Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 533 593 933 12 444 72 25

Oman – wyprawa do krainy baśni

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Omanie
 • Zobaczysz najważniejsze zabytki Omanu
 • Poznasz prawdziwych Beduinów
 • Spędzisz noc na pustyni pod niebem pełnym miliona gwiazd
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Wyżywienie w cenie
 • Wszystkie atrakcje w cenie

Wyobraź sobie przyjemny wieczór na pustyni przy ognisku w towarzystwie Beduinów. Opowieści, muzyka, pyszne jedzenie, piasek. A potem noc pod niebem pełnym miliona gwiazd. Czy nie jest to wyjątkowe wyobrażenie? Z pewnością jest, ale gwarantujemy, że w Omanie oprócz tego możesz doświadczyć o wiele więcej! W trakcie tej wyprawy zobaczymy wspaniałe zabytki i malownicze krajobrazy tego tajemniczego Królestwa. Poznamy zarówno przeszłość tego kraju, jak i zobaczymy współczesne barwne bazary i tętniące życiem miasta. Kraj ten, mimo swojego otoczenia i łatki Bliskiego Wschodu z otwartymi ramionami wita turystów, więc daj się porwać w niezwykłą podróż do Omanu!

Program
Dzień

1

Wylot z Polski do Omanu.

Dzień

2

MUSKAT

Przylot w godzinach nocnych lub wczesnoporannych. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Omanu – Muskatu. Zobaczymy między innymi Wielki Meczet Sułtana Kabusa (jeden z największych otwartych dla niemuzułmanów meczetów na Bliskim Wschodzie) oraz Królewski Teatr Operowy. Następnie malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża przemieścimy się w kierunku chaotycznego, ale niesamowicie klimatycznego targowiska Muttrah. Ten barwny souk kryje w sobie wszystkie omańskie specjały: kadzidła, balsamy, chusty, wyroby ze srebra i wiele innych. Po zakupach wizyta w muzeum, gdzie dowiemy się nieco o historii i dziedzictwie kraju w którym jesteśmy. Na koniec dnia ujrzymy imponujący Pałac Al Alam, będący rezydencją obecnego władcy Omanu. Nocleg w Muskacie.

Dzień

3

MUSKAT

Śniadanie w hotelu. Następnie czeka nas nie lada atrakcja – oglądanie delfinów (czas trwania: ok. 3 godziny). Chętni będą mieli również okazję, by uprawiać snorkeling w zapierającym dech w piersiach otoczeniu. Po południu czas wolny – możliwość odkrywania Omanu na własną rękę lub odpoczynek. Nocleg w Muskacie.

Dzień

4

WADI SHAB – SUR

Śniadanie po którym ruszamy w stronę Bimmah Sinkhole – bajkowo turkusowego jeziora. Naszym kolejnym  przystankiem tego dnia będzie Wadi Shab. Lekki trekking w przepięknym otoczeniu. Chętni będą mieli okazję cieszyć się orzeźwiającą kąpielą. Tego dnia przystaniemy też w starożytnym mieście Qalhat, gdzie zobaczymy słynny grobowiec Bibi Maryam (nazywany Mauzoleum Lady Maryam). Kolejnym (i ostatnim tego dnia) przystankiem będzie malowniczo położone nad Zatoką Omańską Sur, gdzie znajduje się fabryka produkująca tradycyjne arabskie statki żaglowe typu „dau”. Nocleg w Sur.

Dzień

5

WADI BANI KHALID – PUSTYNIA WAHIBA

Jeśli będzie możliwość wczesnym rankiem udamy się do rezerwatu żółwi, gdzie być może uda nam się zobaczyć te żyjątka w ich środowisku (nie zawsze jest to możliwe ze względu na okres). Następnie ruszamy do Wadi Bani Khalid, niesamowicie ukształtowanego pustynnego terenu pełnego koryt wypełnionych płynącą praktycznie przez cały rok błękitną wodą. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Stamtąd wyruszymy w niezapomnianą podróż na pustynię Wahiba. Po przyjeździe będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe wydmy oraz beduińskie osady, bo region ten jest domem dla kilku tysięcy Beduinów. Późnym popołudniem typowa arabska obiadokolacja przy ognisku. Gwarantujemy, że noc spędzona na pustyni będzie niesamowitym przeżyciem. Nocleg na pustyni.

Dzień

6

PUSTYNIA WAHIBA – IBRA – BAHLA – JABRIN – NIZWA

Śniadanie, po którym spędzimy jeszcze trochę czasu na pustyni. Dla chętnych przejażdżka na wielbłądach lub  off-road samochodami terenowymi. Po odpoczynku przy aromatycznej miejscowej kawie ruszamy w dalszą podróż. Naszym dzisiejszym celem będzie Nizwa. Po drodze zrobimy sobie kilka przystanków. Zatrzymamy się między innymi w Ibra – jednym z najstarszych omańskich miast, które słynie z zabytkowych wież strażniczych. Następnie przystaniemy na chwilę w Bahla, czyli w niewielkim mieście, w którym zobaczymy jeden z najstarszych fortów w całym kraju, który niegdyś chroniony był przez ponad 12 kilometrowe mury. Następnie wizyta w forcie Jabreen. Wieże, brązowe ściany, balkony z oryginalnymi balustradami, łuki czy dziedziniec tej budowli pozostały praktycznie w takim stanie, w jakim zostały wybudowane. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ zamek ten został wybudowany w czasach pokoju, a nie wojen. Jego władca pasjonował się nauką i sztuką, co sprawiło, że pałac ten stał się jednym z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych zabytków.  Przyjazd do Nizwa. Nocleg w Nizwa.

Dzień

7

BIRKAT AL MAUZ – JABAL AKHDAR

Po śniadaniu przejedziemy do wioski Birkat Al Mouz, która słynie z plantacji palm czy domów z.. błota. Spacer – będzie okazja, by zrobić fantastyczne zdjęcia, gdyż miejsce to zachwyca.  Następnie ruszamy w stronę pasma górskiego Jebel Akhdar. Trekking wśród zapierających dech w piersiach pejzaży. Następnie powrót do Nizwa, gdzie będzie okazja, by jeszcze pospacerować po klimatycznym, lokalnym bazarze. Nocleg w Nizwa.

Dzień

8

NIZWA – AL HAMRA – MISFAT AL ABREEN – DŻABAL SZAMS

Po śniadaniu zwiedzanie Nizwy, miasta słynącego z rozwiniętego rzemiosła artystycznego. Zobaczymy tam Twierdzę Nizwa będącą jednym z najbardziej imponujących fortów w Omanie. Następnie pospacerujemy po lokalnym bazarze, który jest kolejnym wyjątkowym targowiskiem pełnym rękodzieła, pamiątek i smaków charakterystycznych dla Bliskiego Wschodu. Następnie ruszamy do kolejnego malowniczego miejsca – Al Hamra. Jest to najstarsza wioska w Omanie pełna charakterystycznych domków z gliny (powstałych nawet 400 lat temu!). Zatrzymamy się też na chwilę w Misfat Al Abreen. Po południu będzie szansa, by odbyć lekki trekking nieopodal imponującej Dżabal Szams (Góra Słońca). Podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz znajdujący się nieopodal Wielki Kanion. Nocleg nieopodal Dżabal Szams.

Dzień

9

WADI BANI AWF – BILAD SAYT – NAKHAL – MUSKAT

Po śniadaniu powrót do Muskatu. Trasa, którą będziemy podróżować jest niezwykle malownicza – będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Przejedziemy rozległą Wadi Bani Awf wśród zapierającej dech w piersiach scenerii. Mijać będziemy imponujące klify, wzniesienia czy kaniony. Po drodze zatrzymamy się między innymi w górskiej wiosce Bilad Sayt. Zobaczymy również zabytkowy Fort Nakhal – XVII-wieczny fort malowniczo położony na szczycie niewielkiego wzgórza. Możliwość podziwiania przepięknej panoramy. Po zwiedzaniu odrobina relaksu w okolicy gorących źródeł Ayn A’Thowarah. Na nocleg dojedziemy do Muskatu. Nocleg w Muskacie.

Dzień

10

POŻEGNANIE

Wylot z Omanu do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski w zależności od lotów może nastąpić dzień później.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)

07.09-16.09.2019

14970 PLN

13770 PLN

11.10-20.10.2019

14970 PLN

13770 PLN

01.11-10.11.2019

PROMOCJA

14970 PLN

14570 PLN

13770 PLN

13270 PLN

29.11-08.12.2019

14970 PLN

13770 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (4500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Muskat-Warszawa to ok. 2500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Muskat-Warszawa (do kwoty 2500 PLN)
 • 8 noclegów zgodnie z programem – 3* i 4* hotele, 1 noc w campie na pustyni
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport w Omanie zgodnie z programem – minivan/samochody 4×4
 • Bilety wstępu
 • E-visę do Omanu
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę anglojęzycznego lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do pok. 1-os. – 1170 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@czajka.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie
 • Noclegi w hotelach 3* i 4* – pokoje dwuosobowe z łazienkami (dla chętnych możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego – 1170 PLN)
 • 1 noc w campie na pustyni (beduińskie namioty z prywatnymi łazienkami)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz e-visy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

POGODA
Położenie Omanu w strefie klimatu zwrotnikowego suchego sprawia, że temperatury w tym kraju są dość wysokie, a opady rzadkie. Najlepszym okresem dla podróżujących są miesiące od października do kwietnia, kiedy to upał nie jest aż tak odczuwalny. W okresie letnim temperatury mogą sięgać nawet 45 stopni.

CZAS
+2 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +3 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Z młodszym pokoleniem można porozumieć się po angielsku.

RELIGIA
W Omanie dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne (m.in. meczety) należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom i normom religijnym, a w ubiorze zachować umiar – unikać roznegliżowania (wchodząc do meczetu Panie muszą mieć przykryte kolana, głowę i ramiona, a Panowie założone długie spodnie; przed wejściem do świątyni należy bezwarunkowo ściągnąć buty).

STRÓJ
Kobiety przyjeżdżające do Omanu na co dzień nie muszą zakrywać chustami ciała, włosów czy twarzy. Ważne jednak, by nie ubierać się zbyt wyzywająco i unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny wyższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest rial omański (OMR). 1 rial omański = 1000 baisa. Polecamy zabrać ze sobą EURO lub DOLARY, które można wymieniać w bankach lub w kantorach. Bankomaty, z których można wypłacać pieniądze są dostępne w większych miastach. Używanie kart kredytowych nie jest zbyt popularne.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu i wi-fi jest powszechny jedynie w większych miastach i hotelach. Dodatkowo telefoniczne startery omańskie często mają w pakiecie internet.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

RUCH DROGOWY
Stan dróg w Omanie jest całkiem dobry, a kierowcy starają się jeździć w miarę bezpiecznie. Nie zmienia to jednak faktu, że jak prawie wszędzie zarówno piesi, jak i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

BEZPIECZEŃSTWO
Oman uznawany jest za jeden z najbardziej otwartych, przyjaznych i tolerancyjnych krajów arabskich. Dodatkowo z raportu o konkurencyjności turystyki na rok 2017 Światowego Forum Ekonomicznego wynika, że jest jednym z najbezpieczniejszych krajów świata (zajął zaszczytne czwarte miejsce na liście 136 ocenianych pod względem bezpieczeństwa krajów). To z pewnością sprawia, że nie ma się czego obawiać planując tam wyjazd.

JEDZENIE
Kuchnia omańska jest niesamowitą mieszanką różnorodnych smaków. Do przygotowania potraw w Omanie najczęściej wykorzystuje się mięso drobiowe, baranie lub ryby. Wszystko to doprawione jest aromatycznymi przyprawami i często podawane z ryżem. Oman słynie także z daktyli (które uznawane są za oznakę gościnności) serwowanych wraz z omańską kawą.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Omanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej
w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie; przed wejściem do meczetu należy bezwarunkowo ściągnąć buty
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– biżuterię, ozdoby, wyroby ze srebra
– przyprawy, daktyle, kawę, omańską chałwę
– paszminę – tradycyjną, ręcznie tkaną chustę z kaszmiru lub z mieszanki kaszmiru i jedwabiu
– kumę – tradycyjną omańską czapkę noszoną przez mężczyzn
– kadzidła, perfumy

Opis transportu

 • minivan/samochody 4×4
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h