Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Kazachstan – podróż przez nieprzebyte stepy

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz magiczne miejsca pełne niezapomnianych widoków
 • Zobaczysz historyczne zabytki upamiętniające ważne wydarzenia
 • Poznasz lokalnych mieszkańców i ich zwyczaje
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-14 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3*
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

Kazachstan to kraj niezwykle zróżnicowany, dlatego ma do zaoferowania niezmiernie wiele. Zachwycają tam nie tylko góry, ale i stepy oraz pustynie. Jest on pełen uroczych, przejrzystych jezior oraz zadbanych parków. Na każdym kroku możemy tam natknąć się na pomniki i zabytki, które niejednokrotnie „opowiadają” o historii tego kraju oraz upamiętniają najważniejsze wydarzenia. Wyjazd w tę część świata może być więc gratką dla każdego miłośnika podróżowania.

Program
Dzień

1

Wylot z lotniska w Warszawie.

Dzień

2

AŁMATY

Wcześnie rano przylot na lotnisko, transport do Ałmaty. Odpoczynek. Na początek odwiedzimy tzw. Zielony Bazar. Jest to miejsce w którym  nie ma możliwości, by powstrzymać się od zakupów, ponieważ zachęca ono wielością smaków, zapachów i barw. Następnie ruszymy w kierunku jednego z najstarszych parków w Ałmaty- Parku Panfiłov, gdzie zobaczyć można jedną z najpiękniejszych drewnianych budowli na świecie- Katedrę Zenkov.  Przemieścimy się potem w stronę malowniczego wąwozu Medeo. Kolejnym punktem naszej podróży będzie wzgórze Kok-Tobe z jedną z najwyższych wież telewizyjnych. Dostaniemy się na jego teren uroczą, malowniczą drogą. Po dotarciu chwila odpoczynku. Podczas niej będzie okazja, by napawać się otaczającym nas widokiem- panoramą miasta (wzgórze uznawane jest za jeden z najlepszych punktów widokowych miasta). Będzie też możliwość zakupienia pamiątek. Dzień zakończymy krótką przejażdżką słynną linią kolejową Ałmaty ze szczytu góry w stronę centrum. Transfer do hotelu. Nocleg w Ałmaty.

Dzień

3

AŁMATY – KANION CHARYN - AŁMATY

Dziś wyruszymy w podróż do Kanionu Charyn (Kanionu Czaryńskiego). Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych, a zarazem naturalnie powstałych pomników, zabytków Kazachstanu. Ma około 12 milionów lat i zaskakuje licznymi, wielokształtnymi klifami przypominającymi starożytne zamki zbudowane z wiatru, słońca i deszczu. Podróż ta zajmie nam około 3 godziny, jednak w trakcie jej trwania z pewnością nie będziemy się nudzić, bo w międzyczasie posłuchamy nieco o historii regionu, lokalnych mieszkańcach, ich życiu i tradycjach. Po dotarciu do kanionu oddamy się urokowi tego miejsca, zachwyci nas jego piękno i rozciągający się widok panoramy. Następnie przejdziemy labiryntem „Doliny Zamków”. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Ałmaty.

Dzień

4

AŁMATY – JEZIORO ISSYK - AŁMATY

Trasa, którą pojedziemy w stronę wąwozu Issyk przebiega wzdłuż drogi Kuldja, którą setki lat temu podróżowali liczni handlowcy wraz ze swoimi przyczepami handlowymi. Po drodze odwiedzimy Państwowe Muzeum Historyczno-Kulturalne-Rezerwat Issyk, będziemy mieli okazję przyjrzeć się wystawom związanym z historią i kulturą, zobaczymy kopię statuy Golden Man, starożytne wyroby ceramiczne, broń czy kurhan Saka. Następnie dotrzemy do zapierającego dech w piersiach jeziora Issyk, umiejscowionego w dolinie o tej samej nazwie. Oprócz chwili oddechu będzie tam też okazja, by nieco posłuchać na temat katastrofy naturalnej z 1963 roku. Piknik i czas wolny na łonie natury. Wieczorem transport do hotelu. Nocleg w Ałmaty.

Dzień

5

TARAZ - SHYMKENT

Rano wyruszymy pociągiem do Taraz– jednego z miast południowego Kazachstanu. Zobaczymy tam pomniki z XI i XII wieku, mauzoleum Aisha-Bibi (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO) , mauzoleum Babaja-Hatum, mauzoleum Karakhan oraz kompleks historyczny Tekturmas. Taraz jest jednym z najstarszych kazaskich miast. Co prawda, obecnie miasto to jest dość nowoczesne, jednak pozostałości wiekowej miejscowości nadal bywają zauważalne. Na przełomie VII/VIII wieku Taraz uchodził za największe centrum handlowo-administracyjne na Jedwabnym Szlaku, przez co pełen jest pomników historycznych, archeologicznych i architektonicznych. Po zwiedzaniu transport do Shymkent. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Shymkent.

Dzień

6

SHYMKENT – SHAULDER – TURKIESTAN - SHYMKENT

Rankiem przejazd do regionu Otrar. Zwiedzanie mauzoleum Arystan-Bab (nauczyciela i duchowego mentora Ahmeda Chodży Jasawi). Następnie przejazd do Turkiestanu, gdzie będzie okazja by zobaczyć między innymi historyczno-architektoniczny kompleks Azret-Sultan, mauzoleum Chodży Ahmeda Jasawi, starożytną zabudowę, cytadelę, Hammam i podziemny meczet Hilvet. Po zwiedzaniu powrót do Shymkent. Nocleg w Shymkent.

Dzień

7

SHYMKENT – SAIRAM – SHYMKENT - ASTANA

Po śniadaniu transfer do osady Sairam. Obejrzymy Lokalne Muzeum Historyczne „Sairam”, Mar-Tobe, mauzoleum Ibrahim-Ata, mauzoleum Karashash- Ana czy średniowieczny minaret. Następnie przejazd do podnóża gór Kazygurt. Zwiedzanie świątyni Kamekalgan i „Arki Noego”. Zobaczymy też święte kamienie „Adam i Ewa”, statuy zwierząt i magiczny kamień „Dastarkhan”. Następnie przejazd na lotnisko, z którego wieczorem wylot do Astany. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Astanie.

Dzień

8

ASTANA

Dzień rozpoczniemy od wizyty na Placu Konstytucji, gdzie prezydent Kazachstanu N.A.Nazarbayev poinformował o przeniesieniu stolicy kraju z Ałmaty do Astany. Odwiedzimy Prezydenckie Centrum Kultury Republiki Kazachstanu, a następnie unikalne centrum rozrywkowo-handlowe Chan Szatyr. Miejsce to określane jest jako „największy namiot świata”. Potem wyjedziemy windą na szczyt wieży Bajterek. Tam zatrzymamy się na chwilę na tarasie widokowym, z którego będziemy podziwiać wyjątkową panoramę stolicy. Następnie przejazd przez rzekę Ishym i wizyta na placu Kazakh Eli, z którego ruszymy, by podziwiać kolejne nadzwyczajne miejsca: Pałac Pokoju i Zgody (nazywany też Piramidą Pokoju i Pojednania) oraz meczet Khazret Sułtan (największy meczet w Azji Centralnej). Ostatnim (tego dnia) punktem podróży będzie Pałac Niepodległości, gdzie będzie okazja by przyjrzeć się planom dotyczącym rozwoju Astany aż do 2030 roku. Transport do hotelu. Nocleg w Astanie.

Dzień

9

ASTANA – PARK NARODOWY BURABAJ - ASTANA

Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym „Burabaj” na terenie którego znajduje się 14 większych oraz kilka mniejszych jezior. Teren ten znajduje się 270 km od Astany, w czasie podróży dowiemy się wiele na temat historii tego regionu. Po przyjeździe zobaczymy przesmyk Khana oraz górę Burabaj. Odwiedzimy dolinę Abylaykhan wraz ze słynnymi skałami „Ush-kyz”, „OkZhetpes”, „Zhumbaktas” oraz górą „Kokshetau” (symbolami, które opowiadają wiele o historii i tożsamości Kazachów). Potem 30-minutowy czas wolny. Następnie wędrówka na górę Bolektau, z której wierzchołka zobaczymy jezioro Borovoe. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Astanie.

Dzień

10

ASTANA – ALZHIR - ASTANA

Astana do 1998 roku nosiła nazwę Akmoła. Podczas wojny na jej terenie znajdowały się łagry do których zsyłano żony i dzieci tzw. „zdrajców Ojczyzny” (był to jeden z największych obozów radzieckich). Muzeum, które odwiedzimy jednoznacznie nawiązuje do tych wydarzeń. Zobaczymy w nim eksponaty pozwalające zanurzyć się w historycznej przeszłości Kazachstanu, obejrzymy też 20-minutowy film dokumentalny. Następnie poznamy nieco szczegółów dotyczących zwyczajów koczowniczych Kazachów, między innymi ich zamiłowania do polowań. Jeździec ze złotym orłem siedzącym na nadgarstku od zawsze był, jest i zawsze będzie symbolem azjatyckich stepów. Sztuka tresury ptaków drapieżnych oraz łowy przy ich pomocy są praktykowane w wielu krajach. W Kazachstanie jest to na tyle ważne i symboliczne, że mężczyźni tym się zajmujący otrzymali swój przydomek, a mianowicie nazywani są Berkutchi. Dla chętnych, istnieje możliwość zorganizowania ceremoniału myśliwskiego. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg w Astanie.

Dzień

11

POWRÓT

Transfer na lotnisko, skąd wylot do domu.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Terminy na rok 2019 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletów lotniczych na trasie  Warszawa-Ałmaty i Astana-Warszawa to ok. 2200 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2200 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilety lotnicze na trasie Warszawa- Ałmaty i Astana-Warszawa (do kwoty 2200 PLN)
 • 10 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport  zgodnie z programem (klimatyzowany, komfortowy bus, przejazd pociągiem na trasie Ałmaty – Taraz, lokalny przelot do Astany)
 • Bilety wstępu
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi: noclegi w hotelach 3*, zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach.

Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Kazachstan - podróż przez nieprzebyte stepy
Szczegóły

POGODA
Kazachstan położony jest w strefie klimatów umiarkowanych (o mniej lub bardziej skrajnych cechach kontynentalnych). W części kraju jest dość sucho. Bardziej wilgotno (deszczowo) jest jedynie w obszarze gór i przedgórz. Cechą charakterystyczną obecnego tam klimatu są także wysokie roczne amplitudy temperatur, co oznacza, że lata są dość gorące, natomiast zimy bardzo srogie, dlatego najlepszym okresem na wyjazd w te rejony jest kwiecień, maj, czerwiec, sierpień, wrzesień i październik.

CZAS
+ 4 godziny w czasie letnim, + 5 godzin w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język kazachski, jednak w rzeczywistości najpopularniejszym i najczęściej używanym tam językiem jest język rosyjski. Język angielski nie jest zbyt rozpowszechniony, jednak w niektórych rejonach można się porozumieć za jego pomocą.

RELIGIA
Dominującą religią jest islam, dlatego zwiedzając obiekty sakralne (meczety, cerkwie, synagogi), należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom (w ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania). Drugą (co do ilości wyznawców) religią jest chrześcijaństwo.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce. Chleb – 1 zł; woda mineralna – 1.5 – 2 zł;

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą w Kazachstanie jest TENGE (KZT). Najlepiej wziąć ze sobą dolary, które można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak, aby banknoty były wydane po 1996 roku (z dużymi głowami prezydentów) i nie były zniszczone.  

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można też zakupić kartę SIM lokalnego operatora (aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Jak prawie wszędzie piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – miejscowi użytkownicy dróg dość swobodnie traktują przepisy ruchu drogowego.

JEDZENIE
Zróżnicowanie kulturowe Kazachstanu z pewnością wpłynęło na kształt i smak kuchni kazachskiej. Z pewnością podczas podróży trzeba spróbować tradycyjnych dań tej kuchni – mant, beszbarmaku czy lepioszki.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Kazachstanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B czy tężcowi. Gdy planuje się dłuższy pobyt na terenie tego kraju warto mieć też zaświadczenie (najlepiej w języku rosyjskim lub angielskim), że nie jest się nosicielem wirusa HIV (bez tego w ciągu 10 dni po przybyciu do Kazachstanu może się okazać, że koniecznym będzie poddanie się badaniom w kierunku HIV). Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się także kłopoty żołądkowe – przydaje się wtedy węgiel.  Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do meczetu, cerkwi, synagogi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– trzeba targować się zawsze i wszędzie

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jedwabne chusty
– tradycyjne rzeźby oraz wyroby ceramiczne
– ręcznie wykonywane ozdoby

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym, jeśli udają się do Kazachstanu na okres pobytu do 30 dni. Wjeżdżają oni do tego kraju na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h