Gruzja i Armenia – Majówka

Dlaczego warto?
 • Poznasz 2 kraje kaukaskie, zabytki, kulturę
 • Podczas jednego wyjazdu spróbujesz dwóch tradycyjnych kuchni – gruzińskiej i ormiańskiej
 • Podejrzysz codzienne życie mieszkańców Kaukazu
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-14 osób)
 • Wyżywienie w cenie
 • Wszystkie atrakcje w cenie

Gruzja i Armenia – dwa sąsiadujące ze sobą kraje kaukaskie. Pozornie podobne, w końcu z tego samego kręgu kulturowego, na co dzień jednak niejako rywalizują o prym pierwszeństwa na Kaukazie: kto pierwszy przyjął chrzest? kto ma starsze zabytki? która kuchnia jest smaczniejsza? co jest lepsze: gruzińskie wino czy armeński koniak? I tak bez końca 🙂

Gruzini i Ormianie toczą także spory o to, który naród jest bardziej gościnny. Ten spór rozstrzygnąć niebywale trudno.

Aby przekonać się o tym, kto jest bardziej gościnny a także doświadczyć wielu niezapomnianych wrażeń zarówno w Gruzji jak i w Armenii, zapraszamy na wspólny wyjazd.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy (zgodnie z rozkładem lotów o 22.25).

 

Dzień

2

TBILISI

Wczesnoporanny przylot do Tbilisi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek. Po późnym śniadaniu ruszamy odkrywać stolicę Gruzji – Tbilisi. A zdecydowanie jest co odkrywać. Już samo położenie miasta zachwyca, wąwóz rzeki Kury otoczony przez liczne wzgórza. Przespacerujemy się po starym mieście – zobaczymy między innymi najważniejsze tbiliskie cerkwie: Sioni, Metechi, Anczischati. Usiądziemy też w klimatycznej lokalnej knajpce aby przy zapachu kawy, poczuć rytm miasta. Wieczorem wyjazd kolejką pod twierdzę Narikała, skąd rozciąga się widok na całe miasto. Wieczorem czeka nas pierwsza gruzińska supra, czyli biesiada. Nie obędzie się bez pysznego jedzenia i oczywiście słynnych gruzińskich toastów. Nocleg w Tbilisi.

Dzień

3

TBILISI – UPLISCICHE – KUTAISI

Śniadanie. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Kutaisi. Po drodze zatrzymamy się w Uplisciche, aby zwiedzić jedno z gruzińskich miast skalnych i jednocześnie jeden z najstarszych ośrodków mieszkalnych w tym regionie. Przyjazd do Kutaisi. Wieczorem oczywiście kolacja. Nocleg w Kutaisi.

Dzień

4

GELATI – MOCAMETA – MARTVILI

Po śniadaniu udamy się między innymi do Gelati, małego miasteczka nieopodal Kutaisi, w którym zobaczymy monastyr Gelati. Znajdują się w nim zjawiskowe freski i cenne manuskrypty pochodzące nawet z XIII wieku. Następnie zobaczymy malowniczo położony zespół klasztorny Mocameta. Stamtąd ruszamy w stronę przepięknego kanionu Martvili – niesamowite widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Nocleg w Kutaisi.

Dzień

5

KUTAISI - KAZBEGI

Po śniadaniu ruszamy w rejony północno-zachodniej Gruzji, a dokładniej w stronę znajdującego się u stóp lodowca Kazbegi. Jest to położona na wysokości 1750 m n.p.m miejscowość, słynąca z niesamowitych krajobrazów i pejzaży. Część trasy przemierzymy słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Na trasie zatrzymamy się kilkakrotnie, między innymi przy położonym na skalnej maczudze klasztorze Katskhi. Przyjazd do Kazbegi. Kolację zjemy u naszych zaprzyjaźnionych gospodarzy. Nocleg w Kazbegi.

Dzień

6

KAZBEGI - TBILISI

Dziś wstajemy nieco wcześniej, by jeepami podjechać pod przepięknie położoną cerkiewkę Cminda Sameba, gdzie będziemy podziwiać wschód słońca i górskie pejzaże z majestatyczną górą Kazbek w tle. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Po krótkim odpoczynku ruszamy w stronę stolicy Gruzji – Tbilisi. Po drodze zwiedzimy między innymi górujący nad dawną stolicą Gruzji Mcchetą klasztor Dżwari, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Przystaniemy też przy malowniczo położonej twierdzy Ananuri, która pochodzi już z przełomu XVI i XVII wieku. Po przybyciu do Tbilisi, odświeżymy się w hotelu i pojedziemy na uroczystą kolację z pokazem tańców gruzińskich. Oczywiście nie zabraknie pysznego jedzenia i toastów. Nocleg w Tbilisi.

Dzień

7

KACHETIA - DAWID GAREDŻA

Gruzini szczycą się tym, że to oni dali światu wino! Udamy się więc do krainy, która słynie z uprawy winogron – Kachetii. Naszym pierwszym przystankiem będzie klasztor Dawid Garedża, tuż przy granicy z Azerbejdżanem. Zobaczymy kompleks, a potem wyskrobiemy się do wykutych w skale pieczar z freskami.  Następnie odwiedzimy malownicze miasteczko Sighnagi i zatrzymamy się przy znajdującym się nieopodal monastyrze św. Jerzego w Bodbe. Po zwiedzaniu zatrzymamy się u jednego z naszych przyjaciół, aby w jego winnicy skosztować lokalnych trunków i dowiedzieć się nieco na temat produkcji wina w Gruzji. Na nocleg wrócimy do Tbilisi.

Dzień

8

TBILISI – SADAKHLO – AKHTALA – LASTIVER - YENOKAVAN

Po śniadaniu transfer na granicę z Armenią. Po załatwieniu formalności udamy się do ormiańskiego miasta Akhtala, gdzie zobaczymy bardzo dobrze zachowane fortyfikacje, a także kompleks klasztorny. Architektura kompleksu jest bardzo oryginalna, gdyż łączy w sobie styl ormiański, gruziński i bizantyjski (podziwiać tam można też przepiękne, zabytkowe freski). Następnie ruszamy w stronę bajkowego regionu Tavush, a dokładniej do miasta o nazwie Lastiver. Tam udamy się na pieszą wędrówkę (około 1,5 h) wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów, imponujących wąwozów, dziewiczych lasów, tajemniczych jaskiń czy wodospadów. Po południu czas wolny. Za dodatkową opłatą można skorzystać z atrakcji oferowanych przez region, w którym spędzimy noc (między innymi jazda konna, paintball, zip line, itp. ). Nocleg w okolicy Yenokavan.

Dzień

9

YENOKAVAN – DILIJAN – JEZIORO SEWAN – NORATUS - JEGHENADZOR

Po śniadaniu udamy się do przepięknie zalesionego regionu Dilijan, który słynie z licznych tradycyjnych pracowni, lokalnych warsztatów i uroczych, drewnianych domków, które wybudowano już około XIX wieku (i które służą miejscowym rodzinom po dziś dzień). Następnie ruszamy w stronę największego jeziora Armenii – Sewan. Nazywane ono bywa przez niektórych ormiańskim morzem i położone jest w malowniczym otoczeniu (dla chętnych – za dopłatą możliwość rejsu po jeziorze). Niesamowite widoki gwarantowane! Nieopodal jeziora znajdują się dwa czynne kościoły: kościół Świętych Apostołów i kościół Matki Bożej (w obu znajdują się liczne dary, które otrzymywał klasztor). Stamtąd ruszamy do graniczącej z Azerbejdżanem ormiańskiej prowincji  Wajoc Dzor, która znana jest z produkcji wina. Po drodze zobaczymy bardzo dobrze zachowany selimski karawansaraj (zajazd dla kupców i podróżujących), który zbudowany został już w 1332 roku i odwiedzimy starożytny cmentarz Noratus ze średniowiecznymi chaczkarami (kamiennymi płytami), które powstały już najprawdopodobniej około VI wieku. Późnym popołudniem dojedziemy do stolicy prowincji Wajac Dzor, a dokładniej do Jeghenadzor. Nocleg w Jeghenadzor.

Dzień

10

JEGHENADZOR – TATEW - CHYNDZORESK – KARAHUŃ - JEGHENADZOR

Po śniadaniu przejazd do monastyru Tatew – malowniczo położonego wśród wąwozów, który z daleka przypomina twierdzę. Do klasztoru dotrzemy najdłuższą kolejką linową świata, nazywaną „powietrznym tramwajem”. Stamtąd ruszamy do malowniczej wioski Chyndzoresk, gdzie zobaczymy jaskinie, które służą ludziom jako mieszkania. Tego dnia odwiedzimy też ormiańskie Stonehenge – Zorac Karer. Znane są one też pod nazwą Karahuń, co oznacza „śpiewające kamienie”. Jest ich mnóstwo (doliczono się ich 223), zajmują prawdopodobnie powierzchnię około 7 hektarów, a ich wysokość sięga 2-3 metrów. Do dziś pozostaje tajemnicą kto i w jakim celu ustawił te niesamowite kamienne struktury akurat w tym miejscu. Na nocleg wrócimy do  Jeghenadzor.

Dzień

11

JEGHENADZOR – NORAVANK – ARENI - ERYWAŃ

Po śniadaniu opuszczamy Jeghenadzor i ruszamy w stronę jednego z najważniejszych klasztorów dla Ormian. Klasztor Noravank (bo o tym zabytku mowa) powstał już około XIII wieku i położony jest w zapierającej dech w piersiach okolicy wśród masywnych, pomarańczowych skał (będzie więc okazja do ustrzelenia przepięknych zdjęć). Jako że region w którym jesteśmy uznawany jest za kolebkę ormiańskiego wina, po drodze zatrzymamy się w jednej z fabryk, gdzie skosztujemy tego trunku (wytwarzanego z przeróżnych odmian winorośli) i dowiemy się nieco na temat jego produkcji. Tego dnia odwiedzimy też jaskinię Areni, która (co ciekawe) z winem ma bardzo wiele wspólnego. Na nocleg dojedziemy do stolicy Armenii – Erywania. Nocleg w Erywaniu.

Dzień

12

ERYWAŃ

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Armenii. Zobaczymy między innymi Plac Republiki, który uważany jest za główny plac tego miasta. Na jego powierzchni odbywają się wszystkie ważne uroczystości państwowe (nieopodal znajduje się równie ważny Plac Wolności). Kolejnym punktem będzie wznoszący się na zboczu wzgórza kompleks architektoniczny Kaskady. Z jego szczytu podziwiać można niesamowity widok miasta, a gdy pogoda dopisuje to i ujrzeć można najcenniejszą górę Ormian czyli Ararat (obecnie wzniesienie to znajduje się poza granicami kraju, jednak Ormianie uwielbiają z miłością spoglądać w jego stronę). Tego dnia odwiedzimy też Park Zwycięstwa, gdzie znajduje się statua „Matki Armenii” symbolizująca jednocześnie pokój oraz siłę. Następnie wizyta w Matenadaran, czyli repozytorium nazywanym „strażnikiem kultury pisanej Armenii”, w którym przechowywane są dawne rękopisy ormiańskie. Po zwiedzaniu ruszamy w stronę jednej z fabryk koniaku (jesteśmy przecież w tej części świata, która słynie z produkcji tego trunku), aby dowiedzieć się nieco o procesie jego powstawania. Po południu czas na spokojne delektowanie się ormiańską kawą w jednej z lokalnych knajpek. Wieczorem czas wolny. Chętni mogą go spędzić w jednej z miejscowych restauracji wsłuchując się w jazzową muzykę (nie każdy wie, ale to właśnie z Armenii pochodzi bardzo wielu znanych na całym świecie muzyków jazzowych; muzyka ta stanowi dla niektórych wręcz część dziedzictwa kulturowego, gdyż jej korzenie sięgają w tym kraju już 1938 roku). Nocleg w Erywaniu.

Dzień

13

ERYWAŃ – ZWARTNOC – VOSKEVAZ – SAGHMOSSAVANK – ERYWAŃ

Po śniadaniu przejazd do Zwartnoc, miejscowości położonej niedaleko Erywania. Tam zwiedzanie wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ruin katedry z VII wieku. Po zwiedzaniu ruszamy w stronę jednej z winnic – Vosekvaz (co w języku ormiańskim oznacza „złoty krzew”), malowniczo położonej na skraju wąwozu nad rzeką Kasagh. Choć metody produkcji wina zmieniają się na przestrzeni lat to w tym miejscu wiele pozostaje niezmienne – choćby gliniane, XIX wieczne garnki używane do fermentacji wina (karazy) czy tradycyjne beczki. Stamtąd ruszamy w stronę fortu Amberd, po drodze przystaniemy jednak w miejscu poświęconemu.. ormiańskiemu alfabetowi. To właśnie tam zobaczyć można wyryte w kamieniu ormiańskie litery. Następnie zwiedzanie przepięknie położonego fortu Amberd pochodzącego już z IX wieku. Podziwiać tam można pozostałości pałacu, kościoła czy pałacowej łaźni. Na koniec dnia odwiedzimy jeszcze monastyr Saghmossavank. Na nocleg wrócimy do Erywania.

Dzień

14

ERYWAŃ – TSAHGKADZOR – GARNI – GEGHARD – ERYWAŃ

Po śniadaniu udamy się do Tsahgkadzor nazywanego Doliną Kwiatów. Kolejką linową udamy się na jeden ze szczytów, skąd podziwiać można zapierający dech w piersiach krajobraz. Następnie ruszamy do Garni, uroczej wsi, która słynie z kompleksu zabytkowych budowli. Najpopularniejszą wśród nich jest twierdza Garni ze słynną, bazaltową świątynią poświęconą bogu słońca – Mitrze. Jej wygląd może nieco zaskoczyć tych, którzy myśleli, że zobaczą kolejną typowo ormiańską budowlę, ponieważ świątynia Mitry zbudowana została (prawdopodobnie już w I wieku) zgodnie z zasadami antycznej, grecko-rzymskiej architektury. Umieszczona jest ona na skraju płaskowyżu, nad malowniczym wąwozem. Piesza wędrówka do świątyni, a po zwiedzaniu obiad. Tym razem ugoszczeni zostaniemy przez lokalnych gospodarzy, którzy pokażą nam jak piecze się tradycyjny ormiański chleb Lavash w tradycyjnym, kamiennym piecu (o nazwie tonir). Po obiedzie przejazd do Gegard – umieszczonego na liście UNESCO zespołu klasztornego z IV w. założonego przez Grzegorza Oświeciciela. Na uwagę w klasztorze zasługują liczne grobowce wykute w skale oraz oryginalnie zaprojektowany narteks (przedsionek). Powrót do Erywania na nocleg. Wieczorem czeka nas niestety pożegnalna kolacja, tym razem przy dźwiękach ormiańskiej muzyki granej na żywo. Nocleg w Erywaniu.

Dzień

15

POŻEGNANIE

Transfer na lotnisko. Wczesnoporanny wylot z Erywania (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 04.45). Przylot do Warszawy o godzinie 06.30.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Podane godziny przelotów mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

Terminy/ceny
Termin

Termin na rok 2020 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Część w EUR: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty EUR nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Tbilisi, Erywań-Warszawa  to ok. 1600 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1600 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa–Tbilisi, Erywań-Warszawa (do kwoty 1600 PLN)
 • 14 noclegów zgodnie z programem: hotele 3*, 4*, pensjonaty (pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Uroczystą gruzińską suprę z pokazem tańców
 • Transport zgodnie z programem (klimatyzowany minivan/bus, w Kazbegi jeepy)
 • Bilety wstępu do miejsc zgodnie z programem
 • Opiekę lokalnych kierowców
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1170 PLN
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* oraz pensjonatach. Pokoje 2-osobowe z łazienkami. Wszystkie hotele i pensjonaty, w których nocujemy są przez nas osobiście sprawdzone. Zawsze gwarantujemy pokoje z łazienkami. Nie ma dopłat dla singli (opcja dokwaterowania). Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego (1170 PLN).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Kaukazu. Do Gruzji i Armenii obywatele RP nie potrzebują wiz.

POGODA
Gruzja i Armenia są zróżnicowane geograficznie, więc pogoda jest zależna od regionu. Najogólniej – temperatura jest zwykle wyższa o ok. 10 stopni niż w Polsce o danej porze roku. W górach jednak zawsze jest chłodniej a np. w Batumi, gdzie klimat jest już podzwrotnikowy stosunkowo często zdarzają się gwałtowne opady. Najwyższe temperatury utrzymują się od połowy czerwca do końca sierpnia. We wrześniu jest już trochę chłodniej a krajobraz nabiera kolorów jesiennych. Maj zwykle też jest ciepły a budząca się do życia przyroda zachęca do przyjazdu.

CZAS
Gruzja: +2 godziny w stosunku do czasu w Polsce, Armenia: +3godziny.

JĘZYK
Językiem urzędowym w Gruzji jest j.gruziński, w Armeni – j.ormiański, ale praktycznie każdy Gruzin i Ormianin mówi po rosyjsku. Z młodszym pokoleniem można także porozmawiać po angielsku.

RELIGIA
Przeważa prawosławie.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne do cen w Polsce.
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Gruzja: LARI; Armenia: DRAM
W żadnym z tych krajów nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY (lepiej EURO, gdyż DOLARY muszą być wydane co najmniej po 2006 roku), które bez problemu można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak, aby banknoty nie były zniszczone, zapisane. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów. Płatność kartą nie jest jeszcze zbyt popularna.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. Powoli jest zapewniany w holach hotelowych czy restauracjach w większych miastach.

TELEFON
Najlepiej kupić starter lokalnego operatora. Pilot na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Pod względem brawurowego prowadzenia samochodu obydwa kraje przodują, dlatego przy przechodzeniu przez ulicę należy mieć oczy naokoło głowy. Mimo szybkiej jazdy, miejscowi są świetnymi i pewnymi kierowcami, choć nie mają łatwego zadania, gdyż sporo dróg jest w niezbyt dobrym stanie.

ETYKIETA PRZY STOLE
GRUZJA
Gruzini to naród bardzo gościnny. Gościa traktują jak członka rodziny. Siedząc przy stole należy przestrzegać etykiety. Głównodowodzącym jest tzw. TAMADA. To on wygłasza toasty i dba o to by nikomu nie zabrakło wina. Wino pijemy po każdym toaście i do dna. Stoły są zwykle suto zastawione i cały czas należy coś zagryzać. Kuchnia gruzińska jest przepyszna, więc od razu należy odpuścić wszelkie diety i rozkoszować się lokalnymi smakołykami. W zależności od regionu, nasi piloci będą polecać lokalne pyszności.
ARMENIA
Tu sytuacja wygląda podobnie jak w Gruzji. Mimo, że funkcja Tamady nie jest aż tak szeroko rozwinięta.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Kaukaz nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. itp.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do cerkwi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania skalnych miast i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic, dla bardziej wrażliwych – buty do pływania, gdyż plaże w Batumi są kamieniste
– lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
GRUZJA
– doskonałe gruzińskie wino, choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce; czacza – gruziński bimber
– gruzińska herbata
– wszelkiego rodzaju tradycyjne czapki
– ręcznie robione skarpety
– filcowe zabawki
– emaliowana biżuteria
– akcesoria do picia wina: kielichy, kanci – rogi
– przyprawy: adżyka, sól swańska, chmeli suneli
ARMENIA
– rękodzieło, czapki, skarpety
– ręcznie wykonana biżuteria srebrna
– obrusy
-prawdziwy ormiański koniak, wino z granatów
– basturma – przysmak ormiański (surowa, wołowa polędwica suszona w ziołach)
– dżem z całych orzechów włoskich
– przyprawy
– orzechy w miodzie
– duduk – ludowy instrument muzyczny z drzewa morelowego – jeden z symboli Armenii
– obrazy wykonane przez lokalnych artystów
– kawa idealnie nadająca się do parzenia w tyglach
-dżezwy (inaczej zwane „turki”) – tygle do parzenia kawy

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • W Kazbegi – jeepy

Specyfikacja wyjazdu

Gruzja i Armenia – majówka – to wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najważniejsze miejsca w Gruzji i Armenii. Program został skonstruowany w taki sposób, by przy jednoczesnym zwiedzaniu wielu miejsc i długich przejazdach, znalazł się czas na niespieszne cieszenie się wakacjami i smakowanie Kaukazu. Dzięki wyżywieniu wliczonemu w cenę – wyjazd będzie również dopełniony pod względem kulinarnym – zróżnicowanie regionalne gruzińskiej i ormiańskiej kuchni odnajdziemy na naszych stołach.

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h