Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 533 593 933 12 444 72 25

Kuba w rytmie salsy

Dlaczego warto?
 • Codzienne lekcje salsy i praktyka w lokalnych knajpkach
 • Inne spojrzenie na Kubę! Zabytki, przyroda, rowery, konie
 • Podróże w małej grupie (4-12 osób)
 • Przejażdżka amerykańskimi samochodami z lat 50-tych

Zobaczysz dużo więcej, niż na standardowej wycieczce. Dotkniesz, posmakujesz, przetańczysz ten kraj. Ten kraj, który raz odwiedzony, na zawsze zostaje w pamięci i woła, żeby wrócić. Kuba to nie kraj dla każdego! To kraj dla kochających życie, taniec, przyrodę, tropikalne powietrze i uśmiech.

Kochasz to wszystko? Brakuje Ci tego na co dzień? Dołącz do tego wyjazdu, a wszystko znów stanie się proste!

Program
Dzień

1

Wylot z Polski. Przylot do Havany późnym wieczorem/w nocy. Transfer na nocleg. Nocleg w Havanie.

Dzień

2

HAVANA

Po śniadaniu ruszamy odkrywać stolicę Kuby – Havanę. Zaczniemy w wielkim stylu – od przejażdżki amerykańskimi samochodami z lat 50-tych. Wiatr we włosach, salsa z głośników i jesteśmy gotowi na przygodę! Już pierwszy dzień na Kubie pozwoli nam zasmakować lokalnego klimatu. Poczujemy też kubańską, luźną atmosferę, której nie sposób nie ulec (zdecydowanie coś musi być na rzeczy, gdyż tempo życia i podejście „habaneros” sprawiło, że znakomity pisarz i dziennikarz Ernest Hemingway szczególnie upodobał sobie to miasto). Pospacerujemy wąskimi uliczkami starej części Havany. Zobaczymy najwspanialsze budowle i dotrzemy do Capitolu zbudowanego na kształt starszego brata z USA. Po południu czeka nas pierwsza lekcja salsy. Oczywiście z kubańskimi instruktorami. A wieczorem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił na hawańskich parkietach. Nocleg w Havanie.

Dzień

3

HAVANA

Po śniadaniu czeka nas wycieczka rowerowa. Rozpoczniemy ją od przejażdżki uliczkami luksusowej dzielnicy Playa. Przejedziemy też przez dzielnicę Vedado (jest to dzielnica biznesowa, uznawana za najbardziej zamożną częścią miasta) oraz gwarną dzielnicę Centro Habana. Podczas przejażdżki zobaczymy też zatokę. Takie zwiedzanie pozwoli nam jeszcze lepiej poznać Havanę (tym razem z perspektywy roweru). Tego dnia będzie też czas, by pospacerować po starej części miasta. Po południu lekcja salsy. Sprawdzimy jakie postępy poczyniliśmy. Nocleg w Havanie.

Dzień

4

HAVANA

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne poznawanie miasta, zakupy, co kto lubi. Po południu lekcja salsy, na której poznamy kolejne tajniki tego gorącego tańca. A wieczorem hit! Zatańczymy salsę przy muzyce na żywo, w klimatycznym miejscu, gdzie na pewno będzie wiele okazji, aby sprawdzić się na parkiecie. I to właśnie w takich miejscach nauczycie się najwięcej. Tańcząc z Kubańczykami, którzy jak nikt inny czuje salsę. Nocleg w Havanie.

Dzień

5

HAVANA - VINALES

Po śniadaniu opuszczamy Havanę i ruszamy na zachód, do regionu pełnego plantacji tytoniu. Celem naszej podróży będzie malownicze miasteczko Vinales. Okolica pełna jest mogot, więc świetne zdjęcia gwarantowane. Po drodze przystaniemy przy gigantycznym malowidle: muralu de la Prehistoria. Mimo, że to „dzieło” budzi zwykle sporo śmiechu, tuż obok serwują najlepszą pinacoladę na Kubie. Więc zdecydowanie warto zrobić tam przystanek! Niedaleko wejdziemy też do jaskini La Cueva del Indio. Na kolację dojedziemy do Vinales. I nie myślcie, że to tylko senne miasteczko. Wieczorem jak zwykle będzie okazja do tańców. Nocleg w Vinales.

Dzień

6

VINALES

Po śniadaniu czeka nas kolejna atrakcja. Dziś zwiedzimy okolicę niczym lokalni – konno. Odwiedzimy plantacje tytoniu, zapoznamy się z tajnikami skręcania cygar, będziemy podziwiać niesamowite krajobrazy. I zapewne dowiemy się co to jest „coco loco”. Po powrocie krótki odpoczynek i ruszamy na lekcje salsy. Nocleg w Vinales.

Dzień

7

VINALES – PLAYA LARGA

Śniadanie. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Playa Larga – spokojne miejsce z niesamowitym klimatem. Miejscowość leżąca w rejonie słynnej zatoki świń. Po przyjeździe czas na delektowanie się plażą i spokojną okolicą. Nocleg w Playa Larga.

Dzień

8

PLAYA LARGA – TRINIDAD

Rano zaczniemy od kolejnej atrakcji, tym razem będzie to snorkeling. Turkusowa, niesamowicie przejrzysta woda jest idealnym miejscem, aby obserwować podwodne życie. Następnie ruszamy do perełki wśród kolonialnych miast Kuby – Trinidadu. Po południu lekcja salsy. Tym razem sprawdzimy czy styl hawański różni się od tego w Trinidadzie. Wieczorem wyjdziemy spróbować swoich sił na parkietach Trinidadu. Nocleg w Trinidadzie.

Dzień

9

TRINIDAD

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Trinidad założono około 1514 roku, a od 1998 wraz z pobliską Doliną Cukrowni obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie rozkwitu w dolinie działało jednocześnie kilkadziesiąt zakładów produkujących cukier, jednak obecnie większość z nich nie jest już wykorzystywana do produkcji. Na początek zobaczymy znajdującą się w okolicach Trinidadu niesamowitą posiadłość Manaca Iznaga i słynną 43 metrową wieżę, z której właściciele nadzorowali pracę niewolników na plantacjach. Następnie wrócimy do miasta i odwiedzimy słynne Museo Romantico wzniesione już w 1740 roku do którego od wieków sprowadzano najpiękniejsze meble, kryształy czy porcelanę z pałaców z całej Kuby. Ale to nie wszystko, bo znajdujące się wewnątrz oryginalne drewniane sufity, kolorowe ornamenty ścienne i przepiękne, ręcznie malowane kafle zachwycą każdego. Po południu kolejna lekcja salsy. Nocleg w Trinidadzie.

Dzień

10

TRINIDAD – CAYO BLANCO

Dziś czeka nas kolejna atrakcja – wycieczka katamaranem na rajską wysepkę Cayo Blanco. Będziemy delektować się drinkami na pokładzie, a potem odpoczniemy pod palmami. Będzie też czas na kąpiel w lazurowej, niesamowicie przejrzystej wodzie. Po południu kolejna lekcja tańca. Kubańskich, gorących rytmów nigdy dosyć! Nocleg w Trinidadzie.

Dzień

11

TRINIDAD – VARADERO

Po śniadaniu ruszamy do Varadero, gdzie czekać na nas będą rajskie plaże i lazurowe wody oceanu. Po przyjeździe czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w hotelu all-inclusive Varadero.

Dzień

12

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w hotelu all-inclusive w Varadero. Możliwość lekcji salsy (ok. 25 EUR/os. za 2 godziny).

Dzień

13

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w hotelu all-inclusive w Varadero. Możliwość lekcji salsy (ok. 25 EUR/os. za 2 godziny).

Dzień

14

VARADERO

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w hotelu all-inclusive w Varadero. Możliwość lekcji salsy (ok. 25 EUR/os. za 2 godziny).

Dzień

15

VARADERO – HAVANA – POŻEGNANIE

Po śniadaniu, w zależności od godzin wylotu przejazd do Havany na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień

16

Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Terminy/ceny
Termin CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)

27.12.2019–11.01.2020

15970 PLN

14970 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Havana-Warszawa to ok. 3300 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Havana-Warszawa (do kwoty 3300 PLN)
 • 14 noclegów zgodnie z programem: 10 noclegów w domach prywatnych (casas particulares), 4 noclegi w hotelu all-inclusive
 • Wyżywienie: podczas objazdu 2 posiłki dziennie – śniadania i obiady (lub obiadokolacje), w Varadero all-inclusive
 • Transport wynajętym, klimatyzowanym minivanem/busem zgodnie z programem
 • Wizę wjazdową
 • Lekcje salsy zgodnie z programem
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Atrakcje zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika (podczas części objazdowej)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 1270 PLN
 • Możliwość dokupienia lekcji salsy podczas pobytu w Varadero (ok. 25-30 USD/os./2 h lekcji)
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@czajka.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w casas particulares czyli pokojach prywatnych przystosowanych dla turystów. Pokoje 2-osobowe z łazienkami. Wybraliśmy noclegi u Kubańczyków przede wszystkim po to, aby znaleźć się jak najbliżej mieszkańców i ich codzienności. Poza tym kubańskie śniadanie ze świeżo wyciskanym sokiem z tropikalnych owoców nigdzie nie smakuje tak dobrze. Chcemy także wspierać lokalnych mieszkańców. Na koniec naszego pobytu na Kubie pokusiliśmy się o hotel all-inclusive przy rajskich plażach Varadero. Po trudach zwiedzania należy się nam odrobina luksusu. Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1270 PLN.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz Karty Turysty. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

POGODA
Kuba leży w klimacie tropikalnym. Najlepszym terminem na odwiedziny wyspy jest okres od listopada do maja (panująca wtedy pora sucha zapewnia nam średnie temperatury 23-26 stopni Celsjusza). W pozostałym okresie temperatury są nieco wyższe i częściej padają deszcze, jednak nie przeszkadzają one w czerpaniu radości z podróży, bo trwają zaledwie kilka minut. Praktycznie więc cały rok jest dobry, by wyjechać na Kubę.

CZAS
-5 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, – 6 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. Z niektórymi młodymi można też próbować dogadać się po angielsku.

RELIGIA
Większość mieszkańców Kuby to katolicy, jednak oficjalnie państwo jest świeckie.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny różnią się w zależności od regionu i miasta. Najogólniej mówiąc, ceny są porównywalne do cen w Polsce.  Należy się jednak liczyć z tym, że za obiad w pueblo, czyli tam gdzie jadają lokalsi zapłacimy około 30 PLN, a za podobny obiad w restauracji przy plaży około 80 PLN.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Na Kubie funkcjonują dwie waluty: CUC – peso wymienialne oraz CUP – peso nacjonalne. Turyści za większość usług (noclegi, restauracje) płacą w CUC. W CUP możemy opłacić drobne przekąski z przydrożnych budek. Na miejsce bierzemy ze sobą EURO i wymieniamy na lokalną walutę.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu nie jest niestety powszechny i praktycznie oprócz większych hoteli nie znajdziemy Wi-Fi. W większych miastach znajdziemy kafejki internetowe, ale ceny są stosunkowo wysokie.

TELEFON
Najlepiej kupić starter lokalnego operatora. Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka wg standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia przejściówek. Można je kupić przez internet koszt około 2-5 zł.

RUCH DROGOWY
Kubańczycy dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Jako typowi macho podobnie zachowują się drogach. Należy więc nastawić się na brawurową jazdę i częste klaksony. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

ETYKIETA/ZWYCZAJE
Społeczeństwo kubańskie wyznaje kult macho, dlatego szczególnie kobiety powinny wykazać sporą cierpliwość do licznych zaczepek i tzw. „sykania”, które jest tutaj wyrazem uznania. Trzeba też przywyknąć do tego, że kobiety mają tam nadal mało do gadania. Kubańczycy są bardzo gościnni i mimo niezbyt wysokiego standardu życia i braku dostępu do niektórych produktów kipią wręcz radością życia. Ich codzienności nieodłącznie towarzyszy muzyka, która wylewa się z każdego okna i taniec, któremu oddaje się każdy od najmłodszych lat.

BEZPIECZEŃSTWO
Kuba jest krajem bezpiecznym. Wyspa żyje z turystyki, więc mieszkańcy starają się aby turyści czuli się tam dobrze. Oczywiście podstawowe zasady bezpieczeństwa należy zawsze zachować.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Kubę nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w repelenty na owady tropikalne.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– lekka letnia odzież najlepiej z naturalnych materiałów
– świetnie sprawdza się wodoodporna torba, do której w razie nagłej ulewy można schować sprzęt fotograficzny i pieniądze,
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania parków narodowych i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic
– „coś na wieczór” – elegantsza garderoba przyda się na wieczorne wyjścia

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– kawa
– rum
– cygara
– instrumenty muzyczne (od bębenków, różnego typu grzechotek po gitary)
– obrazy lokalnych artystów

Opis transportu

Transport wynajętym, komfortowym minivanem/busem z klimatyzacją zgodnie z programem.

Specyfikacja wyjazdu

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h