Indie klasyczne

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najwspanialsze zabytki Indii
 • Zwiedzisz najważniejsze miasta kraju
 • Poznasz mieszkańców Indii i spróbujesz ich orientalnej kuchni
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będziesz pod opieką polskojęzycznego tour leadera

To podróż inna, nietypowa, niespotykana. W jej trakcie poznasz jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów Azji, będziesz obcować ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury i spróbujesz tego, co w hinduskiej kuchni najpyszniejsze. Zwiedzisz miasta z których słyną Indie, poznasz najwspanialsze zabytki upamiętniające historię tego kraju i podejrzysz codzienność mieszkańców. Co więcej, będzie też okazja, by delektować się dziką przyrodą. Czy nie za to wszystko razem wzięte kocha się podróżowanie?
Pozwól zabrać się w głąb prawdziwych Indii – równie ciekawych i zdumiewających, co unikatowych i oryginalnych w swojej formie. Obiecujemy, że będzie to jedna z tych podróży, którą zapamiętasz na bardzo długo!

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy.

Dzień

2

DELHI

Przylot do Delhi. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Zwiedzanie Delhi – imponującej, różnorodnej, wielobarwnej stolicy Indii malowniczo położonej nad rzeką Jamuna. Na początek zobaczymy słynną świątynię Lotosu. Jest to jeden z najsłynniejszych skarbów światowej architektury, który z zewnątrz przypomina ogromny, biały kwiat lotosu (mieści ona ponad 2500 tysiąca osób). Co ciekawe, w jej wnętrzu może modlić się każdy niezależnie od wyznawanej wiary, ponieważ nie ma w niej żadnych symboli religijnych. Następnie ujrzymy Kutb Minar – minaret zbudowany w XIII w. z czerwonego piaskowca ozdobiony wyjątkowymi żłobieniami oraz Grobowiec Humajuna z XVI w. – przykład indosaraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym parkowym otoczeniu. Nocleg w Delhi.

Dzień

3

DELHI

Po śniadaniu ruszamy na dalsze odkrywanie Delhi. Na początek przejedziemy obok słynnej Bramy Indii – znajdującej się w samym sercu stolicy budowli, mierzącej 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Przyjrzymy się również budowlom rządowym: między innymi Pałacowi Prezydenckiemu czy budynkowi Parlamentu. Następnie miniemy Czerwony Fort (jego nazwa pochodzi od kolorów jego ścian, a cały kompleks wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Ujrzymy również meczet Jama Masjid, który nazywany jest Wielkim Meczetem i jest największą sakralną budowlą muzułmańską kraju. Na koniec dnia (jeśli czas pozwoli) ujrzymy też kompleks świątynny Akshardham malowniczo położony nieopodal rzeki Jamuny. Nocleg w Delhi.

Dzień

4

DELHI – JAIPUR

Po śniadaniu ruszamy w drogę do Różowego Miasta Jaipur, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżastan. Po przyjeździe zakwaterowanie i czas wolny. Po południu zobaczymy hinduską świątynię Birla, która jest jedną z kilku mandirów (świątyń) zlokalizowanych na terenie całego kraju. Będzie też czas na spacer po niesamowicie gwarnym lokalnym targu – zatłoczenie tego miejsca nie powinno jednak odstraszać, ponieważ typowy indyjski klimat znajdziemy właśnie tam. Nocleg w Jaipur.

Dzień

5

JAIPUR

Dziś zwiedzimy pochodzący z XVI wieku kompleks budowli obronnych i pałacowych – Fort Amber (znany także jako Fort Amer). Zbudowany jest on z marmuru i czerwonego piaskowca, a jego wnętrze wypełnione jest bujną roślinnością i niezwykłymi obrazami. Majestatyczne sale skrywają nie tylko malarskie dzieła sztuki, ale i rzeźby oraz lustra, które zachwycają nawet tych, którzy wiele już widzieli. W drodze powrotnej zobaczymy niewiarygodnie czarujący Hawa MahalPałac Wiatrów zbudowany (podobnie jak widziany wcześniej fort) z czerwonego piaskowca. Charakteryzuje się on niesamowitą, monumentalną, koronkową, przypominającą ul fasadą. Następnie obejrzymy pochodzący już z XVIII wieku Pałac Miejski – zespół ogrodów i budynków pałacowych z których władał Maharaja. Skrywa on w swoim wnętrzu niesamowite architektoniczne „skarby”: między innymi salę Audiencji Publicznych (Diwan-e-aam), salę Audiencji Prywatnych (Diwan-e-khas) czy stanowiący obecnie muzeum pałacowe Mubarak Mahal (tzw. Pałac Powitań). Na koniec zobaczymy jeszcze Obserwatorium Królewskie Jantar Mantar – jedno z najlepiej zachowanych obserwatoriów astronomicznych, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium. Nocleg w Jaipur.

Dzień

6

JAIPUR – AGRA

Po śniadaniu opuszczamy Jaipur i ruszamy w dalszą drogę. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Agra. Na trasie zobaczymy między innymi wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Fatehpur Sikri. Jest to słynny zespół architektoniczny nazywany „miastem-widmo”. Określenie to nie jest przypadkowe, ponieważ w 1585 roku miejsce to niesamowicie opustoszało prawdopodobnie z powodu braku dostępu do wody pitnej. Kompleks Fatehpur Sikri obejmuje okazałe budynki: między innymi XVII- wieczny Meczet Piątkowy, Pałac Jodha Bai czy Pałac Panch Mahal i wiele, wiele innych. Przyjazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zobaczymy słynny Tadź Mahal – białą budowlę będącą najważniejszym symbolem Indii. Świątynia ta wybudowana została przez Szahdżahana w celu upamiętnienia jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, dlatego nazywana bywa „Pomnikiem Miłości”. Wspaniała architektura i otaczająca ją egzotyczna roślinność sprawiają, że wizyta ta będzie czymś niezapomnianym nie tylko dla zakochanych. Nocleg w Agra.

Dzień

7

AGRA – JARAR

Po śniadaniu zwiedzanie słynnego fortu Agra. Następnie ruszamy w stronę Jarar. Trasa prowadząca do Jarar jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Przyjazd do Jarar. Po zakwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie okolicy w trakcie którego zobaczymy między innymi starożytny kompleks świątynny Bateshwar. Składa się on z ponad 100 świątyń poświęconych Śiwie. Nocleg w Jarar.

Dzień

8

JARAR

Dzisiaj poznamy Jarar i okolicę z perspektywy łodzi. Delektować się będziemy otaczającą nas scenerią i dziką przyrodą. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy też zamieszkujące obszar zwierzęta. Nocleg w Jarar.

Dzień

9

JARAR - LUCKNOW

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Lucknow – miasta będącego stolicą indyjskiego stanu Uttar Pradesh. Po przyjeździe rozpoczniemy odkrywanie miasta. Zobaczymy między innymi szkołę La Martiniere czy brytyjską rezydencję (w której skład wchodzi kilka budynków usytuowanych w spokojnym otoczeniu). Nocleg w Lucknow.

Dzień

10

LUCKNOW

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Lucknow. Zobaczymy między innymi kompleks Bara Imambara (znany także jako kompleks Asafi Imambara). Ujrzymy także imponującą budowlę Chota Imambara wybudowaną przez Nawaba Mohammada Ali Shaha w XIX wieku. Obecnie pełni on funkcję mauzoleum – znajdują się w nim groby Mahometa Ali Shaha i jego matki. Zabytek ten słynie też ze znajdujących się wewnątrz niespotykanych elementów wystroju: pięknych żyrandoli, lamp ze szkła kryształowego, złoconych luster czy zdobień na ścianach (te dodatki sprawiły, że niektórzy nazywają to miejsce „Pałacem Świateł”). Nocleg w Lucknow.

Dzień

11

LUCKNOW – WARANASI

Wczesnym rankiem ruszamy na stację, gdzie wsiądziemy w pociąg do Waranasi. Waranasi to jedno z ważniejszych i najświętszych miast Indii, do którego co roku pielgrzymują tysiące wiernych. Znane jest ono jako miejsce rytualnych, oczyszczających z negatywnej karmy kąpieli w świętej rzece Ganges (kąpiel ta następuje po zejściu po tzw. ghatach, czyli kamiennych schodach ciągnących się wzdłuż rzeki). Przyjazd do Waranasi. Zakwaterowanie. Wieczorem (jeśli się uda) będziemy świadkami słynnej hinduskiej ceremonii – aarti. Nocleg w Waranasi.

Dzień

12

WARANASI

Wczesnym rankiem (jeśli pogoda pozwoli) odbędziemy rejs po Gangesie, rzece uważanej za ucieleśnienie bogini Gangi. Rzeka ta odgrywa szczególną rolę w życiu Hindusów, którzy nie tylko odbywają w niej rytualne kąpiele, ale także odprawiają przeróżne rytuały czcząc np. Słońce. Powrót do hotelu. Śniadanie, po którym ruszamy na zwiedzanie Waranasi i okolic. Na początek zobaczymy jedną z najsłynniejszych świątyń hinduistycznych poświęconych Śiwie, a mianowicie świątynię Kashi Vishwanath. Następnie ruszamy do Sarnath – miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Sarnath (lub w dłuższej wersji Saranganath) oznacza „Władcę Jeleni”, co związane jest z popularną buddyjską legendą. Nocleg w Waranasi.

Dzień

13

WARANASI – KHADŹURAHO

Po śniadaniu przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Khadźuraho. Khadźuraho leży nad rzeką Khudar i nazywane jest potocznie Miastem Palm Daktylowych. Znane jest ono przede wszystkim ze wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kompleksu świątyń hinduistycznych wzniesionych prawdopodobnie między IX, a XII wiekiem. Wiele ze znajdujących się tam rzeźb ma charakter erotyczny, co wiąże się z wierzeniami Ćandelów za sprawą których kompleks ten powstał. Liczne świątynie zachowały się w bardzo dobrym stanie, a my podczas zwiedzania będziemy mieli okazję podziwiać niektóre z nich. Nocleg w Khadźuraho.

Dzień

14

KHADŹURAHO – JHANSI – DELHI

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Dźhansi (Jhansi) założonej przez Radźputów. Obecnie miejscowość ta jest jednym z ośrodków handlowych, uprawia się tam zboża i bawełnę, Po drodze przystaniemy w malowniczym miasteczku Orććha (Orccha). Klimat, zabytki, spokój i brak rzeszy turystów sprawiają, że będąc tam można poczuć, jakby czas zatrzymał się na chwilę w miejscu. Złapiemy tam nieco oddechu i zobaczymy najważniejsze miejsca, między innymi cytadelę-pałac Jahangir Mahal powstałą w XVII wieku czy zabytkowe świątynie. Następnie udamy się na stację w Jhansi, skąd pociągiem ruszymy w drogę powrotną do Delhi. Nocleg w Delhi.

Dzień

15

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Delhi. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)

04.12-18.12.2020

PROMOCJA

14960 PLN

14560 PLN

13960 PLN

13560 PLN

08.01-22.01.2021

PROMOCJA

14960 PLN

14560 PLN

13960 PLN

13560 PLN

12.02-26.02.2021

PROMOCJA

14960 PLN

14560 PLN

13960 PLN

13560 PLN

12.03-26.03.2021

PROMOCJA

14960 PLN

14560 PLN

13960 PLN

13560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (5 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa to ok. 2800 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2800 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa (do kwoty 2800 PLN)
 • 1 przelot lokalny na trasie Waranasi-Khadźuraho
 • 2 transfery pociągami na trasach: Lucknow-Waranasi, Jhansi-Delhi
 • 13 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 4*)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • E-visę
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus, łódź)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnych przewodników (w j. angielskim)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1660 PLN
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz e-visy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi przed wyjazdem, a e-visa wliczona jest w cenę wyprawy.

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki, w tym j. angielski.

RELIGIA 
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13% muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne, a prowizje zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi czy błonict. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana.
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła

OPIS TRANSPORTU

 • Wynajęty samochód/minivan/bus z klimatyzacją zgodnie z programem
 • 1 przelot lokalny na trasie Waranasi-Khadźuraho
 • pociąg na trasie Lucknow-Waranasi
 • pociąg na trasie Jhansi-Delhi
 • Łódź
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h