Kostaryka – rajski zakątek świata

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca Kostaryki
 • Zobaczysz niesamowite wodospady, dżunglę i parki narodowe
 • Zachwycisz się dzikością przyrody
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6–12 osób)
 • Będziesz nocować w zachwycająco położonych, lokalnych hotelach

Kostaryka to jeden z najpiękniejszych (i jednocześnie najczystszych) zakątków świata. Terytorium tego kraju w jednej czwartej zajmują parki narodowe i tereny chronione, co sprawia, że niemalże każdy zakątek Kostaryki porośnięty jest bujną, zieloną roślinnością. Miejsce to zachwyca więc dzikością przyrody, różnorodnością fauny i flory, przepięknymi jeziorami czy egzotyczną dżunglą. To właśnie tam stanąć można oko w oko z leniwcem, tukanem czy żółwiem – dzika przyroda jest więc na wyciągnięcie naszej ręki. Co więcej, jest to miejsce zamieszkałe przez.. jednych z najszczęśliwszych ludzi świata, co z pewnością pozytywnie wpłynie na przebieg naszej podróży. Jeśli więc chcesz przeżyć przygodę życia i odwiedzić przysłowiowy „raj na ziemi” to wiedz, że podróż na Kostarykę jest tym, czego potrzebujesz.

Program
Dzień

1

SAN JOSE

Wylot z Polski. Przylot do San José – stolicy Kostaryki. Transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny. Nocleg w San José.

Dzień

2

SAN JOSE – PARK NARODOWY TORTUGUERO

Dzisiaj ruszamy w podróż do jednego z najpiękniejszych miejsc całej Kostaryki – Parku Narodowego Tortugero, który powstał by chronić.. żółwie. Po drodze przejedziemy też przez Park Narodowy Braulio Carrillo, będzie więc okazja do podziwiania różnorodności miejscowej fauny i flory. Oprócz tego zobaczymy też liczne plantacje bananów czy ananasów. Po przybyciu na molo w Caño Blanco wsiądziemy w łodzie, by przepłynąć wzdłuż kanałów. Takim właśnie środkiem transportu dotrzemy do przysłowiowego „raju na ziemi”. Gęsta dżungla, przepiękna plaża, możliwość podejrzenia egzotycznych zwierzaków, palmy kokosowe… to i o wiele więcej czeka na nas w Tortugero. Nocleg w przepięknym hotelu znajdującym się nieopodal Parku Narodowego Tortugero.

Dzień

3

PARK NARODOWY TORTUGUERO

Codzienna wycieczka w okolice Parku Narodowego Tortugero. Miejsce to uznano za Park Narodowy w 1970 roku, a jego granice rozszerzano aż trzykrotnie. Niektórzy są zdania, że drugiego tak egzotycznego miejsca nie ma na świecie – park zamieszkują przeróżne gatunki zwierząt (oprócz żółwi są to krowy morskie, małpy, iguany czy nietoperze), oddalony jest on znacznie od miasta, a po jego terenie najlepiej poruszać się łodziami. Co ciekawe, teren nieopodal Parku upodobały sobie małe społeczności (np. Barra del Tortugero), które od lat żyją zgodnie z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie tradycjami, a ich jedynym środkiem transportu jest.. rower. To wszystko razem wzięte sprawia, że podróż do Parku Narodowego Tortugero pozwoli nam z bliska zobaczyć, czym są prawdziwe Karaiby. Przez część dnia oczywiście poruszać się będziemy małymi łodziami, będzie więc okazja do podejrzenia miejscowej fauny i flory. Gwarantujemy, że te widoki zapadają w pamięć na bardzo długo! Nocleg w przepięknym hotelu znajdującym się nieopodal Parku Narodowego Tortugero.

Dzień

4

PARK NARODOWY TORTUGUERO – LA FORTUNA

Po śniadaniu opuszczamy okolicę Parku Narodowego Tortugero i wsiadamy w łodzie, którymi wrócimy na molo. Stamtąd ruszamy do miejsca, w którym uprawia się kakao. Będzie więc to nie lada gratka dla każdego miłośnika czekolady. Najpierw dowiemy się nieco o drzewach kakaowych, a następnie zobaczymy jak owoce kakao zostają przekształcane w czekoladę. Będzie oczywiście też okazja, by skosztować jednej z najpyszniejszych czekolad świata. Na nocleg dojedziemy do La Fortuna – miejscowości, która słynie z przepięknych wodospadów, gorących źródeł i bliskości jednego z najbardziej imponujących wulkanów Kostaryki czyli starowulkanu Arenal. Nocleg w La Fortuna.

Dzień

5

PARK NARODOWY ARENAL VOLCANO

Po śniadaniu wycieczka do znajdującego się w odległości około 15 km od La Fortuna Parku Narodowego Arenal Volcano.  Będzie to okazja, by na własne oczy zobaczyć potężny starowulkan Arenal, którego wysokość przekracza ponad 1600 m.n.p.m. Znajduje się on w paśmie górskim Cordillera de Guanacaste i jest jednocześnie jednym z najmłodszych, ale najbardziej aktywnych wulkanów kraju. U jego stóp znajduje się malownicze jezioro Arenal. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach pejzaży. Nocleg w La Fortuna.

Dzień

6

LA FORTUNA – JEZIORO ARENAL - MONTEVERDE

Dziś wstaniemy nieco wcześniej. Z hotelu w La Fortuna ruszymy w stronę zapory nad jeziorem Arenal (jest to największe jezioro całej Kostaryki, a także miejsce, które upodobały sobie liczne gatunki ptaków). Tam wsiądziemy w łodzie, by dotrzeć do znajdującego się po drugiej stronie zbiornika malowniczego miasteczka Rio Chiquito. Oczywiście podczas przeprawy łodziami nie zabraknie przepięknych krajobrazów (a jeśli pogoda pozwoli będzie też okazja, by jeszcze raz spojrzeć w stronę potężnego wulkanu Arenal). Z  Rio Chiquito transfer do Monteverde. Tego dnia będziemy mieć też możliwość, by naprawdę z bliska podejrzeć codzienność mieszkańców. Dowiemy się więcej o tradycyjnym rolnictwie, trzcinie cukrowej, produkcji kawy czy czekolady. Nocleg w Monteverde.

Dzień

7

MONTEVERDE

Po śniadaniu wyprawa do Rezerwatu Monteverde. Wycieczka ta pozwoli nam jeszcze bliżej przyjrzeć się miejscowej przyrodzie, gdyż obszar rezerwatu jest domem dla wielu gatunków zwierząt (nietoperzy, wiewiórek, jaguarów, ciem czy ponad 400 gatunków ptaków). Następnie czeka nas trekking. Rozpocznie się on od przejażdżki słynnymi „powietrznymi kolejkami” w górę, podczas której podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki. Następnie wędrówka (między innymi po imponujących, wiszących mostach czy ścieżkach prowadzących do najgłębszych części lasów tropikalnych). Nocleg w Monteverde.

Dzień

8

MONTEVERDE – RINCÓN DE LA VIEJA

Śniadanie, po którym opuszczamy Monteverde. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Rincón de la Vieja. Po przyjeździe czas na delektowanie się okolicą czy korzystanie z atrakcji oferowanych przez przepięknie położony hotel. Nocleg w  Rincón de la Vieja.

Dzień

9

RINCÓN DE LA VIEJA i okolice

Czas na regenerację ciała (a może i jednocześnie duszy). Dzisiaj czeka nas wizyta w miejscowym SPA – sauna, baseny z termalną wodą wulkaniczną czy błotne okłady to tylko jedne z wielu atrakcji z których będziemy mogli skorzystać. Po wizycie chętni mogą udać się na 45-minutową wycieczkę konną malowniczą, leśną ścieżką. Zakończy się ona spacerem do wodospadu Oropéndola (wycieczka dla chętnych, koszt. ok. 40 USD/os.). Nocleg w  Rincón de la Vieja.

Dzień

10

RINCÓN DE LA VIEJA – MANUEL ANTONIO

Po śniadaniu ruszamy do leżącego w prowincji Puntaneras Manuel Antonio, gdzie znajduje się Park Narodowy o tej samej nazwie. Założono go w 1972 roku i jest on najmniejszym kostarykańskim Parkiem Narodowym. Zachwycające plaże, szlaki turystyczne, wodospady i dzikość przyrody stoją przed nami otworem. Nocleg w Manuel Antonio.

Dzień

11

MANUEL ANTONIO

Czas wolny na relaks, odpoczynek i delektowanie się otaczającym pięknem przyrody. Nocleg w Manuel Antonio.

Dzień

12

MANUEL ANTONIO

Czas wolny na relaks. Dla chętnych możliwość zorganizowania wyprawy do Parku Narodowego Manuel Antonio (zamknięty w poniedziałki, wycieczka dla chętnych, koszt ok. 40 USD/os.). Powierzchnia tego porośniętego bujną roślinnością parku wynosi ponad 600 hektarów (a oprócz spaceru po lesie tropikalnym można tam również odpocząć na rajskiej plaży). Przy odrobinie szczęścia podczas wycieczki towarzyszyć nam mogą urocze małpki kapucynki, szopy czy kolorowe, egzotyczne ptaki. Nocleg w Manuel Antonio.

Dzień

13

MANUEL ANTONIO – SAN JOSE

W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko w San José i wylot do Warszawy.

Dzień

14

Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dodatkowe atrakcje dla chętnych:

 • wycieczka konna – ok. 40 USD/os. (dzień 9)
 • wycieczka do Parku Narodowego Manuel Antonio– ok. 40 USD/os. (dzień 12)
Terminy/ceny
Termin CENA (6-12 osób)

03.10-16.10.2020

16360 PLN

31.10-13.11.2020

16360 PLN

28.11-11.12.2020

16360 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-San José-Warszawa to ok. 3200 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3200 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-San José-Warszawa (do kwoty 3200 PLN)
 • 12 noclegów zgodnie z programem: hotele 3* i 4*
 • Wyżywienie: w dniach 1-10 wyżywienie 2 razy dziennie, w dniach 11-12 tylko śniadania
 • Transport zgodnie z programem: samochód/minivan/bus, przeprawy łodziami
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Wyżywienia nieujętego w programie
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2660 PLN
 • Dla chętnych atrakcji dodatkowych
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* – pokoje 2-osobowe (dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2660 PLN).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia zakończenia wyjazdu. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

Opis transportu

 • Komfortowy samochód/minivan/bus
 • Przeprawy łodziami
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h