Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Kuba – kolonialne perełki i rajskie plaże

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz kolonialne kubańskie miasteczka
 • Poznasz radosnych mieszkańców wyspy
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • 5 nocy spędzisz w hotelu all inclusive przy rajskich plażach
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego przewodnika

Wyobraź sobie miejsce, gdzie po ulicach jeżdżą amerykańskie samochody z lat 50-tych, gdzie z okien rozbrzmiewa salsa, gdzie oprócz perełek w postaci kolonialnych miast znajdziesz także tropikalną dżunglę, gdzie kilometrami ciągną się plantacje kawy i tytoniu, gdzie w cieniu palm możesz wypocząć na bajecznych plażach popijając mojito..
A jeśli powiemy Ci, że ten raj istnieje naprawdę i możesz go zobaczyć, dotknąć, skosztować i nie musisz pozostawać tylko przy marzeniach?
Tak, to wszystko i o wiele więcej znajdziesz na Kubie. Zapraszamy więc na wyprawę na tę magiczną wyspę, którą możesz poznać razem z nami.
Ten program gwarantuje Ci nie tylko poznanie najpiękniejszych miejsc na Kubie, ale na koniec wyprawy spędzisz aż 5 nocy w hotelu all-inclusive. Po trudach zwiedzania należy się nam przecież odrobina odpoczynku i luksusu?

Jedziemy? Vamos!!!

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy (z jedną lub dwoma przesiadkami). Przylot do Havany późnym wieczorem/w nocy. Transfer na nocleg. Nocleg w Havanie.

Dzień

2

HAVANA

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Havany. Już pierwszy dzień na Kubie pozwoli nam zasmakować lokalnego klimatu, przespacerujemy się wąskimi uliczkami starego miasta, odwiedzimy kościół San Francisco, targowisko San Jose pełne lokalnego rękodzieła, a także dotrzemy do Capitolu zbudowanego na kształt starszego brata z USA. Odwiedzimy słynne kubańskie Muzeum Rumu, gdzie dowiemy się nieco na temat produkcji tego trunku i zobaczymy twierdzę El Morro – jedną z najstarszych twierdz na Karaibach z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Havanę i okolicę. Późnym popołudniem wreszcie udamy się na przejażdżkę po mieście starymi amerykańskimi samochodami. Nocleg w Havanie.

Dzień

3

HAVANA

Po kubańskim śniadaniu czas na dalsze zwiedzanie miasta. Tym razem ruszymy szlakiem Ernesta Hemingwaya – znakomitego amerykańskiego pisarza i dziennikarza, który szczególnie upodobał sobie Kubę doskonale odnajdując się w kubańskiej, luźnej atmosferze. Na początek odwiedzimy jego posiadłość ze słynną biblioteczką autora, a następnie pospacerujemy po placu nazwanym jego imieniem. Zatrzymamy się też w restauracji w której Hemingway miał zwyczaj jadać lunch. Wieczorem spróbujemy ubóstwianego przez poetę (i opisanego w kilku jego powieściach) drinka Daiquiri przygotowywanego na bazie rumu z dodatkiem syropu cukrowego i soku z limetki. Nocleg w Havanie.

Dzień

4

HAVANA - VINALES

Tego dnia pojedziemy eksplorować zachodnią część wyspy, do regionu pełnego plantacji kawy i tytoniu. Najpierw dotrzemy na plantację tytoniu w prowincji Pinar del Rio, gdzie zapoznamy się z tajnikami skręcania cygar. Następnie udamy się malowniczego Vinales, gdzie zobaczymy niezwykłe pejzaże z Doliną Vinales w tle. Na koniec udamy się do La Cueva del Indio, czyli jaskini przez którą przepływa podziemna rzeka – niesamowite widoki gwarantowane. Nocleg w Vinales.

Dzień

5

VINALES - CIENFUEGOS – TRINIDAD

Po śniadaniu ruszamy w stronę Trinidadu. Najpierw jednak zatrzymamy się na zwiedzanie tzw. Perły Południa, czyli Cienfuegos. Miasto słynie z kolonialnej francuskiej zabudowy, więc będzie okazja pospacerować wśród eleganckich budowli pochodzących już z XIX wieku. Cienfuegos znane jest też z najdłuższej alei w kraju i jednego z najbardziej charakterystycznych budynków na Kubie – Pallacio de Valle. Budowla ta uchodzi za symbol miasta i zbudowana została przez inżynierów i rzemieślników w różnych części świata (z Maroka, Francji, Włoch) na zlecenie jednego z najbogatszych Kubańczyków. Na koniec dnia dotrzemy do perełki wśród kolonialnych miast Kuby – Trinidadu. Odpoczynek po podróży, czas wolny. Nocleg w Trinidadzie.

Dzień

6

TRINIDAD i okolice

Po pysznym, kubańskim śniadaniu zwiedzanie Triniadu i okolic. Trinidad założono około 1514 roku, a od 1998 wraz z pobliską Doliną Cukrowni obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie rozkwitu w dolinie działało jednocześnie kilkadziesiąt zakładów produkujących cukier, jednak obecnie większość z nich nie jest już wykorzystywana do produkcji.  Na początek zobaczymy znajdującą się w okolicach Trinidadu niesamowitą posiadłość Manaca Iznaga i słynną 43 metrową wieżę, z której rządcy nadzorowali pracę niewolników na plantacjach. Następnie wrócimy do miasta i odwiedzimy słynne Museo Romantico wzniesione już w 1740 roku do którego od wieków sprowadzano najpiękniejsze meble, kryształy czy porcelanę z pałaców z całej Kuby. Ale to nie wszystko, bo znajdujące się wewnątrz oryginalne drewniane sufity, kolorowe ornamenty ścienne i przepiękne, ręcznie malowane kafle zachwycą każdego. Zajrzymy też do baru Canchánchara, gdzie będziemy mogli skosztować  pysznego kubańskiego drinka przygotowywanego między innymi na bazie brandy, miodu i cytryny. Przed snem przespacerujemy się po mieście, wchłaniając jego niesamowity klimat. Być może zatrzymamy się na dłużej, by nie tylko podziwiać tańczących salsę na starówce, ale może i my nauczymy się tego tańca? Nocleg w Trinidadzie.

Dzień

7

TRINIDAD – VARADERO

Po śniadaniu ruszymy w stronę Varadero, gdzie czekać na nas będą rajskie plaże i lazurowe wody oceanu. Najpierw jednak zatrzymamy się, aby zobaczyć niesamowity wodospad El Nicho ukryty wśród tropikalnej roślinności. Niesamowite widoki gwarantowane. Przyjazd do Varadero. Nocleg w Varadero.

Dzień

8

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.  Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

Dzień

9

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.  Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

Dzień

10

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.  Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

Dzień

11

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.  Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

Dzień

12

VARADERO - POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotu przejazd do Havany na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień

13

Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-8 osób) CENA (9-12 osób)

20.04-02.05.2019

11570 PLN

10570 PLN

01.06-13.06.2019

PROMOCJA

10570 PLN

9970 PLN

9970 PLN

9270 PLN

13.07-25.07.2019

PROMOCJA

10570 PLN

9970 PLN

9970 PLN

9270 PLN

10.08-22.08.2019

10570 PLN

9970 PLN

05.10-17.10.2019

10570 PLN

9970 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Havana-Warszawa to ok. 3300 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Havana-Warszawa (do kwoty 3300 PLN)
 • 11 noclegów zgodnie z programem: 6 noclegów w casas particulares, 5 noclegów w hotelu all inclusive
 • Wyżywienie: śniadania podczas całego pobytu, w Varadero all-inclusive
 • Transport klimatyzowanym minivanem/busem zgodnie z programem
 • Wizę wjazdową
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika (podczas części objazdowej)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Obiadokolacji (podczas części objazdowej) (ok. 8-13 EUR/os./dzień)
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

6 noclegów w casas particulares czyli pokojach prywatnych przystosowanych dla turystów. Pokoje z łazienkami. Na początek wybraliśmy noclegi u Kubańczyków przede wszystkim po to, aby znaleźć się jak najbliżej mieszkańców i ich codzienności. Poza tym kubańskie śniadanie ze świeżo wyciskanym sokiem z tropikalnych owoców nigdzie nie smakuje tak dobrze. Następnie pokusiliśmy się o 5 nocy w hotelu all inclusive przy rajskich plażach Varadero. Po trudach zwiedzania należy się nam odrobina luksusu.

Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Kuba - kolonialne perełki i rajskie plaże
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz Karty Turysty. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

POGODA
Kuba leży w klimacie tropikalnym. Najlepszym terminem na odwiedziny wyspy jest okres od listopada do maja (panująca wtedy pora sucha zapewnia nam średnie temperatury 23-26 stopni Celsjusza). W pozostałym okresie temperatury są nieco wyższe i częściej padają deszcze, jednak nie przeszkadzają one w czerpaniu radości z podróży, bo trwają zaledwie kilka minut. Praktycznie więc cały rok jest dobry, by wyjechać na Kubę.

CZAS
-5 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, – 6 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. Z niektórymi młodymi można też próbować dogadać się po angielsku.

RELIGIA
Większość mieszkańców Kuby to katolicy, jednak oficjalnie państwo jest świeckie.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny różnią się w zależności od regionu i miasta. Najogólniej mówiąc, ceny są porównywalne do cen w Polsce.  Należy się jednak liczyć z tym, że za obiad w pueblo, czyli tam gdzie jadają lokalsi zapłacimy około 30 PLN, a za podobny obiad w restauracji przy plaży około 80 PLN.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Na Kubie funkcjonują dwie waluty: CUC – peso wymienialne oraz CUP – peso nacjonalne. Turyści za większość usług (noclegi, restauracje) płacą w CUC. W CUP możemy opłacić drobne przekąski
z przydrożnych budek. Na miejsce bierzemy ze sobą EURO i wymieniamy na lokalną walutę.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu nie jest niestety powszechny i praktycznie oprócz większych hoteli nie znajdziemy Wi-Fi. W większych miastach znajdziemy kafejki internetowe, ale ceny są stosunkowo wysokie.

TELEFON
Najlepiej kupić starter lokalnego operatora. Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka wg standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia przejściówek. Można je kupić przez internet koszt około 2-5 zł.

RUCH DROGOWY
Kubańczycy dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Jako typowi macho podobnie zachowują się drogach. Należy więc nastawić się na brawurową jazdę i częste klaksony. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

ETYKIETA/ZWYCZAJE
Społeczeństwo kubańskie wyznaje kult macho, dlatego szczególnie kobiety powinny wykazać sporą cierpliwość do licznych zaczepek i tzw. „sykania”, które jest tutaj wyrazem uznania. Trzeba też przywyknąć do tego, że kobiety mają tam nadal mało do gadania. Kubańczycy są bardzo gościnni i mimo niezbyt wysokiego standardu życia i braku dostępu do niektórych produktów kipią wręcz radością życia. Ich codzienności nieodłącznie towarzyszy muzyka, która wylewa się z każdego okna i taniec, któremu oddaje się każdy od najmłodszych lat.

BEZPIECZEŃSTWO
Kuba jest krajem bezpiecznym. Wyspa żyje z turystyki, więc mieszkańcy starają się, aby turyści czuli się tam dobrze. Oczywiście podstawowe zasady bezpieczeństwa należy zawsze zachować.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Kubę nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w repelenty na owady tropikalne.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– lekka letnia odzież najlepiej z naturalnych materiałów
– świetnie sprawdza się wodoodporna torba, do której w razie nagłej ulewy można schować sprzęt fotograficzny i pieniądze,
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą; sandały, klapki pod prysznic
– „coś na wieczór” – elegantsza garderoba przyda się na wieczorne wyjścia

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– kawa
– rum
– cygara
– instrumenty muzyczne (od bębenków, różnego typu grzechotek po gitary)
– obrazy lokalnych artystów

Opis transportu

Transport wynajętym, komfortowym minivanem/busem z klimatyzacją zgodnie z programem.

Specyfikacja wyjazdu

Kuba – kolonialne perełki i rajskie plaże to wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najważniejsze miejsca na wyspie, a na koniec wyprawy odpocząć na rajskich plażach (wyjazd ten jest więc połączeniem zwiedzania i relaksu). Poruszać się będziemy wynajętym busem. Program skonstruowany jest tak, aby poznać miasta wraz z ich najważniejszymi zabytkami, ale aby także zasmakować lokalnej kultury z jej kuchnią i nocnym życiem. Codziennie oprócz zwiedzania i plażowania będzie okazja do spróbowania swoich sił na parkiecie, w końcu dla Kubańczyków taniec to życie. Na początek wyprawy wybraliśmy noclegi w kubańskich domach, które pozwolą nam na lepsze poznanie mieszkańców i ich codzienności. Następnie pokusiliśmy się o kilka noclegów w hotelu all-inclusive, by odpocząć po kilkudniowym zwiedzaniu.

Mapa

Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Joanna Biernacka prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Joanna Biernacka – Czajka Travel z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/803, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6852162222, e-mail: biuro@czajkapodroze.pl. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h