Nepal – u stóp Himalajów

Dlaczego warto?
 • Odwiedzisz Nepal
 • 8-tysięczne szczyty będą w zasięgu Twojej ręki
 • Będziesz podróżować w małych grupach (5-15 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot (Jurek Oleszek)

Nepal – wspaniały, egzotyczny kraj zagubiony pośród ogromnych gór u podnóży niebotycznych Himalajów. Kraj, w którym ośnieżone ośmiotysięczniki dzieli od tropikalnej dżungli tylko 100 km w poziomie i aż 8 km w pionie! To żywe średniowiecze w starych, pełnych pięknych świątyń miastach i zapierające dech w piersiach widoki na gigantyczne himalajskie szczyty. To także przepastne doliny, dżungle pełne dzikich zwierząt oraz niezwykła mieszanka etniczna, gdzie często co wioskę mieszkają ludzie mówiący innymi językami. Kraj, gdzie hinduizm miesza się z buddyzmem i gdzie można spotkać najprawdziwszą żywą boginię! A przede wszystkim to kraj gdzie ludzie choć czasem przerażająco biedni to jednak zawsze są pogodni!

Zapraszamy na wycieczkę w czasie której zobaczymy wyjątkowe miasta doliny Katmandu pełne zabytków, pięknych pałaców na wpisanych na listę UNESCO, punkt widokowy Nagarkot ze wspaniałą panoramą Himalajów, miejsce urodzin Buddy, czy też park narodowy z dżunglą pełną dzikich zwierząt, nosorożców, słoni, krokodyli, a nawet tygrysów!

Chcesz spędzić wakacje inaczej niż wszyscy? To jest wyprawa właśnie dla Ciebie! Dołącz do nas.

Program
Dzień

1

Wylot z Polski do Katmandu (z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych).

 

Dzień

2

KATMANDU

Przylot do Katmandu około południa. Po zakwaterowaniu spacer po starej części stolicy, pełnej wąskich uliczek, pięknych świątyń i pałaców królewskich, aż na plac Durbar. Pozwolimy oszołomić się kolorowemu, egzotycznemu, pełnemu życia wirowi stolicy. Oddamy też cześć żywej bogini. Nocleg w Katmandu.

 

Dzień

3

KATMANDU – NAGARKOT

Po śniadaniu wycieczka do leżących w pobliżu świętych miejsc buddyzmu: stup Swajambu i Bodnath oraz do hinduistycznej świątyni Pasiupatinath. Po południu przejazd do Nagarkot, położonego ponad Doliną Katmandu. Nocleg w Nagarkot.

 

Dzień

4

NAGARKOT – BHAKTAPUR

Przed śniadaniem zobaczymy wschód słońca zza szczytów Himalajów, przy dobrej widoczności może uda się dojrzeć Everest i Sziszapangmę. Po śniadaniu dwugodzinny spacer przez malownicze wioski. Przejazd do Bhaktapuru, najpiękniejszego ze starych miast w Dolinie Katmandu, gdzie będziemy chodzić po uliczkach jakby żywcem wyjętych z średniowiecza wśród wspaniałych świątyń i pałaców. Zamieszkamy w klimatycznym hotelu w starym domu na samym głównym placu miasta. Nocleg w Bhaktapurze.

 

Dzień

5

BHAKTAPUR

Rano obudzi nas dzwonienie i modlitwy w pobliskiej świątyni Śiwy. Wycieczka do Patanu, trzeciego i najstarszego miasta w dolinie z  napakowanym do granic możliwości świątyniami placem Durbar, najlepszym w kraju muzeum sztuki nepalskiej w starym pałacu królewskim i wąskimi uliczkami. I tu będziemy mogli spotkać żywą boginię. Po południu wolny czas w Bhaktapurze. Nocleg w Bhaktapurze.

Dzień

6

BHAKTAPUR - BANDIPUR

Dziś wyruszamy poza dolinę. Krętymi, karkołomnymi drogami dotrzemy do miejsca, z którego odchodzi linowa kolejka do świątyni Durgi Manakamana, jednej z najważniejszych świątyń hinduistycznych w kraju, gdzie składa się ofiary ze zwierząt. Potem przejedziemy do malowniczego miasteczka Bandipur, z którego rozpościera się fantastyczna panorama szczytów masywu Manaslu i w dali Annapurny. Nocleg w Bandipurze.

Dzień

7

BANDIPUR – POKHARA

Z Bandipuru zejdziemy w dół krętymi ścieżkami, żeby wstąpić do tutejszej jaskini, może nie tak bardzo imponującej, ale za to jednej z największych w Himalajach. Potem przejedziemy do Pokhary i pospacerujemy nad brzegami jeziora Phewa Tal, w którym odbijają się śnieżnobiałe szczyty masywu Annapurny. Nocleg w Pokharze.

 

Dzień

8-9

POKHARA

Dwa dni w malowniczej Pokharze poświęcimy na krótki spacer przez wioski na szczyt góry Sarangkot z najwspanialszą panoramą górską w Nepalu. Ogromny masyw Annapurny obramowany z lewa i prawa przez Dhaulagiri i Manaslu, a przed nami cudowny Maćhapućhre wyglądający jak najwyższy szczyt świata. Inny spacer przez wioski zaprowadzi nas do malutkiej, rodzinnej, ekologicznej plantacji kawy, gdzie oprócz wspaniałej kawy będziemy mogli skosztować kawowego miodu! Poza tym zwiedzimy jaskinie i niezwykłe wodospady. Noclegi w Pokharze.

 

Dzień

10

POKHARA – LUMBINI

Malowniczymi, krętymi drogami jedziemy do położonego już na Nizinie Gangeskiej Lumbini, miejsca gdzie urodził się książę Siddhartha, który stał się Buddą. Park w Lumbini pełen jest współczesnych świątyń i klasztorów buddyjskich ze wszystkich krajów buddyjskich.  Nocleg w Lumbini.

 

Dzień

11

LUMBINI – SAURAHA

Przejazd do wioski Sauraha położonej nad rzeką Rapti naprzeciw Parku Narodowego Czitwan. Nocleg w Sauraha.

 

Dzień

12

SAURAHA

Dwa dni na zwiedzanie jednego z nielicznych na świecie parku narodowego, w którym żyją wielkie zwierzęta, po którym można chodzić piechotą. Pierwszego dnia kilka godzin będziemy chodzić po lesie starając się wytropić nosorożce, krokodyle i inne dzikie zwierzęta żyjące na wolności. Drugiego wjedziemy do parku na słoniach. Poza tym będziemy mogli wziąć udział w kąpaniu słoni i zobaczyć folklorystyczny koncert pieśni i tańców tutejszej mniejszości Tharu. Noclegi w Sauraha.

 

Dzień

13

SAURAHA

Dwa dni na zwiedzanie jednego z nielicznych na świecie parku narodowego, w którym żyją wielkie zwierzęta, po którym można chodzić piechotą. Pierwszego dnia kilka godzin będziemy chodzić po lesie starając się wytropić nosorożce, krokodyle i inne dzikie zwierzęta żyjące na wolności. Drugiego wjedziemy do parku na słoniach. Poza tym będziemy mogli wziąć udział w kąpaniu słoni i zobaczyć folklorystyczny koncert pieśni i tańców tutejszej mniejszości Tharu. Noclegi w Sauraha.

Dzień

14

KATMANDU

I znów niezwykle krętymi, malowniczymi drogami przez miejscowość Daman w którym jeszcze raz będziemy mogli zobaczyć panoramę Himalajów, udamy się do Katmandu. Nocleg w Katmandu.

 

Dzień

15

KATMANDU

Czas wolny w Katmandu. Wieczorny wylot do Polski.

 

Dzień

16

Przylot do Warszawy.

 

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (3500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna do 60 dni przed wyjazdem.
 • Część w USD: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty USD muszą być wydane po 1996 roku, nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kathmandu-Warszawa to ok. 3500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • 13 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienkami ( może się zdarzyć 1-2 noclegi z łazienkami na korytarzu)
 • 13 śniadań
 • Transport wynajętym busem
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy nepalskiej – 25 USD (płatne na lotnisku w Katmandu)
 • Pozostałych wydatków na jedzenie (ok. 10-15 USD/dzień)
 • Napiwków dla kierowców
 • Istnieje możliwość lotu na spadolotni z Sarangkotu w Pokharze – płatne indywidualnie
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienkami.

Galeria
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h