Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Kolumbia – w krainie El Dorado

Dlaczego warto?

Lubisz różnorodność, niezwykłe przygody i aromat nieziemskiej kawy o poranku?

Jeśli tak, to koniecznie musisz jechać do Kolumbii!

W Kolumbii nie sposób się nudzić, jej różnorodność zachwyca.
Od Andów, do Niziny Amazonki. Od dostępu do dwóch oceanów na raz, poprzez malownicze lasy namorzynowe, do wysp koralowych – Kolumbia ma to wszystko…

…I więcej.

Kolumbia to niezwykły kraj, pełen klimatycznych kolonialnych miasteczek, pysznego jedzenia i uśmiechniętych mieszkańców. Na terenie całego kraju można spotkać liczne ślady przeszłości, zarówno w postaci kolonialnej architektury, jak i w formie zabytków kultury prekolumbijskiej.

To właśnie w Kolumbii znajduje się legendarne El Dorado – Złota Kraina.

Zapraszamy w niesamowitą podróż, w trakcie której poznamy Kolumbię od podszewki. Pokażemy Wam nie tylko najważniejsze miasta, ale też zatańczymy salsę wspólnie z miejscowymi, skosztujemy lokalnego jedzenia… a to wszystko to jedynie początek niezapomnianej przygody…

Daj się oczarować i jedź z nami na wspólne odkrywanie Kolumbii!

Program
Dzień

1

Wylot w godzinach porannych z Polski do Bogoty. Przylot do Bogoty, przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień

2

BOGOTA

Tego dnia poznamy stolicę Kolumbii – Bogotę. Rozpoczniemy od spaceru po historycznej dzielnicy La Candelaria. Zobaczymy Plaza Bolivar, Muzeum Botero oraz Muzeum Złota. Na koniec wjedziemy kolejką linową na Wzgórze Monserrate, na którym będziemy podziwiać panoramę miasta oraz odwiedzimy tamtejszy kościół.

Po południu/wieczorem dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych:

 • Zwiedzanie na rowerze, podczas którego przejedziemy przez Bogotę, podziwiając po drodze architekturę miasta,
 • Lekcja gotowania, w trakcie której odwiedzimy lokalny targ, na którym kupimy świeże produkty, z których następnie ugotujemy znane potrawy kuchni kolumbijskiej,
 • Lekcja salsy, w czasie której nauczyciele znanej szkoły tańca Paso Latino nauczą nas podstawowych kroków, które następnie wypróbujemy podczas tańca w sławnej Galeria Café Libro,
 • Gra w tejo, czyli w tradycyjny kolumbijski sport, w który grają wszyscy już od ponad 500 lat, poza grą będziemy mieli również okazję na spróbowanie lokalnych piw.
Dzień

3

BOGOTA – NEMOCON – VILLA DE LEYVA

Po śniadaniu ruszamy do Villa de Leyva. Po drodze będziemy mieli okazję zobaczyć dawną kopalnię soli w Nemocon, w sercu której znajduje się kaplica Matki Boskiej z Góry Karmel. W tym celu zjedziemy na ponad 60 metrów pod ziemię. Po południu dotrzemy do Villa de Leyva.

Dzień

4

VILLA DE LEYVA

Ten dzień spędzimy zwiedzając kolonialne miasteczko Villa De Leyva i okolice. Odwiedzimy klasztor Santo Ecce Homo, Muzeum El Fosil oraz El Infiernito – stanowisko archeologiczne, będące pamiątką po prekolumbijskiej kulturze Czibcza-Muisca. Ostatnim przystankiem tego dnia będzie Pozos Azules, czyli kompleks malowniczych jezior. Nocleg w Villa de Leyva.

Dzień

5

VILLA DE LEYVA – BOGOTA – ARMENIA

Po śniadaniu wracamy do Bogoty, skąd nastąpi przelot samolotem lokalnych linii lotniczych do Armenii, pięknego miasta leżącego w samym sercu regionu znanego z najlepszej kolumbijskiej kawy. Nocleg w Armenii.

Dzień

6

ARMENIA

Tego dnia odwiedzimy plantację kawy, na której z bliska przyjrzymy się kawie i dowiemy się o niej wszystkiego. Poznamy cały proces od sadzonek aż do powstania aromatycznego napoju. Nocleg w Armenii.

Dzień

7

ARMENIA – COCORA – SALENTO

Po śniadaniu ruszamy w stronę Valle de Cocora, miejscowości, w której zobaczymy słynne palmy woskowe, które osiągają wysokość nawet powyżej 70 metrów. Na koniec dotrzemy do Salento, malowniczego miasteczka z ciekawą architekturą. Nocleg w Salento.

Dzień

8

SALENTO – MEDELLIN

Dziś wyruszymy do Medellin. Cała trasa zajmie nam około 6 godzin a cały czas towarzyszyć nam będą panoramiczne widoki Andów. Podczas tego przejazdu na pewno nie będziemy się nudzić. Nocleg w Medellin.

Dzień

9

MEDELLIN

Zwiedzanie Medellin, czyli drugiego pod względem wielkości miasta w Kolumbii. Medellin jeszcze 20 lat temu było jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Jednak na początku XXI wieku w mieście zaczęły zachodzić ogromne zmiany i obecnie jest to jedno z najnowocześniejszych miast świata. Medellin – miasto wiecznej wiosny. Nocleg w Medellin.

Dzień

10

MEDELLIN

Czas wolny w Medellin. Dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych:

 • Zwiedzanie Guatapé i Piedra del Peñol, podczas którego odwiedzimy Guatapé – niewielką miejscowość nad jeziorem oraz Piedra del Peñol, czyli 200 metrowy blok skalny, z którego roztacza się przepiękny widok na najbliższą okolicę,
 • Zwiedzanie rezerwatu La Miel, w trakcie którego będziemy wspinać się na 20 metrowy wodospad La Miel oraz będziemy mieli okazję zobaczyć andyjską florę i faunę,
 • Lekcja jazdy konnej, w tradycyjnym kolumbijskim stylu chalanería,
 • Spacer po La Minorista, czyli popularnym wśród miejscowych targu wypełnionego stoiskami ze świeżymi owocami, warzywami i kwiatami,
 • Lekcja gotowania, w trakcie której ugotujemy znane lokalne potrawy,
 • Zwiedzanie miasta śladami graffiti, podczas którego lokalni artyści zaprezentują nam swoje najciekawsze dzieła.
Dzień

11

CARTAGENA

Po śniadaniu nastąpi przelot samolotem lokalnych linii do Cartageny, która od 1984 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cartagena jest miastem w północnej części kraju, położonym nad Morzem Karaibskim, nie bez powodu zwana Perłą Karaibów. Nocleg w Cartagenie.

Dzień

12

CARTAGENA

Tego dnia poznamy bliżej Cartagenę. Odwiedzimy fort San Felipe de Barajas, dotrzemy do klasztoru i kościoła La Candelaria położonego na wzgórzu de La Popa oraz zobaczymy dzielnicę Getsemani. Nocleg w Cartagenie.

Dzień

13

CARTAGENA – LA BOQUILLA

Po śniadaniu zapoznamy się z okolicami Cartageny. Rozpoczniemy w La Boquilla – pobliskiej wiosce wędkarskiej. Następnie udamy się na wycieczkę kajakową po lasach namorzynowych na bagnach Cienaga de Juan Polo. Nocleg w Cartagenie.

Dzień

14

WYSPY ROSARIO

Tego dnia udamy się do oddalonego o 40 km od Cartageny parku narodowego Wysp Rosario, czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste morze. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny. Na nocleg wrócimy do Cartageny.

Dzień

15

CARTAGENA

Czas wolny w Cartagenie, będzie okazja do wtopienia się tłum i poczucie rytmu miasta. Wieczorem wybierzemy się do Vueltabajero, gdzie czeka nas kilka godzin tańczenia salsy pod okiem profesjonalnych instruktorów.

W ciągu dnia dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych:

 • Jazda konno po plaży La Boquilla,
 • Lekcja wędkowania, podczas której lokalni rybacy nauczą nas jak zrobić sieć rybacką
  i łowić ryby, następnie wspólnymi siłami ugotujemy obiad ze złowionych ryb,
 • Lekcja tańca, w trakcie której poznamy lokalny taniec champeta,
 • Lekcja gry na bębnach w La Boquilla, którą zakończy wspólny lunch,
 • Warsztaty rękodzielnicze, podczas których każdy uczestnik będzie miał możliwość własnoręcznego wytworzenia pamiątki z kawałka kokosu,
 • Lekcja gotowania, w trakcie której ugotujemy znane lokalne potrawy.
Dzień

16

POŻEGNANIE

Czas wracać! Z Cartageny udamy się lokalnymi liniami lotniczymi do Bogoty, skąd dalej do Polski.

Dzień

17

Powrót do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Terminy na rok 2018 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bogota i Bogota-Warszawa to ok. 3500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut

Cena obejmuje

 • Bilet  lotniczy na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • 3 lokalne przeloty: Bogota-Armenia; Medellin-Cartagena; Cartagena-Bogota (do kwoty 1200 PLN)
 • 15 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*)
 • Wyżywienie zgodnie z programem – 16 śniadań, 2 obiady
 • Transport zgodnie z programem – wynajęty bus
 • Bilety wstępu według programu
 • Opiekę polskiego pilota i lokalnych przewodników
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 10-20 USD/dzień)
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Hotele 3/4*, pokoje 2-3 osobowe

Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Kolumbia - w krainie El Dorado
Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wizy, aby wjechać do Kolumbii. Wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Kolumbii.

POGODA
Kolumbia to kraj leżący blisko równika, co sprawia ze przez większość roku jest tam ciepło, a roczne wahania temperatur są niewielkie. Kraj ten zajmuje bardzo rozległy obszar, stąd nie leży w rejonie występowania jednej strefy klimatycznej, a temperatura zmienia się wraz z wysokością nad poziomem morza i szerokością geograficzną.

CZAS
– 7 godzin w czasie letnim, – 6 godzin w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. W niektórych miejscach można porozumiewać się także w języku angielskim.

RELIGIA
W Kolumbii dominującą religią jest chrześcijaństwo. Najwięcej jest katolików.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest peso kolumbijskie. Najlepiej mieć ze sobą DOLARY, które wymienić można na miejscu, między innymi w kantorach. Na miejscu są także bankomaty, z których można wypłacać pieniądze.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W większości hoteli gniazdka według standardu amerykańskiego, przydać się może więc przejściówka.

JEDZENIE
Kuchnia kolumbijska łączy w sobie wpływy kuchni indiańskiej, afrykańskiej i hiszpańskiej. Dania i ich smak zależny jest regionu. Najczęściej jada się tam świeże owoce morza, ryby i owoce tropikalne (najsłynniejsze z nich to smoczy owoc, zapota, rambutan, guanabana, akka sellerowa). W potrawach nie może zabraknąć też kolorowych warzyw i roślin strączkowych. Jeśli chodzi o mięso to na stołach królują wołowina, wieprzowina czy kurczak. Popularną słodkością jest deser ze smażonymi bananami.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Kolumbii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto zaszczepić się przeciwko żółtej febrze (szczepienie takie zabezpiecza na okres 10 lat, jako biuro podróży rekomendujemy, aby się zaszczepić).  Warto odnowić sobie też szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym (Paniom mogą przydać się chusty zakrywające ramiona, Panom natomiast dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– repelenty na komary
– antybakteryjny żel do rąk
– oprócz lżejszych ubrań z oddychających materiałów warto zabrać sweter/polar na chłodniejsze wieczory, a także lekką kurtkę przeciwdeszczową

CO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ:
– biżuterię w stylu indiańskim
– elementy nawiązujące do czasów kolumbijskich
– biżuterię stylizowana na prekolumbijską
– kawę (kolumbijska kawa należy do jednych z najlepszych na świecie)
– cygara
– aromatyczne przyprawy
– alkohole

Opis transportu

Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją.

Specyfikacja wyjazdu

Nasza wyprawa do Kolumbii to coś innego niż proponują biura podróży. Zwiedzamy oczywiście najważniejsze    i najpiękniejsze miejsca w Kolumbii ale zaglądamy też w zakątki, gdzie trudno o turystów. W naszej wyprawie zawsze jest także czas na spokojne delektowanie się filiżanką pysznej kawy, rozmowę z mieszkańcami Kolumbii czy zabawę w lokalnych klubach do białego rana.

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h