Korea Południowa

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz jedne z najważniejszych miast Korei Południowej
 • Poznasz kulturę, zwyczaje i tradycje Koreańczyków
 • Spróbujesz pysznej, koreańskiej kuchni
 • Spędzisz noc w buddyjskim klasztorze
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-12 osób)
 • Cały czas będziesz pod opieką polskojęzycznego tour leadera

Korea Południowa jest krajem leżącym w Azji Wschodniej, na południu Półwyspu Koreańskiego. Jest to miejsce, które zachwyca niezwykłą przyrodą, imponującymi miastami z tętniącymi życiem dzielnicami i zabytkami sprzed tysięcy lat. Kraj ten kojarzy się też z pyszną kuchnią, która nie tylko zaspokoi podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy, ale i niejednokrotnie zaskoczy. A co czeka Cię w trakcie tej wyprawy? Jednego dnia pospacerujesz po gwarnym bazarze, innego nauczysz się jak przygotowuje się typowe koreańskie dania, a kolejnego dowiesz się skąd wzięła się nazwa Tajemniczej Drogi. Jedną noc spędzisz też w buddyjskim klasztorze, co będzie niezapomnianym przeżyciem.
Jeśli więc chcesz zasmakować w oryginalnej, zaskakującej i niezwykłej koreańskiej kulturze, poznać życzliwych Koreańczyków i przeżyć przygodę życia to wiedz, że ta podróż pozwoli doświadczyć Ci wszystkiego, o czym marzysz. Wyjedź z nami do niesamowitej Korei Południowej, a obiecujemy, że nie pożałujesz.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy do Seulu.

Dzień

2

SEUL

Przylot do Seulu – stolicy i największego miasta Korei Południowej (zakwaterowanie w hotelu od godziny 14.00). W zależności od godzin przylotu: czas wolny na odkrywanie tętniącego życiem miasta lub odpoczynek po locie. Nocleg w Seulu.

Dzień

3

SEUL – WYSPA JEJU

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie jednej z najsłynniejszych jaskiń znajdującej się nieopodal stolicy – jaskini Gwangmyeong. W miejscu tym wydobywano niegdyś cenne kruszce, obecnie natomiast podziwiać tam można historyczne eksponaty, rzeźby czy akwaria. Znajduje się tam również winnica. Po wizycie w jaskini udamy się na lotnisko. Przelot na wulkaniczną wyspę Jeju – największą z wysp Korei Południowej położoną w Cieśninie Koreańskiej. Tego dnia zobaczymy między innymi słynną skałę Yongduam nazywaną Skałą Głowy Smoka, której powstanie owiane jest wieloma legendami. Jedna z nich mówi o tym, że powstała ona po tym jak biały koń marzący o tym, by być smokiem chciał wznieść się do nieba. Niestety został złapany przez żołnierza, po czym zamarzł w skale (Ci jednak, którzy w opowieść nie wierzą są zdania, że skała swój kształt zawdzięcza podmuchom wiatru czy falom). Nocleg na wyspie Jeju.

Dzień

4

WYSPA JEJU

Po śniadaniu czeka nas całodzienne zwiedzanie wyspy Jeju. Na początek zobaczymy słynny krater Sangumburi uważany przez wielu za najważniejszą atrakcję tego miejsca. Następnie ruszamy w kierunku wzniesienia Seongsan Ilchulbong. Jest to powstały najprawdopodobniej już około 5 tysięcy lat temu archetypowy stożek stworzony przez erupcje hydrowulkaniczne. Jeśli pogoda pozwoli będziemy świadkami nurkujących w oceanie kobiet, które zbierają skorupiaki czy wodorosty bez użycia sprzętu do nurkowania (jeśli pogoda nie będzie sprzyjać dowiemy się więcej o tym zajęciu w jednym z lokalnych muzeów). Dzisiaj odwiedzimy też wioskę Seonguep, gdzie zobaczymy kamienne posągi (przez mieszkańców są one uważane za bogów, które chronią przed demonami). Następnie ruszamy nad zjawiskowy wodospad Cheonjyeon. Zobaczymy też imponującej wysokości kamień Oedolgae. Tego dnia przekonamy się również dlaczego droga Dokkaebi nazywana jest Tajemniczą Drogą (ciekawe doświadczenie w którym weźmiemy udział pozwoli nam na własnej skórze przekonać się skąd wzięła się wspomniana wcześniej nazwa). Nocleg na wyspie Jeju.

Dzień

5

WYSPA JEJU – SEUL – JEONJU

Po śniadaniu udamy się na lotnisko. Lot powrotny do Seulu, a następnie przejazd do Jeonju (miejsca, które słynie z zabytkowych budowli i w którym narodziło się słynne koreańskie danie czyli bibimbap). Tego dnia zagłębimy się więc w tajniki lokalnej kultury. Dowiemy się więcej o zwyczajach Koreańczyków, kuchni czy.. papierze (odwiedzimy między innymi Muzeum Hanji, gdzie dowiemy się więcej właśnie na temat historii i produkcji koreańskiego papieru). Stamtąd ruszamy do wioski Hanok będącej największą koreańską wioską. Odwiedzimy też Muzeum Wina, gdzie bliżej przyjrzymy się różnym rodzajom koreańskiego wina i zobaczymy jak ten trunek powstaje. Tego dnia zobaczymy także najsłynniejszy lokalny pawilon Gyeonggijeon – symbol miejsca w którym jesteśmy. Nocleg w Jeonju.

Dzień

6

JEONJU – KLASZTOR HAEINSA

Dzisiaj odwiedzimy imponującą świątynię Haeinsa, będącą jednym z najważniejszych klasztorów buddyzmu koreańskiego (nazywana jest ona Klasztorem Pieczęci Oceanu i przechowuje się tam zabytkowe, drewniane płyty Tripitaki czyli niezwykle cenne nauki buddyjskie). Dzisiejszą noc spędzimy właśnie w tym miejscu. Gwarantujemy, że będzie to niesamowicie ciekawe przeżycie, które jeszcze bardziej pozwoli nam się zagłębić w kulturę i tradycje Korei Południowej. Nocleg w buddyjskim klasztorze.

Dzień

7

BUSAN – GYEONGJU

Dziś wstajemy nieco wcześniej. Poranek w świątyni w trakcie którego podejrzymy codzienną rutynę mnichów. Następnie ruszamy w dalszą trasę. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Gyeongju, po drodze zatrzymamy się jednak w Busan. Jest to drugie pod względem wielkości miasto Korei Południowej (zaraz po Seulu) i największe miasto portowe całego kraju. Na początek udamy się do Parku Yongdusan, gdzie zobaczymy wieżę o wysokości 120 metrów. Jeśli jesteśmy w mieście portowym to oczywiście nie może zabraknąć wizyty na niesamowicie kolorowym targu rybnym, położonym tuż obok portu Nampo. Na nocleg dojedziemy do Gyeongju.

Dzień

8

GYEONGJU

Po śniadaniu spacer po mieście. Zobaczymy między innymi VIII-wieczną buddyjską świątynię Bulguksa (która wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Odwiedzimy również obserwatorium Chomsongdae oraz Park Tumuli ze wspaniałymi kompleksami zabytkowych grobowców. Na koniec dnia wizyta w muzeum – będzie okazja, by jeszcze więcej dowiedzieć się o miejscu w którym jesteśmy. Nocleg w Gyeongju.

Dzień

9

GYEONGJU – ANDONG – WONJU

Po śniadaniu udamy się do wpisanej na listę światowego dziedzictwa wioski Andong Hahoe. Leży ona u podnóża góry Hwasan i podziwiać tam można przepiękne widoki (m.in. krajobrazy z rzeką Nakdong w tle, która płynie wokół wioski). Miejsce to słynie z budowanych w tradycyjnym stylu uroczych domów. Nic więc dziwnego, że z Andong Hahoe pochodzi wielu wybitnych uczonych, bo klimat i i atmosfera tego miejsca jednocześnie zachwycają i inspirują. Następnie wizyta w Muzeum Masek, gdzie przyjrzymy się wielu różnobarwnym maskom pochodzącym nie tylko z regionu w którym jesteśmy, ale i z całego świata. Na nocleg dotrzemy do Wonju, gdzie jeszcze przed snem pospacerujemy po mieście. Nocleg w Wonju.

Dzień

10

WONJU – SOKCHO

Po śniadaniu udamy się w stronę Mt. Sogeum Swinging Bridge – największego wiszącego mostu całej Korei Południowej. Ten długi na 200 metrów i szeroki na 1,5 metra most jest jedną z największych atrakcji turystycznych tej części świata, dlatego jest on obowiązkowym punktem podczas wizyty w Wonju. Po południu transfer do Yangpyeong, gdzie wsiądziemy w 2-4 osobowe rowerki szynowe i ruszymy w podróż wśród malowniczych pejzaży. Dzisiaj odwiedzimy też Daepohang Port (wspaniałe miejsce dla każdego wielbiciela rybnych przysmaków). Nocleg w Sokcho.

Dzień

11

SOKCHO – SEUL

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od przejażdżki kolejkami linowymi w stronę zamku Gwongeumseong. Oczywiście w trakcie podróży podziwiać będziemy niesamowite widoki (będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć). Dzisiaj odwiedzimy też świątynię Sinhungsa. W drodze do tego świętego miejsca zobaczymy Wielki Posąg z brązu, którego wysokość wynosi ponad 10 metrów. Powrót do Seulu, czas na spacer po jednej z głównych handlowych dzielnic miasta (dzielnicy Myeong-dong) i zakupy na jednym z największych i najstarszych rynków Korei Południowej. Od kolorów, smaków i zapachów dostać można niemalże zawrotów głowy, ale prawdziwy klimat poczujemy właśnie tam. Nocleg w Seulu.

Dzień

12

SEUL

Punktem kulminacyjnym dzisiejszej podróży będzie strefa zdemilitaryzowana (DMZ) – granica między Koreą Północną, a Południową ustanowiona w 1953 roku. Tego dnia zobaczymy też obserwatorium Dora (skąd dojrzeć można Koreę Północną i jedne z najważniejszych jej punktów), dworzec kolejowy Dorasan czy Park Imjingak. Zobaczymy też jeden z wykopanych w skale tunelów. Po powrocie do Seulu pospacerujemy po klimatycznej ulicy Insadong, która słynie z szerokiej gamy towarów, które kupić można jedynie w Korei Południowej. Nocleg w Seulu.

Dzień

13

SEUL

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Seulu. Dzisiaj zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki czy plac Gwangwhamun. Pospacerujemy również po parku Cheonggyecheon. Następnie udamy się w stronę olśniewającego pałacu Gyeongbokgung, gdzie zobaczymy jak wygląda zmiana warty królewskiej (korzenie tej ceremonii sięgają ponad 500 lat wstecz!). Zobaczymy też tradycyjną wioskę Bukchon Hanok (słowo hanok odnosi się do wykonanych w tradycyjnym stylu budynków, które podziwiać można w tym miejscu). Po zwiedzaniu dołączymy do zajęć na których nauczymy się jak robi się tradycyjne danie będące niemalże symbolem kuchni koreańskiej – kimchi. Pospacerujemy jeszcze po dzielnicy handlowej (co będzie niesamowitą okazją na ostatni zakup pamiątek) i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcia w tradycyjnych strojach. Nocleg w Seulu.

Dzień

14

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów przejazd na lotnisko i wylot z Seulu. Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin CENA (5-12 osób)

15.08-28.08.2020

18560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (6000 PLN) płatna na 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Seul-Warszawa to ok. 3000 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Seul-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • Przelot lokalny na trasie Seul – Wyspa Jeju – Seul
 • 12 noclegów zgodnie z programem (hotele 4*, 1 nocleg w buddyjskim klasztorze)
 • Śniadania
 • 1 lunch i 1 kolację (dzień 6 – podczas pobytu w świątyni)
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus)
 • Biletu wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnych przewodników (w j. angielskim)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt. ok 20-30 USD/dzień/osoba)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1760 PLN
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg w buddyjskim klasztorze: pokoje wieloosobowe ze wspólnymi łazienkami; noclegi na materacach (pokoje wyposażone w koce i poduszki, ze sobą należy zabrać przybory toaletowe i ręcznik). Pokoje w klasztorze są proste, schludne i czyste. Czymże są niewielkie niedogodności jak wieloosobowe pokoje w porównaniu z tym, że spędzimy nocleg w jednym z najważniejszych koreańskich klasztorów?
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Obywatele RP wjeżdżają do Korei Południowej na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia podróży).

OPIS TRANSPORTU

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus
 • Przelot lokalny na trasie Seul – Wyspa Jeju – Seul
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h