Indie – Radżastan z Waranasi

Dlaczego warto?
 • Poznasz najpiękniejsze zabytki Indii
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-14 osób)
 • Będziesz spać w 3* i 4* hotelach
 • Razem z Tobą będzie polski pilotlokalny przewodnik, który doskonale zna Indie

Poznajcie jedną z najstarszych kultur i tradycji świata! Indie to prawdopodobnie najbardziej zróżnicowany kraj w Azji. Zarówno, jeśli chodzi o kulturę, architekturę, jak i klimat. Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. W czasie wyjazdu będziemy obcowali ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury. Podróżując od zabytku do zabytku, podziwiając zatrważające swym ogromem forty i pałace, mijamy po drodze prawdziwe Indie, równie ciekawe i zdumiewające, co unikatowe w swej formie pozostałości budownictwa dawnych władców.

Odkryjcie z nami Indie!

Program
Dzień

1

Wylot z Polski do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych. Przylot do Delhi około północy. Nocleg w Delhi.

Dzień

2

DELHI - WARANASI

Po śniadaniu przelot z Delhi do Waransi, czyli jednego z ważniejszych i najświętszych miast Indii, do którego co roku pielgrzymują tysiące wiernych. Znane jest ono jako miejsce rytualnych, oczyszczających z negatywnej karmy kąpieli w świętej rzece Ganges (kąpiel ta następuje po zejściu po tzw. ghatach, czyli kamiennych schodach ciągnących się wzdłuż rzeki). Tego dnia udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Sarnath (lub w dłuższej wersji Saranganath) oznacza „Władcę Jeleni”, co związane jest z popularną buddyjską legendą.  Nocleg w Waranasi.

Dzień

3

WARANASI

Tego dnia odbędziemy rejs po Gangesie, rzece uważanej za ucieleśnienie bogini Gangi. Rzeka ta odgrywa szczególną rolę w życiu Hindusów, którzy nie tylko odbywają w niej rytualne kąpiele, ale także skłonni są oddawać tym świętym wodom swoje prochy wierząc, że spowoduje to oczyszczenie ich duszy po śmieci. Podróżując po jej wodach oprócz tłumów modlących się wiernych z pewnością zobaczymy bawiące się dzieci i lokalne kobiety, które często robią pranie w wodach tej rzeki, a następnie rozwieszają je nad głowami, tworząc tym samym niesamowity kolorowy krajobraz. W Waranasi znajduje się także wiele cennych świątyń, które z pewnością obejrzymy. Jest to między innymi Meczet Alamgir (znany też jako meczet Beni Madhav ka Darera) czy świątynia Bharat Mata. Wieczorem (jeśli się uda) będziemy świadkami słynnej hinduskiej ceremonii – aarti. Nocleg w Waranasi.

Dzień

4

WARANASI - KHADŹURAHO

Po śniadaniu przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Khadźuraho czyli miasta nad rzeką Khudar nazywanego Miastem Palm Daktylowych. Znane jest ono przede wszystkim z kompleksu świątyń hinduistycznych wzniesionych prawdopodobnie między IX a XII wiekiem. Czas wolny po zakwaterowaniu w hotelu. Nocleg w Khadźuraho.

Dzień

5

KHADŹURAHO

Dziś zobaczymy wpisany na listę UNESCO zespół świątyń nazywanych Świątyniami Miłosnymi. Uchodzą one za jedne z najpiękniejszych, średniowiecznych zabytków w Indiach między innymi z powodu wielu wspaniale zachowanych wyrytych w kamieniu dzieł sztuki.  Dzieła te związane są z tematyką miłosną, dlatego nie tylko zachwycają, ale i czasem zawstydzają przyjeżdżających. W trakcie panowania dynastii Ćandelów świątyń zostało zbudowanych ponad 80, do dzisiaj przetrwało zaledwie około dwudziestu. Należą one do dwóch różnych religii: hinduizmu i dźinizmu. Dzielą się one m.in. na zachodnie i wschodnie grupy świątyń. Wśród tych należących do zachodniej grupy zobaczymy świątynię Varaha, świątynię Lakszmana czy świątynię Matangesvara. Wschodnia grupa obejmuje natomiast aż pięć oddzielonych podgrup świątynnych rozproszonych po Khadźuraho (nazwanych grupą świątyń Jain). Po zwiedzaniu z pewnością zgłodniejemy, ale i w tej kwestii się nie zawiedziemy, ponieważ kuchnia tego rejonu jest niesamowicie smaczna i egzotyczna. Nocleg w Khadźuraho.

Dzień

6

KHADŹURAHO – JHANSI - AGRA

Po śniadaniu wyruszamy do miejscowości Dźhansi (Jhansi) założonej przez Radźputów. Obecnie miejscowość ta jest jednym z ośrodków handlowych, uprawia się tam zboża i bawełnę, Z Dźhansi przejedziemy do malowniczego i uroczego miasteczka Orććha (Orccha). Klimat, zabytki, spokój i brak rzeszy turystów sprawiają, że będąc tam można poczuć, jakby czas zatrzymał się na chwilę w miejscu. Złapiemy tam nieco oddechu,  a następnie ruszymy w podróż pociągiem do Agry położonej nad rzeką Jamuną. Miasto to słynie z wielu wyjątkowych zabytków, między innymi z Tadź Mahal, Czerwonego Fortu czy Itmad-Ud-Daulah (grobowca perskiego mirzy).  Kupić tam można także jedne z piękniejszych pamiątek, biżuterię czy wyroby z jedwabiu. Nocleg w Agrze.

Dzień

7

AGRA

Po śniadaniu zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – białej budowli będącej najważniejszym symbolem Indii. Świątynia ta wybudowana została przez Szahdżahana w celu upamiętnienia jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, dlatego nazywana bywa „Pomnikiem Miłości”. Wspaniała architektura i otaczająca ją egzotyczna roślinność sprawiają, że wizyta w Tadź Mahal będzie czymś niezapomnianym nie tylko dla zakochanych. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort – dawną cesarską siedzibę oraz Fatehpur Sikri, czyli słynny zespół architektoniczny wraz z jego najważniejszymi budynkami: XVII- wiecznym Meczetem Piątkowym, Pałacem Jodha Bai czy Pałacem Panch Mahal. Do kompleksu Fatehpur Sikri wejdziemy przez słynną Bramę Zwycięstwa (nazywaną Buland Darwaza). Nocleg w Agrze.

Dzień

8

AGRA - JAIPUR

Po śniadaniu przejazd do Różowego Miasta Jaipur, stolicy półpustynnego, kolorowego stanu Radżastan. Na miejscu zobaczymy Obserwatorium Królewskie Jantar Mantar – jedno z najlepiej zachowanych obserwatoriów astronomicznych, na terenie którego znajduje się największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium.  Następnie obejrzymy pochodzący już z XVIII wieku Pałac Miejski – zespół ogrodów i budynków pałacowych z których władał Maharaja. Skrywa on w swoim wnętrzu niesamowite architektoniczne „skarby”: m.in. salę Audiencji Publicznych (Diwan-e-aam), salę Audiencji Prywatnych (Diwan-e-khas) czy stanowiący obecnie muzeum pałacowe Mubarak Mahal (tzw. Pałac Powitań). Na koniec zobaczymy niewiarygodnie czarujący Hawa MaralPałac Wiatrów zbudowany z czerwonego piaskowca z niesamowitą, monumentalną, koronkową fasadą (przypominającą ul). Nocleg w Jaipur.

Dzień

9

JAIPUR

Dziś zwiedzimy pochodzący z XVI wieku kompleks budowli obronnych i pałacowych – Fort Amber (znany także jako Fort Amer). Zbudowany jest on z marmuru i czerwonego piaskowca. Jego wnętrze wypełnione jest bujną roślinnością i niezwykłymi obrazami. Majestatyczne sale wypełnione są nie tylko malarskimi dziełami sztuki, ale i rzeźbami oraz lustrami, które przyciągają uwagę niejednego odwiedzającego. Zobaczymy też Jal Mahal – nadzwyczajny, częściowo zatopiony pałac znajdujący się pośrodku jeziora Man Sagar. Nocleg w Jaipur.

Dzień

10

JAIPUR - DELHI

Podróż do Delhi, po przyjeździe przejdziemy się po Starym Delhi, dzielnicy powstałej za czasów panowania Szach Dżachana (XVII w.), która do dziś zachowała swój orientalny klimat. Tego dnia zobaczymy między innymi Raj Ghat – miejsce kremacji słynnego przywódcy hinduskiego Mahatmy Gandhiego, uważanego poniekąd za twórcę niepodległości Indii. Był to człowiek, który chciał zjednoczyć całe Indie, pragnął zlikwidowania kastowości i spędzał jeden dzień w tygodniu na milczeniu. Następnie będziemy mieć okazję zobaczyć wpisany na listę UNESCO Czerwony Fort (jego nazwa wzięła się od koloru ścian tej budowli). Współcześnie uznawany jest on za symbol uzyskania niepodległości. Przespacerujemy się też po głównej handlowej ulicy starego Delhi Chandni Chowk na której można kupić niemalże wszystko (nie tylko indyjskie jedzenie czy pamiątki, ale także odzież, elektronikę i książki). Zatłoczenie tego miejsca nie powinno jednak odstraszać, ponieważ typowy indyjski klimat znajdziemy właśnie tam. Nocleg w Delhi.

Dzień

11

DELHI

Po śniadaniu pora na zwiedzanie nowej części miasta. Na początek przyjrzymy się budowlom rządowym, m.in. Pałacowi Prezydenckiemu. Następnie naszym oczom ukaże się słynna Brama Indii – znajdująca się w samym sercu stolicy budowla mierząca 42 metry. Uznawana jest ona za Narodowy Pomnik Wojenny, ponieważ zbudowana została na cześć indyjskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej oraz podczas wojen z Afganistanem. Zobaczymy również Grobowiec Humajuna z XVI w. – przykład indosaraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym parkowym otoczeniu oraz Kutb Minar – minaret  zbudowany w XIII w. z czerwonego piaskowca ozdobiony wyjątkowymi żłobieniami. Tego dnia będzie też okazja by zobaczyć jeden z najsłynniejszych skarbów światowej architektury – Świątynię Lotosu, która z zewnątrz przypomina ogromny, biały kwiat lotosu. Co ciekawe, w jej wnętrzu może modlić się każdy niezależnie od wyznawanej wiary, ponieważ nie ma w niej żadnych symboli religijnych. Nocleg w Delhi.

Dzień

12

POŻEGNANIE

Wylot do Polski przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów.

 

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa to ok. 2500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa z przesiadką (do kwoty 2500 PLN)
 • Przeloty lokalne na trasie Delhi – Waranasi, Waranasi –  Khadźuraho (do kwoty 400 PLN każdy)
 • 11 noclegów w pokojach dwuosobowych (hotele 3* i 4*)
 • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje
 • Opłatę wizową
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Transport zgodnie z programem – klimatyzowany bus, pociąg na trasie Jhansi-Agra
 • Opiekę polskiego pilota i lokalnego anglojęzycznego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Zwyczajowych napiwków
 • Opłat za fotografowanie i wideo filmowanie
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 2220 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi: pokoje 2-osobowe w hotelach 3* i 4*.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest wiza turystyczna, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury, które bardzo utrudniają podróżowanie.

CZAS
+ 3,5 godziny w czasie letnim, + 4,5 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Indie posiadają 22 urzędowe języki w tym j. angielski. W regionie, w którym będziemy podróżować dominuje język hindi.

RELIGIA
79% populacji Indii stanowią hindusi, 13 % muzułmanie. Poza tym jest ok 20 milionów chrześcijan i podobna ilość sikhów, ok. 10 milionów buddystów, 6 milionów dźinistów, 100 tysięcy parsów i ok. 2 milionów bahaistów.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny, zwłaszcza produktów spożywczych, jak również odzieży i rękodzieła są znacznie niższe od polskich. Opłaca się kupować zwłaszcza tkaniny indyjskie, które w Polsce osiągają ceny kilkakrotnie wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Indii jest Rupia (INR). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary, euro lub funty i wymieniać na bieżąco
w kantorach lub hotelach. Bankomaty są powszechnie dostępne a prowizję zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer jest dość wolny.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można korzystać z usług specjalnych punktów komunikacyjnych na ulicach, gdzie koszt rozmowy jest z reguły poniżej 1 PLN za minutę. Od pewnego czasu utrudniony jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W Indiach dominują wtyczki z bolcem, jednak w większości przypadków można sobie z nimi poradzić przy pomocy ołówka czy długopisu.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. Bywa bardzo żywiołowy i chaotyczny. Trzeba się bardzo pilnować przy przechodzeniu przez ulicę.

JEDZENIE
Kuchnia indyjska ma wielu fanów na całym świecie, bardzo popularne jest tandoori jak również curry. Jest wiele regionalnych wariacji, ale powszechnie używa się mnóstwa przypraw, w tym chili, co powoduje że dania często są pikantne. Podawane w wersji na bogato są również dosyć tłuste, gdyż dodaje się do nich ghi, czyli klarowane masło.

WODA
Na ulicy bardzo łatwo dostać wodę butelkowaną. Tej z kranu lepiej unikać.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Indii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Zalecane jest szczepienie/odnowienie szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz tężcowi.
W północnych Indiach właściwie nie ma problemu malarii, zwłaszcza w porze zimowej, która jest jednocześnie porą suchą. Problemem może być inne flora bakteryjna, dlatego dobrze mieć z sobą leki żołądkowe lub nawet antybiotyk. W razie kłopotu bardzo łatwo dostać antybiotyk w aptece.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń hinduskich, dźinijskich, buddyjskich a nawet chrześcijańskich wchodzimy bez obuwia i należycie ubrani, co przeważnie oznacza zakryte ramiona i spodnie za kolana
– do meczetu dla pań potrzebne będzie nakrycie głowy
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– indyjską herbatę
– przyprawy (kardamon, curry, kurkumę, suszone papryczki)
– jedwabne tkaniny, szale, chusty, narzuty
– biżuterię i różne ozdoby
– figurki, posążki, kadzidła

Opis transportu

 • Samochody/busy z klimatyzacją
 • Pociąg na trasie Jhansi-Agra
 • Przeloty lokalne na trasie Delhi – Waranasi, Waranasi –  Khadźuraho
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h