Mongolia – kraj bezkresnych stepów

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz nieodkrytą Mongolię – kraj bezkresnych stepów
 • Zachwycisz się przepięknymi pejzażami
 • Odpoczniesz w relaksującym otoczeniu
 • Dowiesz się więcej o mongolskich zwyczajach i spróbujesz miejscowej kuchni
 • Będziesz podróżował w małej grupie (4-12 osób)

Mongolia to jeden z krajów Azji. Miejsce niejako jeszcze nieodkryte, a pod wieloma względami niezwykle zachwycające. To tutaj podziwiać można górskie scenerie, przepiękne doliny czy liczne parki. To kraj bezkresnych stepów i zabytków niejednokrotnie przypominających o niełatwej historii tego państwa. Ale to nie wszystko… bo czym byłoby odkrywanie nieznanego świata gdyby nie serdeczni i gościnni mieszkańcy, którzy traktują przyjezdnych niemalże jak swoich najlepszych przyjaciół? I tacy właśnie są Mongołowie – ludzie, którzy z otwartymi ramionami zapraszają do swojego świata oferując tak wiele, jak tylko mogą. Wyjedź więc z nami w podróż do Mongolii, a obiecujemy, że będzie to jeden z tych wyjazdów, które pamięta się bardzo długo.

 

 

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy.

Dzień

2

UŁAN BATOR

Wczesnoporanny przylot do Ułan Bator – stolicy i jednocześnie największego miasta całej Mongolii. Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono nad rzeką Tuul gol w dolinie otoczonej imponującymi górami. Po załatwieniu formalności wizowych nastąpi transfer do hotelu, śniadanie, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku czeka nas pierwszy spacer po mieście. Odwiedzimy muzeum, gdzie dowiemy się więcej o kraju w którym jesteśmy. Pospacerujemy też po głównym placu miasta. Wieczorem obejrzymy tradycyjny pokaz, dzięki któremu już pierwszego dnia po przylocie będziemy mogli zagłębić się w miejscową kulturę. Czeka nas też powitalna, uroczysta kolacja w trakcie której nie zabraknie lokalnych specjałów. Nocleg w Ułan Bator.

Dzień

3

BAGA GAZRIIN CHULUU

Po śniadaniu ruszamy w stronę imponującego obszaru jakim jest Baga Gazriin Chuluu. Widoki zapierają dech w piersiach, więc będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe czas na delektowanie się okolicą podczas około 2-3 godzinnego spaceru wśród imponujących pejzaży. Nocleg w jurcie.

Dzień

4

TSAGAAN SUVARGA

Dzisiaj ruszamy w stronę kolejnego zachwycającego miejsca na mapie Mongolii. Celem naszej podróży będzie stanowisko skalne Tsagaan Suvarga. Formacje te swoją oryginalną budowę zawdzięczają podmuchom wiatru, które na przestrzeni tysięcy lat „wyrzeźbiły” w skałach taki, a nie inny kształt. Czas na delektowanie się okolicą podczas trwającego około 2 godziny spaceru. Otaczające nas krajobrazy zapierają dech w piersiach nawet tym, którzy wiele już widzieli. Zdjęcia, które zrobimy będą niepowtarzalne! Nocleg w jurcie.

Dzień

5

YOL VALLEY

Po śniadaniu ruszamy w stronę przepięknej doliny Yol. Nazwa tego wąwozu odnosi się do jednego z gatunku sępów (który w Mongolii nazywa się właśnie Yol), dlatego miejsce to czasem nazywa się Doliną Sępów. Obszar znajduje się na terenie Parku Narodowego Gobi Gurvansaikhan i zachwyca swoją wyjątkowością, którą będziemy mogli poczuć podczas spaceru. Nocleg w jurcie.

Dzień

6

WYDMY KHONGOR

Dzisiaj ruszamy w stronę słynnych wydm Khongor będących częścią jednego z największych piaszczystych obszarów Mongolii czyli pustyni Gobi. Ciągną się one na długości około 180 km, a przy wystarczającym podmuchu wiatru mogą osiągać wysokość od 100 do 300 metrów. Przez miejscowych nazywane są „śpiewającymi wydmami” ze względu na hałas, które wydają, gdy wiatr porusza piasek. Uroku wydmom dodaje ich kolor co sprawia, że nie sposób oderwać od nich wzroku. „Wspinaczka” na wydmę i podziwianie okolicy – widok będzie niezapomniany. Nocleg w jurcie.

Dzień

7

GOBI

Dzisiaj udamy się z wizytą do jednej z koczowniczych rodzin. Będzie okazja, by podejrzeć codzienność ludzi zamieszkujących obszar Gobi i spróbować ich przysmaków – między innymi produktów mlecznych. Oczywiście pozwoli to nam jeszcze bardziej poznać miejscowe zwyczaje i wtopić się w lokalną atmosferę. Jeśli będzie możliwość chętni będą mogli odbyć przejażdżkę na wielbłądach (cena – ok. 10 EUR/godzina). Nocleg w jurcie.

Dzień

8

BAYANZAG

Po śniadaniu ruszamy w stronę Bayanzag – znanego na całym świecie stanowiska paleontologicznego, które słynie z odnalezionych tu skamieniałych szczątków dinozaurów (już w 1922 roku jeden z paleontologów odkrył tu kości i jaja dinozaura). Na miejscu zobaczymy słynne, czerwone „płonące klify”, które powstawały w wyniku erozji piasku i skał przez wiele tysięcy lat. Swój kolor zawdzięczają piaskowcowi z którego są zbudowane (i który w zależności od pory dnia mieni się odcieniami czerwieni i pomarańczu). Nocleg w jurcie.

Dzień

9

KOMPLEKS ONGI

Dzisiaj ruszamy w stronę zabytkowego klasztornego kompleksu Ongi znajdującego się na brzegu rzeki o tej samej nazwie (jest to jedna z najdłuższych rzek kraju, która wpada do słynnego Czerwonego Jeziora). Klasztor założono w 1660 roku i składał się on z dwóch części. W czasach swojej świetności w skład całego kompleksu wchodziło 28 mniejszych świątyń, w których mogło praktykować ponad 2000 mnichów (znajdowały się na tym obszarze też uniwersytety, które kształcić mogły jednocześnie ponad 1000 uczniów). Niestety w latach 30 X wieku kompleks całkowicie został zniszczony. Po upadku Związku Radzieckiego studenci wrócili do klasztoru i ponownie rozpoczęli praktykowanie tam buddyzmu. Po przyjeździe lekki trekking. Nocleg w jurcie.

Dzień

10

DOLINA ORKHON

Celem naszej dzisiejszej podróży będzie malownicza dolina Orkhon. Ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz kulturowe miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w jurcie.

Dzień

11

GORĄCE ŹRÓDŁA TSENKHER

Celem naszej dzisiejszej podróży będą gorące źródła Tsenkher. Czas na odpoczynek wśród przepięknych okoliczności przyrody i kąpiele w wodzie o temperaturze około 80 stopni Celsjusza. Uważa się, że wody te leczniczo działają zwłaszcza na dolegliwości stawów czy choroby układu nerwowego. Nocleg w jurcie.

Dzień

12

KHARAKHORUM

Dzisiaj ruszamy w stronę leżącego nad rzeką Orchon gol Kharakhorum. Zobaczymy tam między innymi zabytkowy klasztor Erdene Zuu – jeden z najstarszych i największych klasztorów buddyzmu tybetańskiego w Mongolii. Wieczorem weźmiemy udział w warsztatach w trakcie których dowiemy się więcej o wytwarzaniu rzeczy z filcu. Nocleg w jurcie.

Dzień

13

PARK NARODOWY CHUSTAJN NURUU

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Chustajn Nuruu. Jego powierzchnia to około 506 km kwadratowych, a sam park zachwyca niezwykłym bogactwem fauny i flory. To właśnie tutaj zobaczymy słynny gatunek konia o nazwie koń Przewalskiego (znanego też jako gatunek Takhi). Dowiemy się oczywiście więcej o jego pochodzeniu i nie tylko. Oprócz tego obszar ten upodobały sobie zwierzęta takie jak świstaki, gazele, lisy czy liczne gatunki ptaków (bociany, kuropatwy i wiele, wiele innych). Nocleg w jurcie.

Dzień

14

UŁAN BATOR

Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Ułan Bator. Wcześniej jednak odwiedzimy miejscową rodzinę, gdzie podejrzymy codzienność tej społeczności. Dowiemy się też nieco o ich lokalnych tradycjach, wytwarzaniu rzeczy z filcu i miejscowej muzyce (oczywiście będzie okazja, by wsłuchać się w jej dźwięki!). Następnie ruszamy do Ułan Bator, po przyjeździe zakwaterowanie. Czas wolny. Wieczorem czeka nas ostatnia, pożegnalna kolacja. Oczywiście nie zabraknie typowo lokalnych specjałów. Nocleg w Ułan Bator.

Dzień

15

POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może nastąpić 1 dzień później w zależności od godzin wylotów.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)

05.09-19.09.2020

18660 PLN

17660 PLN

29.05-12.06.2021

PROMOCJA (ważna do 18.12.2020)

18660 PLN

17960 PLN

17660 PLN

16960 PLN

14.08-28.08.2021

PROMOCJA (ważna do 18.12.2020)

18660 PLN

17960 PLN

17660 PLN

16960 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (7000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ułan Bator-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem (hotel 3*, jurta)
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad i kolacja
 • Transport zgodnie z programem (w Ułan Bator – bus; w pozostałe dni samochody 4×4)
 • Bilety wstępu
 • Wizę do Mongolii
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego – 1560 PLN (dot. również noclegów w jurtach)
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • hotel 3* (pokoje 2-osobowe)
 • jurty (2-osobowe; łazienka w oddzielnym budynku)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Mongolii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a wiza wliczona jest w cenę wyjazdu.

OPIS TRANSPORTU

 • w Ułan Bator – wynajęty, komfortowy bus; w pozostałe dni – samochody 4×4
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h