Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Meksyk, śladami Majów i Azteków

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Meksyku
 • Poznasz fascynujące piramidy, niesamowite wodospady i kolonialne miastach
 • Skosztujesz meksykańskiej kuchni
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-15 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3* i 4*
 • Wyżywienie w cenie
 • W Cancun będziesz wypoczywać z opcją All inclusive
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot i lokalny przewodnik, który pokaże Ci swój kraj jak nikt inny

Meksyk to niesamowity kraj, który oprócz wspaniałych zabytków, świadczących o potędze Majów czy Azteków urzeka swoją kuchnią i uśmiechem mieszkańców. To idealny kraj dla każdego, gdyż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Znajdziemy tu wspaniałe piramidy, urokliwe kolonialne miasteczka, dżunglę, raj dla plażowiczów, nurków i surferów, przepyszną kuchnię i życzliwych mieszkańców.

Zapraszamy na niesamowitą wyprawę do Meksyku. Zapewniamy oprócz polskiego pilota, lokalnego przewodnika, który zna Meksyk jak własną kieszeń i pokaże nam nie tylko najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca, ale także miejsca niedostępne dla zwykłych turystów. Pokaże nam po prostu swój Meksyk.

Program
Dzień

1

Wylot z Polski do Meksyku z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień

2

MEXICO CITY

Przylot do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po locie. Wieczorne wyjście na pierwsze spotkanie z metropolią jaką jest Meksyk. Nocleg w Meksyku.

Dzień

3

MEXICO CITY

Po pysznym śniadaniu zaczniemy zwiedzanie historycznej części miasta. Zobaczymy m.in. Zocalo, czyli główny plac w mieście, Katedrę, jedną z największych i najstarszych w Ameryce, odpoczniemy w parku Alameda, zobaczymy Pałac Narodowy (wejdziemy do środka jeśli będzie to możliwe, Muzeum Sztuki. Przespacerujemy się główna aleją miasta – Paseo de la Reforma. Po lunchu odwiedzimy Muzeum Archeologiczne z bardzo bogatymi zbiorami z czasów prekolumbijskich. Nocleg w Meksyku.

Dzień

4

SANKTUARIUM MB z GWADELUPY - TEOTIHUACAN

Po śniadaniu odwiedzimy najsłynniejsze w Meksyku Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy -patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejedziemy do Teotihuacan, czyli miejsca, które dosłownie znaczy – tam, gdzie ludzie stają się bogami. Zobaczymy wspaniałe piramidy Słońca i Księżyca i wczujemy się w klimat miejsca, gdzie zgodnie z przekazami jasność oddzieliła się od ciemności. Powrót na nocleg do Meksyku.

Dzień

5

MEXICO CITY – PUEBLA - VERACRUZ

Po wczesnym śniadaniu ruszymy do Cholula, miasteczka, którego nazwa oznacza – miejsce ucieczki, w którym spada woda. Tutaj zwiedzimy największą piramidę, jaka została wybudowana przez człowieka. Następnie przejedziemy do Puebla, zobaczymy historyczne centrum miasta, katedrę i kaplicę Rosario. Na nocleg przejdziemy do Veracruz.

Dzień

6

VERACRUZ - CATEMACO

Po śniadaniu zwiedzimy Veracruz i port, następnie kontynuujemy naszą podróż do Catemaco. Po lunchu ekscytująca wycieczka łódką na Małpią Wyspę. Catemaco słynie z mieszkających tutaj szamanów. Będzie okazja do zobaczenia ich świata od środka, a dla chętnych rytuał oczyszczenia. Nocleg w Catemaco.

Dzień

7

CATEMACO - VILLAHERMOSA

Po śniadaniu zobaczymy imponujące wodospady Epiyantla. Będzie okazja do popływania. Po lunchu przejedziemy do malowniczego miasteczka Villahermosa. Nocleg w Villahermosa.

Dzień

8

VILLAHERMOSA – LA VENTA - PALENQUE

Po śniadaniu zwiedzimy stanowisko archeologiczne w La Venta, gdzie oprócz piramid, zobaczymy m.in. bazaltowe rzeźby głów. Popołudniu dojedziemy do Palenque, gdzie będzie czas na relaks. Nocleg w Palenque.

Dzień

9

PALENQUE

Po śniadaniu przejedziemy do miasta Majów. Zobaczymy niesamowite piramidy, hieroglify i najsłynniejszą Świątynię Inskrypcji. Po południu czas wolny na odpoczynek i zakupy. Nocleg w Palenque.

Dzień

10

PALENQUE - CAMPECHE

Po śniadaniu ruszamy w drogę do Campeche, leżącym na Półwyspie Jukatan. Zwiedzimy miasto i odpoczniemy nad Zatoką Meksykańską. Nocleg w Campeche.

Dzień

11

CAMPECHE – UXMAL – KABAH - MERIDA

Po śniadaniu przejedziemy do fascynującego punktu archeologicznego Uxmal, gdzie zwiedzimy m.in. Piramidę Wróża czy Klasztor Mniszek. Następnie odwiedzając Kabah, przejedziemy do malowniczego, kolonialnego miasteczka Merida. Nocleg w Merida.

Dzień

12

MERIDA – CHICHEN ITZA - CANCUN

Po śniadaniu przejedziemy do Chichen Itza, prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów. Zobaczymy m.in. imponującą świątynię wojowników i wieżę zwaną ślimak, która prawdopodobnie wykorzystywana była do obserwacji astronomicznych. Na nocleg przejdziemy do Cancun.

Dzień

13

CANCUN

Przed nami 2 dni relaksu na najpiękniejszych plażach w Meksyku w hotelu all inclusive.

Dzień

14

CANCUN

Relaks na najpiękniejszych plażach w Meksyku w hotelu all inclusive.

Dzień

15

W zależności od godzin wylotu do Polski, transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski.

Dzień

16

Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Terminy na rok 2018 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Meksyk i Cancun-Warszawa to ok. 4000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie  Warszawa-Meksyk i Cancun-Warszawa (do kwoty 4000 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem (w Cancun hotel All Inclusive)
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje (w kilku miejscach zamiast obiadokolacji – obiad), w Cancun All Inclusive
 • Transport zgodnie z programem klimatyzowanym samochodem/busem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

Cena nie obejmuje

 • Wydatków na pamiątki
 • Biletów wstępu (ok. 80-100USD)
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie
 • podczas części objazdowej – noclegi w hotelach 3
 • podczas części pobytowej – hotele 4 * – All Inclusive
Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Meksyk, śladami Majów i Azteków
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

POGODA
Ze względu na duże zróżnicowanie geograficzne kraju, pogoda w zależności od regionu jest trochę inna. Przez większą część roku klimat jest sprzyjający do podróży. Jedynie w okresie czerwiec-sierpień opady są częściej.

CZAS
W zależności od regionu. W Mexico City -7 godzin w stosunku do czasu w Polsce w lecie, -8 w zimie

JĘZYK
Językiem urzędowym jest j. hiszpański.

RELIGIA
Przeważa katolicyzm.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce. Oczywiście miejsca bardzo turystyczne będą miały wyższe ceny niż miejsca mniej uczęszczane.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Meksyku jest PESO (MXN)
Na miejscu nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać  DOLARY, które bez problemu wymienimy w banku. W większości miejsc jest także opcja płatności kartą.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. Powoli jest zapewniany w holach hotelowych czy restauracjach. Można także skorzystaż z licznych kafejek internetowych.

TELEFON
Roaming jest wciąż drogi, dlatego najlepiej komunikować się z Polską za pomocą Skype lub z budek telefonicznych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w USA, trzeba więc zaopatrzyć się w przejściówki.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Należy także zaopatrzyć się w repelenty na komary.

Opis transportu

Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją na całej trasie

Specyfikacja wyjazdu

Meksyk – to wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Meksyku. Program został skonstruowany w taki sposób, by przy jednoczesnym zwiedzaniu wielu miejsc, znalazł się czas na niespieszne cieszenie się wakacjami i smakowanie Meksyku. Dzięki wyżywieniu wliczonemu w cenę – wyjazd będzie również dopełniony pod względem kulinarnym. Będzie czas na degustację lokalnych potraw i tańce do białego rana w miejscowych knajpkach.

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h