Rosja – Kolej Transsyberyjska

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Rosji – te znane i te poza szlakiem
 • Zobaczysz jedne z najważniejszych zabytków
 • Przejedziesz najsłynniejszym szlakiem kolejowym
 • Odpoczniesz w Listwiance – przepięknej nadbajkalskiej miejscowości
 • Jednego dnia odbędziesz rejs wodolotem, a innego zachwycisz się dziewiczą przyrodą rosyjskich bezkresów
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz pod opieką polskiego pilota

Naszą podróż rozpoczniemy od zwiedzania Moskwy – stolicy i jednego z najsłynniejszych miast Rosji. Tam wsiądziemy w pociąg, którym ruszymy najsłynniejszym szlakiem kolejowym świata. Podróż będzie usłana emocjami, gdyż mijać będziemy dziewiczo piękne rosyjskie bezkresy, wielkie miasta, rzeki czy miasteczka. Zrobimy sobie kilka przystanków, by poznawać kolejne zachwycające zakamarki kraju. Jednego dnia odpoczniemy w słynnej Listwiance, innego odbędziemy rejs wodolotem na wyspę Olchon nazywaną „sercem Bajkału”, a kolejnego odwiedzimy skansen w Talcy, gdzie dowiemy się więcej o ludach zamieszkujących Syberię. Na koniec zatrzymamy się też w Chabarowsku oraz Władywostoku, by dowiedzieć się więcej o najważniejszych zabytkach tych miast. Czy nie tak powinno wyglądać podróżowanie? Jeśli więc chcesz przeżyć przygodę życia to nie wahaj się i wyrusz z nami w podróż Koleją Transsyberyjską. Obiecujemy, że będzie to wyjazd inny niż wszystkie poprzednie , który wspominać będziesz latami.

Program
Dzień

1

WARSZAWA - MOSKWA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (Okęcie) o godz. 8:00. Wylot do Moskwy (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 09.55). Przylot na lotnisko Szeremietiewo o godz. 12:55 (czasu lokalnego). Transfer do hostelu. Po zakwaterowaniu rozpoczniemy odkrywanie piękna stolicy Rosji. Zwiedzamy najsłynniejsze zabytki począwszy od Placu Czerwonego i Kremla poprzez Sobór Chrystusa Zbawiciela, a kończąc nasz spacer na najsłynniejszym deptaku Moskwy – ulicy Arbat. Wieczorem dla chętnych wycieczka po najpiękniejszych stacjach moskiewskiego metra. Nocleg w centrum Moskwy.

Dzień

2

MOSKWA

Do południa czas na dalsze zwiedzanie Moskwy. Będzie też okazja do zakupu kart SIM, wymiany waluty czy zrobienia zapasów przed wyruszeniem w podróż Transsibem. O godzinie 16:20 wyruszamy z Dworca Jarosławskiego na wschód! Nocleg w pociągu.

Dzień

3

TRANSSIBEM PRZEZ ROSJĘ

Podróż najsłynniejszym szlakiem kolejowym świata. Przyzwyczajamy się do stukotu kół, oswajamy z zasadami podróży w wagonie. Jednocześnie podziwiamy krajobrazy za oknem, poznajemy kolejne rosyjskie miejscowości, integrujemy się ze współpasażerami. Przemierzając rosyjskie bezkresy, mijać będziemy potężne syberyjskie rzeki takie jak Ob czy Irtysz i wielkie miasta – Jekaterynburg, Nowosybirsk. Nocleg w pociągu.

Dzień

4

TRANSSIBEM PRZEZ ROSJĘ

Kontynuujemy podróż najsłynniejszym szlakiem kolejowym świata. Kolejna okazja, by nadal delektować się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, które zapadają w pamięci na bardzo długo. Oczom ukazywać będą się też kolejne miasta. Nocleg w pociągu.

Dzień

5

KRASNOJARSK

Po pokonaniu ponad czterech tysięcy kilometrów czas na krótką przerwę od naszego środka lokomocji. Po przyjeździe do Krasnojarska (zgodnie z rozkładem jazdy o godzinie 8:45) wysiadamy z pociągu i jedziemy zakwaterować się w hotelu. W dalszej części dnia rozruszamy się nieco spacerem z lokalnym przewodnikiem po malowniczym Parku Narodowym „Stołby” przypominającym nieco nasze Pieniny. Nazwa tego miejsca pochodzi od malowniczo położonych formacji skalnych. Nocleg w Krasnojarsku.

Dzień

6

KRASNOJARSK

Do południa spacerujemy po Krasnojarsku – jednym z największych miast na Syberii poznając jego najciekawsze zakątki m.in. kaplicę św. Paraskiewy znaną z banknotu 10-rublowego. Zachwycimy się również panoramą miasta położonego nad potężną rzeką Jenisej. Wczesnym popołudniem udajemy się na dworzec kolejowy, by wyruszyć w dalszą drogę na wschód (odj. zgodnie z rozkładem jazdy o godzinie 13:20). Nocleg w pociągu.

Dzień

7

IRKUCK – TALCY - IRKUCK

Rankiem przyjeżdżamy do Irkucka (o godzinie 7:40). Zostawiamy nasze bagaże w hotelu i ruszamy poznawać to słynne miasto położone na brzegach rzeki Angary. Spacerujemy po centrum podziwiając monumentalne gmachy Teatru Dramatycznego czy wybudowanego przez polskich zesłańców kościoła katolickiego, a także zachowaną oryginalną drewnianą zabudowę. Po południu przejedziemy do skansenu w miejscowości Talcy – zapoznamy się z niezwykle bogatą ekspozycją etnograficzną przybliżającą nam kulturę i zwyczaje ludów zamieszkujących Syberię. Na nocleg wrócimy do Irkucka.

Dzień

8

IRKUCK – JEZIORO BAJKAŁ - LISTWIANKA

Dziś czeka nas całodniowa wycieczka po jednej z najbardziej malowniczych tras kolejowych świata – specjalnym pociągiem pojedziemy wzdłuż brzegów Jeziora Bajkał. Przemierzenie kilkudziesięciu kilometrów tą trasą dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno jeśli chodzi o oglądane krajobrazy jak i rozwiązania techniczne trasy – będziemy przejeżdżać przez liczne tunele, wiadukty, wciskać się w urwiska skalne. Przygodę kończymy w najpopularniejszej nadbajkalskiej miejscowości wypoczynkowej – Listwiance (nocleg).

Dzień

9

LISTWIANKA

Dzień odpoczynku w Listwiance. Wykorzystujemy go w zależności od upodobań (chętnym pilot doradzi na miejscu jak można spędzić ten dzień). Możliwe są zarówno spacery po miejscowości połączone z wizytą na targu rybnym i degustacją najsłynniejszej ryby Bajkału – omula, zwiedzanie Muzeum Bajkału, wyjazd kolejką krzesełkową lub spacer na punkt widokowy Kamień Czerskiego, a przy dobrej pogodzie także i kąpiele w Bajkale (atrakcje dla chętnych poza ceną). Nocleg w Listwiance.

Dzień

10

JEZIORO BAJKAŁ

Dalszy ciąg odkrywania piękna Jeziora Bajkał. Rankiem wyruszamy z Listwianki na rejs wodolotem po Bajkale. Po kilku godzinach dotrzemy na wyspę Olchon nazywaną „sercem Bajkału”. Wraz z miejscowym przewodnikiem poznajemy najciekawsze zakątki tego miejsca – osadę Chużyr, świętą dla Buriatów skałę „Szamanka” i inne krajobrazowe wspaniałości. Późnym popołudniem odpływamy z wyspy w powrotny rejs do Listwianki.

Dzień

11

LISTWIANKA – IRKUCK - UŁAN-UDE

Przed południem napawamy się jeszcze majestatem Bajkału odpoczywając w Listwiance. Następnie wracamy do Irkucka, w którym ponownie zawitamy na szlaku kolei transsyberyjskiej. Wsiadamy do pociągu (godzina 14:30) i w kilka godzin docieramy do miasta Ułan-Ude (godzina 22:30). Nocleg w hotelu.

Dzień

12

UŁAN-UDE

Zapoznajemy się z centrum Ułan-Ude, w którego architekturze mieszają się wpływy rosyjskie i mongolskie. Inną jego niezwykłą osobliwością jest wpisany do księgi rekordów Guinnessa największy pomnik głowy – oczywiście jest to głowa Lenina. Zupełnie odmienny rodzaj atrakcji czeka nas kilkanaście kilometrów od miasta – zwiedzimy najważniejszy buddyjski klasztor Rosji – tzw. dacan iwołgiński. Nocujemy w stolicy Buriacji.

Dzień

13

TRANSSIBEM PRZEZ ROSJĘ

Wczesnym rankiem ruszamy na dworzec kolejowy – czeka nas kolejny odcinek trasy naszego Transsibu. Z Ułan-Ude odjeżdżamy w stronę Chabarowska (5:16). Przemierzamy obszary wschodniej Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Będziemy zachwycać się przede wszystkim dziewiczą przyrodą. W trakcie przejazdu tym odcinkiem czeka nas również m.in. przeprawa przez rzekę Amur najdłuższym mostem magistrali transsyberyjskiej mierzącym blisko 3km. Nocleg w pociągu.

Dzień

14

TRANSSIBEM PRZEZ ROSJĘ

Kontynuujemy przejazd w stronę Chabarowska. Nocleg w pociągu.

Dzień

15

CHABAROWSK

Po południu docieramy do miasta Chabarowsk (15:16). Jest to najbardziej wysunięte na wschód miasto na naszej trasie. W trakcie kilkugodzinnego spaceru po mieście zwiedzimy m.in. największą w azjatyckiej części Rosji cerkiew Przemienienia Pańskiego oraz przespacerujemy się przez usytuowany nad rzeką Amur park miejski. Wieczorem wracamy na dworzec kolejowy i po raz ostatni zajmujemy miejsca w wagonach (odjazd zgodnie z rozkładem jazdy o godzinie 20:45). Przed nami nocny przejazd do celu naszej podróży. Nocleg w pociągu.

Dzień

16

WŁADYWOSTOK

Rankiem (zgodnie z rozkładem jazdy o godzinie 8:27) po przemierzeniu łącznie 9288 kilometrów docieramy do celu naszej wyprawy – położonego nad Oceanem Spokojnym miasta Władywostok. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia z tabliczką obwieszczającą koniec trasy i ilość pokonanych od Moskwy kilometrów przejedziemy do hotelu. W dalszej części dnia odkryjemy najbardziej interesujące miejsca w nieformalnej stolicy rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Przespacerujemy się po historycznym centrum Władywostoku wyjeżdżając kolejką na jeden z punktów widokowych. Podziwiać stąd będziemy między innymi potężne mosty łączące wyspy na których położone jest miasto oraz największy rosyjski port morski położony nad Pacyfikiem. W dalszej części dnia zwiedzimy również osobliwe muzeum urządzone w łodzi podwodnej, a także udamy się do niezwykle fotogenicznej latarni morskiej położonej na końcu wąskiego cypla. Nocleg we Władywostoku.

Dzień

17

WŁADYWOSTOK – MOSKWA - POŻEGNANIE

Do południa czas na ostatnie spacery i zakupy we Władywostoku. Następnie transfer na lotnisko. Odlot samolotu do Moskwy o godz. 13:55. Lot trwać będzie blisko 9 godzin, ale korzystając ze zmian stref czasowych przylecimy do Moskwy już o 16:00 czasu lokalnego. Przesiadka na samolot do Warszawy odlatujący zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 18:05. Przylot do Warszawy o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Podane godziny przylotów/wylotów/odjazdów/przyjazdów mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.
Wszystkie godziny odjazdów i przyjazdów pociągów podane są w czasie lokalnym.

Terminy/ceny
Termin CENA (4-12 osób)

22.07-07.08.2021

PROMOCJA (ważna do 30.10.2020)

13960 PLN

13660 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Moskwa, Władywostok-Moskwa-Warszawa to ok. 2500 PLN łącznie – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Moskwa, Władywostok-Moskwa-Warszawa(do kwoty 2500 PLN)
 • 9 noclegów w hotelach 3* i pensjonatach (pokoje 2-osobowe)
 • 7 noclegów w pociągu – zamykane przedziały sypialniane typu KUPE: po 4 łóżka w jednym przedziale
 • Śniadania w hotelach i pensjonatach
 • Atrakcje i wycieczki zgodnie z programem w tym wycieczka pociągiem turystycznym wzdłuż jeziora Bajkał, rejs wodolotem na wyspę Olchon, wycieczka do Parku Narodowego „Stołby” w Krasnojarsku, wycieczka z Ułan-Ude do buddyjskiego klasztoru
 • Transport zgodnie z programem (samochód/minivan/bus, taksówki, pociąg)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Wizy (ok. 500 PLN) – nasze biuro pośredniczy w wyrobieniu wiz i zajmuje się formalnościami wizowymi
 • Wyżywienia (oprócz śniadań w hotelach i pensjonatach) – średnio ok. 60 PLN/1 os./dzień
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 860 PLN (dot. noclegów w hotelach i pensjonatach)
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • pokoje 2-osobowe w hotelach 3*, pensjonatach (dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. w hotelach i pensjonatach – 860 PLN)
 • noclegi w pociągu (zamykane przedziały sypialniane typu KUPE: po 4 łóżka w jednym przedziale)
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Rosji na podstawie paszportu (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) oraz ważnej wizy. Nasze biuro zajmie się procedurą wizową.

OPIS TRANSPORTU

 • samochód/minivan/bus, taksówki
 • Pociąg na trasie Moskwa – Krasnojarsk (3 noce w pociągu)
 • Pociąg na trasie Krasnojarsk – Irkuck (1 noc w pociągu)
 • Pociąg na trasie Irkuck – Ułan-Ude (przejazd dzienny)
 • Pociąg na trasie Ułan-Ude – Chabarowsk (2 noce w pociągu)
 • Pociąg na trasie Chabarowsk – Władywostok (1 noc w pociągu)
 • Wodolot na wyspę Olchon
 • Pociąg turystyczny (wycieczka wzdłuż jeziora Bajkał)
Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h