Nepal i Tybet – na Dachu Świata

Dlaczego warto?
 • Odwiedzisz Nepal i Tybet
 • Zobaczysz najwspanialsze świątynie i stupy
 • 8-tysięczne szczyty będą w zasięgu Twojej ręki
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot (Jurek Oleszek)

Nasza przygoda rozpocznie się w Nepalu – wspaniałym, egzotycznym państwie zagubionym pośród ogromnych gór. To żywe średniowiecze w starych, pełnych pięknych świątyń miastach i zapierające dech w piersiach widoki na gigantyczne himalajskie szczyty. To także przepastne doliny czy dżungle pełne dzikich zwierząt. Stamtąd udamy się do Tybetu – zawsze trudno dostępnej mitycznej krainy, położonej niejako na dachu świata. To kraj pełen imponujących stup i świątyń, który stworzył niezwykle oryginalną, jedyną w swoim rodzaju kulturę. Choć kiedyś okrutnie doświadczony przez komunistyczną, chińską okupację to teraz powoli wraca do swoich korzeni i uchyla rąbka tajemnicy.

Chcesz spędzić wakacje inaczej niż wszyscy? Chcesz przeżyć przygodę taką, jak pierwsi podróżnicy? Wyrusz z nami w podróż od nizin gangesowych przez niebotyczne Himalaje aż na najwyższą wyżynę świata, a obiecujemy, że zapamiętasz ten wyjazd na bardzo długo.

Program
Dzień

1

Wylot z Polski do Katmandu (z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych).

Dzień

2

KATMANDU

Przylot do Katmandu. Zakwaterowanie i odpoczynek. Tego dnia pozwolimy oszołomić się kolorowemu, egzotycznemu, pełnemu życia wirowi stolicy. Pospacerujemy wąskimi uliczkami i zobaczymy słynny plac Durbar (gdzie podziwiać można imponujące świątynie i pałace królewskie). Co więcej, to właśnie na placu toczy się codzienność mieszkańców, będzie więc okazja by zobaczyć jak Nepalczycy spędzają czas, pracują czy handlują. Oddamy też cześć Żywej Bogini (dowiemy się oczywiście kim ona jest i dlaczego jest tak czczoną osobą w tym świecie). Nocleg w Katmandu.

Dzień

3

KATMANDU – CZITWAN – SAURAHA

Przez przepaściste doliny zjedziemy w dół na równiny do Czitwanu. Jest to jeden z nielicznych parków narodowych na świecie w których żyją wielkie zwierzęta, a po którym jednocześnie można chodzić piechotą. Nocleg w Saurasze.

Dzień

4

SAURAHA

Dzisiaj czeka nas dzień pełen wrażeń. Najpierw przepłyniemy kawałek po rzece obserwując rzeczne ptaki, a potem kilka godzin będziemy chodzić po lesie wypatrując nosorożców, krokodyli i innych zwierząt. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć też tygrysa! Wieczorem mały spektakl pieśni i tańców lokalnego ludu Tharu. Nocleg w Saurasze.

Dzień

5

SAURAHA - KATMANDU

Rano udamy się do parku na słoniach, potem będziemy mogli wziąć udział w ich kąpieli! Następnie udamy się w drogę powrotną do Katmandu. Nocleg w Katmandu.

Dzień

6

KATMANDU

Dwa dni poświęcimy na poznawanie doliny Katmandu – serca Nepalu. Zobaczymy średniowieczne miasta Patan i Bhaktapur pełne pięknych świątyń. Naszym oczom ukaż się między innymi najważniejsza hinduistyczna świątynia kraju Pasiupatinath czy wielkie buddyjskie stupy Swajambhu i Bodnath. Nocleg w Katmandu.

Dzień

7

KATMANDU

Drugi dzień zwiedzania Katmandu i okolic. Oczywiście nie zabraknie imponujących świątyń i innych miejscowych zabytków. Nocleg w Katmandu.

Dzień

8

KATMANDU - KERUNG

Dziś zagłębimy się w głąb ogromnych dolin himalajskich, by po paru godzinach jazdy przez piękne nepalskie krajobrazy dotrzeć do granicy Nepalu z Tybetem. Po niezbędnych formalnościach na obu granicach ruszymy do Kerung na nocleg. Nocleg w Kerung.

Dzień

9

KERUNG – TINGRI

Dziś podjeżdżamy pod górę na najwyższy płaskowyż świata, z rozległymi widokami tybetańskiego krajobrazu. Poczucia, że stajemy na dachu świata nie sposób porównać z niczym innym! Jeśli pogoda będzie sprzyjać podziwiać będziemy zapierającą dech w piersiach panoramę pięknych pasm Himalajów (w tym ośmiotysięczników Czo Oju i Siszapagma). Na koniec dnia dotrzemy do Tingri, gdzie odwiedzimy lokalny klasztor. Być może uda nam się po raz pierwszy zobaczyć Everest. Nocleg w Tingri.

Dzień

10

TINGRI - RONGBUK

Przejazd do Rongbuk na wysokości 5100 metrów, wizyta w klasztorze i wędrówka do Everest Base Camp – oczywiście cały czas z hipnotyzującym widokiem najwyższej góry świata. Nocleg w Rongbuk.

Dzień

11

RONGBUK – SZIGACE

Kontynuujemy wycieczkę malowniczą trasą na przełęcz Gjatczu La (5220 metrów), najwyższe przejście w drodze do Lhasy przez Lhatse, skąd droga na słynną górę Kailasz oddziela się na zachód. Nocleg w Szigace.

Dzień

12

SZIGACE – GJANCE

Rano w Szigace (drugim największym mieście Tybetu) zwiedzimy Taszilumpo – klasztor będący siedzibą Panczenlamy, jednego z najważniejszych duchowych przywódców Tybetańczyków. Dalej pojedziemy do Gjance, by odwiedzić stupę Kumbum i klasztor Palkor. Nocleg w Gjance.

Dzień

13

GJANCE - LHASA

Całodniowa przeprawa z zapierającymi dech w piersiach widokami przez przełęcze Karola (5010 metrów) i Kambala (4749 metrów). Po drodze kolorowe jezioro Jamdrok i największa tybetańska rzeka Jarlung czyli Brahmaputra. Nocleg w Lhasie.

Dzień

14

LHASA

Rozpoczynamy zwiedzanie Lhasy –  legendarnej, owianej tajemnicą stolicy Tybetu.  Przy najważniejszej świątyni buddyjskiej Dżokhang zagłębimy się w malowniczy tłum pielgrzymów często odmierzających drogę pielgrzymki długością swojego ciała. Obejdziemy słynną ulicę Barkhor, gdzie sacrum miesza się z profanum w postaci barwnego bazaru. Nocleg w Lhasie.

Dzień

15

LHASA

Kontynuujemy zwiedzanie niezwykłej Lhasy. Odwiedzimy między innymi ogromny, wielopiętrowy pałac Potala, będący niegdyś siedzibą Dalajlamów. Zobaczymy także wielkie klasztory Drepung i Sera. Nocleg w Lhasie.

Dzień

16

LHASA – KATMANDU

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Katmandu. Czas wolny w mieście. Nocleg w Katmandu.

Dzień

17

KATMANDU

Dzień wolny w Katmandu do decyzji grupy. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

Dzień

18

Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

UWAGI do programu:
Jako że to pora deszczowa nie należy się spodziewać zbyt wielu widoków gór w Nepalu. Za to w Tybecie rozległe i czyste widoki to norma. Ale jak to w naturze, gwarancji mieć nie można.
Trzeba też mieć na uwadze że Nepal to jeden z najbiedniejszych krajów świata, dodatkowo doświadczony przędz kataklizm, więc nie wszystko funkcjonuje tam idealnie.
Przyjedziemy też przez bardzo odludne tereny Tybetu, gdzie infrastruktura bywa skąpa.
Tybet leży na bardzo wysokiej wyżynie (3500-4000 m.n.p.m), w wielu miejscach przekraczać będziemy przełęcze 5000 m. Należy liczyć się z krótkim oddechem, a nawet przejawami choroby wysokościowej.
Bus, którym podróżujemy ma klimatyzację i butle tlenowe, jednak na noclegach może wystąpić bezsenność.
To bardziej wyprawa niż wycieczka!

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (6000 PLN) płatna na 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa to ok. 3500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa – Katmandu – Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • Przelot lokalny na trasie Lhasa – Katmandu (do kwoty 1300 PLN)
 • 16 noclegów zgodnie z programem
 • Śniadania
 • Transport wynajętym busem w Nepalu i Tybecie
 • Pozwolenie na wjazd do Tybetu
 • Wizę do Tybetu
 • Bilety wstępu do miejsc wspomnianych w programie
 • Opiekę tybetańskiego przewodnika i lokalnego biura na terenie Tybetu
 • Opiekę polskiego przewodnika w Nepalu i Tybecie
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy nepalskiej – 25USD (płatne na lotnisku w Katmandu)
 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 10-12 USD/ dzień)
 • Uznaniowych napiwków
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami)
 • w Kerung i Tingri noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami)
 • w Rongbuk nocleg w schronisku (łazienka wspólna)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Wjazd do Nepalu na podstawie paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) oraz opłaty uiszczanej na lotnisku w Katmandu (25 USD). Wjazd do Tybetu na podstawie paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem, a wiza do Tybetu wliczona jest w cenę wyjazdu.

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy bus
 • Przelot lokalny na trasie Lhasa – Katmandu
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h