tzw. TAMADA. To on wygłasza toasty i dba o to. by nikomu nie zabrakło wina. Wino pijemy po każdym toaście i do dna! Stoły są zwykle suto zastawione i cały czas należy coś zagryzać 🙂 Kuchnia gruzińska jest przepyszna, więc od razu należy odpuścić wszelkie diety i rozkoszować się lokalnymi smakołykami. W zależności od regionu, nasi piloci będą polecać lokalne pyszności.

ARMENIA
Tu sytuacja wygląda podobnie jak w Gruzji. Mimo, że funkcja Tamady nie jest aż tak szeroko rozwinięta.

AZERBEJDŻAN
Miejscowi nie ustępują w gościnności swoim sąsiadom. Tu na stole oprócz smakołyków lokalnej kuchni, zawsze znajdzie się herbata, podawana w zgrabnych tulipanowych szklaneczkach i często zagryzana cukierkami. Parzenie herbaty to rytuał. Często nawet sprzedawcy w sklepach zaproponują nam ten napój, aby umilić nam zakupy.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Kaukaz nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do cerkwi i do meczetu wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania skalnych miast i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic, dla bardziej wrażliwych – buty do pływania, gdyż plaże w Batumi są kamieniste

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
GRUZJA
– doskonałe gruzińskie wino, choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce; czacza – gruziński bimber
– gruzińska herbata
– wszelkiego rodzaju tradycyjne czapki
– ręcznie robione skarpety
– filcowe zabawki
– emaliowana biżuteria
– akcesoria do picia wina: kielichy, kanci – rogi
– przyprawy: adżyka, sól swańska, chmeli suneli

ARMENIA
– rękodzieło, czapki, skarpety
– ręcznie wykonana biżuteria srebrna
– obrusy
– prawdziwy ormiański koniak, wino z granatów
– basturma – przysmak ormiański (surowa, wołowa polędwica suszona w ziołach)
– dżem z całych orzechów włoskich
– przyprawy
– orzechy w miodzie
– duduk – ludowy instrument muzyczny z drzewa morelowego – jeden z symboli Armenii
– obrazy wykonane przez lokalnych artystów
– kawa idealnie nadająca się do parzenia w tyglach
-dżezwy (inaczej zwane „turki”) – tygle do parzenia kawy

AZERBEJDŻAN
– słynne szklaneczki na herbatę
– chusty jedwabne
– dywany (choć te wielkością są kłopotliwe do przewozu)

 

Potrzebne dokumenty

GRUZJA – paszport lub dowód osobisty (dokumenty ważne co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu)
ARMENIA – paszport
AZERBEJDŻAN – paszport z wizą

FORMALNOŚCI WIZOWE – Azerbejdżan.
Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem wizy do Azerbejdżanu. Celem uzyskania wizy najpóźniej 45 dni przed wyjazdem należy przesłać do naszego biura drogą mailową:
– skan paszportu (strona ze zdjęciem)
– zdjęcie paszportowe w formacie JPG
– wypełniony wniosek wizowy (wzór dostępny w naszym biurze)
O wszelkich szczegółach wypełniania wniosków i specyfikacji dokumentów potrzebnych do uzyskania wizy będziemy informować mailowo każdego uczestnika wyjazdu.

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy bus z klimatyzacją
 • Trasa Tbilisi – Baku – Tbilisi: nocny pociąg, wagony sypialne 4-osobowe

Specyfikacja wyjazdu

Planeta Kaukaz to wyjazd dla osób, które podczas jednego wyjazdu chcą zobaczyć maksymalnie dużo w 3 krajach. Nocujemy w hotelach i pensjonatach, podróżujemy zarówno wynajętym busem jak i nocnym pociągiem. Takie zróżnicowanie pozwoli na lepsze poznanie „klimatu” Kaukazu, przybliży do lokalnej codzienności.

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h