Nepal i Bhutan

Dlaczego warto?
 • Odwiedzisz dwa niesamowite kraje podczas jednej podróży – Nepal i Bhutan
 • Ujrzysz najpiękniejsze buddyjskie świątynie
 • Zobaczysz na własne oczy imponujące górskie szczyty
 • Jednego dnia pospacerujesz po tajemniczej dżungli, a innego przekonasz się kim jest Żywa Bogini
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Azja to niesamowity kawałek świata, a ta wyprawa pozwoli Ci zwiedzić aż dwa nadzwyczajne azjatyckie kraje podczas jednej podróży. Nasza przygoda rozpocznie się w Nepalu – wspaniałym, egzotycznym państwie zagubionym pośród ogromnych gór. To żywe średniowiecze w starych, pełnych pięknych świątyń miastach i zapierające dech w piersiach widoki na gigantyczne himalajskie szczyty. To także przepastne doliny, dżungle pełne dzikich zwierząt oraz niezwykła mieszanka etniczna, gdzie często co wioskę mieszkają ludzie mówiący innymi językami. Z Nepalu ruszamy do Bhutanu, który zachwyci imponującymi przełęczami, klasztorami położonymi na zboczach gór i pyszną, lokalną kuchnią. A do tego natura, która każdego dnia będzie na wyciągnięcie naszej reki! Czyż to nie właśnie za to wszystko tak bardzo kochamy podróże?

Chcesz przeżyć wyprawę inną niż wszyscy? To jest podróż właśnie dla Ciebie! Dołącz do nas, a gwarantujemy, że wrócisz z tego wyjazdu z bagażem takich wspomnień, które towarzyszyć będą Ci już na zawsze.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy do Katmandu.

Dzień

2

KATMANDU

Przylot do Katmandu. Transfer z lotniska do hotelu. Odpoczynek po locie (zakwaterowanie od godziny 14.00). Nocleg w Katmandu.

Dzień

3

KATMANDU

Po śniadaniu zwiedzanie Katmandu – stolicy Nepalu. Miasto założone zostało już w 723 roku przez Guanakama Deva i zachwyca ilością zabytków, pięknych świątyń i pałaców królewskich. Tego dnia zobaczymy między innymi malowniczo położoną na wzniesieniu buddyjską stupę Swayambhunath (która powstała najprawdopodobniej już ponad 2500 lat temu). Nazywana ona bywa Świątynią Małp i jest jednym z najświętszych miejsc dla buddyjskich pielgrzymów.  Nie bez powodu cały obiekt wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdyż zarówno sama stupa jak i znajdujące się wokół niej świątynie zachwycają. Czas na podziwianie zapierającej dech w piersiach okolicy. Następnie udamy się na na najsłynniejszy plac miasta, mieszczący się w samym jego sercu – Durbar Square. Liczba zgromadzonych na nim zabytków jest imponująca – to tutaj podziwiać można świątynię Narayan, Hanuman Dhoka, Trilokya Mohan czy  świątynię Żywej Bogini (przy tej okazji z pewnością dowiemy się kim jest Kumari i dlaczego jest tak czczoną osobą w tym świecie). Co więcej, to właśnie na placu toczy się codzienność mieszkańców, będzie więc okazja by zobaczyć jak Nepalczycy spędzają czas, pracują czy handlują. Tego dnia udamy się też do znajdującego się nieopodal Katmandu miasta Patan. Jego architektura zachwyca, a aby się jej przyjrzeć z bliska pospacerujemy między innymi po placu Patan Durbar Square. Powrót do Katmandu. Nocleg w Katmandu.

Dzień

4

KATMANDU – CHITWAN

Po śniadaniu ruszamy w stronę dystryktu Chitwan, gdzie znajduje się przepiękny Park Narodowy o tej samej nazwie. Tego dnia udamy się między innymi do znajdującej się nieopodal etnicznej wioski Tharus – podejrzymy codzienność mieszkańców, którzy żyją zgodnie z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie tradycjami. Tego dnia zobaczymy też żyjące na terenie parku słonie. Nocleg w malowniczo położonym hotelu w Chitwan.

Dzień

5

PARK NARODOWY CHITWAN

Ten dzień pozwoli nam się zbliżyć do natury tak blisko, jak tylko to możliwe – to gwarantujemy! Aby w pełni go wykorzystać dziś wstaniemy nieco wcześniej. Po pobudce czeka nas safari na słoniach na terenie Parku Narodowego Chitral (czas trwania: około 2 godziny). Następnie śniadanie z widokiem na park i przepływającą nieopodal rzekę Rapti. Po posiłku wsiadamy w łódki i ruszamy rzeką do Kasary – podczas przejażdżki czas na podziwianie otaczającej nas, niesamowicie bogatej fauny i flory. Łodzią dotrzemy do jednego z rezerwatów, w którym podejrzymy.. krokodyle! Następnie czeka nas kolejna atrakcja – spacer po dżungli (nie ma się jednak czego obawiać, gdyż zarówno podczas wizyty w rezerwacie, jak i podczas spaceru cały czas będzie nam towarzyszyć wyszkolony przewodnik). Powrót do hotelu na obiad. Czas wolny (jeśli pogoda pozwoli możliwość skorzystania z orzeźwiającej kąpieli w towarzystwie słoni). Nocleg w Chitwan.

Dzień

6

CHITWAN - POKHARA

Po śniadaniu ruszamy w stronę malowniczej Pokhary. Jest to trzecie co do wielkości miasto kraju zamieszkiwane w głównej mierze przez Gurungów (grupę etniczną wyznającą w większości buddyzm,  która posiada bardzo bogate tradycje muzyczne). Pokhara to miejsce naturalnego piękna – jeziora, panoramiczne widoki na szczyty Himalajów i spokój tam panujący sprawiają, że chce się tam przebywać. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Pokharze.

Dzień

7

POKHARA

Dziś wstaniemy nieco wcześniej i udamy się do znajdującego się nieopodal Sarangkot, gdzie podziwiać będziemy zapierający dech w piersiach wschód słońca. Śniadanie w hotelu, po którym rozpoczniemy lekki trekking (dystans: około 5 km, czas trwania: 2,5-3 h). Cała trasa przebiega w otoczeniu przepięknych pejzaży i górskich widoków. Zobaczymy też lokalne wioski i podejrzymy codzienne zajęcia mieszkańców pracujących między innymi na polach ryżowych. Po powrocie do Pokhary zobaczymy pagodę Pokoju Światowego – buddyjską stupę z okolicy której podziwiać można wspaniały widok na masyw górski Annapurna. Na koniec dnia rejs po malowniczym jeziorze Phewa Lake. Nocleg w Pokharze.

Dzień

8

POKHARA – KATMANDU

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Katmandu (ok. 6 godzin jazdy, 200 km). Po przybyciu do Katmandu czas na odpoczynek lub odkrywanie kolorowego, egzotycznego, lokalnego klimatu miasta. Nocleg w Katmandu.

Dzień

9

KATMANDU - PARO - THIMPHU

Dzisiaj rozpoczynamy naszą przygodę z Bhutanem. Po śniadaniu czeka nas przelot z Katmandu do znajdującego się już w Bhutanie historycznego miasta Paro. Nie zabraknie zapierających dech w piersiach widoków – będzie okazja, by podziwiać główne, masywne, himalajskie szczyty takie jak Everest, Kanchenjunga  czy Makalu. Po przylocie do Paro ruszamy w stronę Thimphu – stolicy i największego miasta kraju. Już samo jego położenie zachwyca – leży ono na wysokości około 2000 m.n.p.m i otoczone jest górskimi wzniesieniami. Po przylocie odpoczynek lub czas wolny na odkrywanie miasta. Wieczorem (jeśli będą chęci i czas pozwoli) udamy się w stronę twierdzy Tashichho Dzong. Nocleg w Thimphu.

Dzień

10

THIMPHU

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy i największego miasta Bhutanu. Na początek zobaczymy ogromny posąg Budda Dordenma, którego wysokość wynosi ponad 50 metrów! Ujrzymy też tradycyjną Fabrykę Papieru oraz (jeśli czas pozwoli) odwiedzimy szkołę malarską (Zorig Chosum) w której uczniowie szkolą się malując, rysując, haftując czy rzeźbiąc (będzie okazja, by podejrzeć uczniów podczas szkolenia ich umiejętności). Zobaczymy też Bibliotekę Narodową, gdzie przechowywana jest znaczna część pisanego dziedzictwa kulturowego kraju oraz stupę wybudowaną w 1974 roku przez trzeciego króla Bhutanu. Wokół stupy gromadzą się wyznawcy, którzy modlą się czy składają dary. Jeśli czas pozwoli tego dnia udamy się też do centrum tkackiego prowadzonego przez znanego w całym Bhutanie pana Kesanga. Stworzone przez niego wzory, kombinacje kolorów i materiałów inspirują i zachwycają (są tak oryginalne, że to właśnie ów człowiek często tworzy szaty dla rodziny królewskiej). Nocleg w Thimphu.

Dzień

11

THIMPHU – PUNAK'A

Po śniadaniu imponującą przełęczą Dochu La zawieszoną na wysokości ponad 3000 m.n.p.m ruszamy w stronę dawnej stolicy Bhutanu – Punak’a. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe spacer po mieście. Tego dnia zobaczymy między innymi buddyjską świątynię Chimi Lhakhang oraz jedną z najpiękniejszych fortec kraju – Punakha Dzong. Nazywana ona jest Pałacem Wielkiego Szczęścia, a w jej wnętrzu przechowywane są święte, buddyjskie relikwie. Po zwiedzaniu czas wolny.  Nocleg w Punak’a.

Dzień

12

PUNAK'A – PARO

Po śniadaniu opuszczamy miasto i ruszamy w stronę Paro (część trasy przebiega przełęczą Dochu La, będzie to więc kolejna okazja, by podziwiać przepiękne pejzaże). Po przyjeździe do Paro zwiedzanie miasteczka. Zobaczymy między innymi buddyjską świątynię Kichu Lhakang będącą jednym z najstarszych miejsc świętych w kraju (dla wyznawców Buddy świątynia jest bardzo ważna, gdyż jej powstanie łączy się z wprowadzeniem buddyzmu w Bhutanie). Odwiedzimy też Muzeum Narodowe, gdzie podziwiać można imponującą kolekcję bhutańskiej sztuki, starożytne artefakty, monety czy znaczki. Nocleg w Paro.

Dzień

13

KLASZTOR KILA GONPA

Po śniadaniu ruszamy w drogę do jednego z najstarszych żeńskich klasztorów kraju. Część trasy przebiegać będzie imponującą przełęczą Chelela wśród sosnowych i rododendronowych lasów. Jeśli pogoda będzie sprzyjać zatrzymamy się kilkukrotnie, by podziwiać zapierającą dech w piersiach górską scenerię. Następnie trekking do położonego na zboczu skały klasztoru Kila Gonpa, zamieszkałego przez mniszki (czas trwania trekkingu: ok 2-3 godziny). Na nocleg wrócimy do Paro. Tego dnia odwiedzimy jeszcze jeden z tradycyjnych domów, gdzie dowiemy się nieco na temat codzienności mieszkańców Bhutanu. Nocleg w Paro.

Dzień

14

PARO TAKSANG

Dzisiaj zobaczymy najsłynniejszy klasztor Bhutanu – buddyjską świątynię Paro Taksang (znaną również jako Gniazdo Tygrysa). Ta imponująca budowla uważana przez wielu niemalże za symbol całego kraju leży na zboczu góry w imponującym otoczeniu spektakularnych krajobrazów. Trekking do klasztoru (czas trwania trekkingu: ok. 4-5 godzin). Po dotarciu do świątyni czas na zwiedzanie i delektowanie się zapierającym dech w piersiach otoczeniem. Nocleg w Paro.

Dzień

15

PARO - KATMANDU

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Katmandu. Po przylocie czas wolny na odpoczynek lub ostatnie zakupy. Nocleg w Katmandu.

Dzień

16

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Katmandu. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.
W zależności od warunków pogodowych niektóre atrakcje mogą ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)

31.10-15.11.2020

20560 PLN

19560 PLN

05.12-20.12.2020

19560 PLN

18560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (10 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa to ok. 3500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • Przelot lokalny na trasie Katmandu-Paro-Katmandu (do kwoty 415 USD)
 • 14 noclegów: hotele 3* (pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: 2 razy dziennie w Nepalu (podczas pobytu w Chitwan 3 razy dziennie) oraz 3 razy dziennie w Bhutanie
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany minivan/bus, łódź
 • Wizę do Bhutanu
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Wizy nepalskiej – ok. 30 USD (płatne na lotnisku w Katmandu)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2760 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami).

Galeria
Szczegóły

NEPAL: Wjazd do Nepalu na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz wizy płatnej na lotnisku (ok. 30 USD).

BHUTAN: Wjazd do Bhutanu na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu) oraz wizy (nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a wiza do Bhutanu wliczona jest w cenę wyjazdu).

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy minivan/bus
 • Przelot lokalny na trasie Katmandu-Paro-Katmandu
 • Łódź
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h