Tadżykistan – kraj poza szlakiem

Dlaczego warto?
 • Będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy i barwne doliny
 • Zobaczysz imponujące jeziora
 • Podejrzysz codzienność serdecznych Tadżyków
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika
 • Wyżywienie w cenie
 • Wszystkie atrakcje w cenie

Tadżykistan to jedno z państw Azji Środkowej. Kraj niewielki, może nieco zapomniany, lecz pod wieloma względami zachwycający. Słynie z wysokich pasm górskich, malowniczo położonych jezior, wąwozów i rzek. To miejsce pełne imponujących miast i maleńkich wiosek (zamieszkałych przez jakże życzliwych ludzi, którzy nadal pielęgnują dawne zwyczaje i żyją zgodnie ze tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie).
W kraju w tym zobaczymy miejsca, gdzie natura i to, co lokalne będzie na wyciągnięcie ręki. Obiecujemy, że wrócisz z tej podróży z bagażem pełnym wrażeń i wspomnień, które na długo zagoszczą w Twojej pamięci!

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy do Duszanbe.

Dzień

2

DUSZANBE

Przylot do Duszanbe. W zależności od godziny przylotu odpoczynek po locie lub zwiedzanie. Duszanbe to stolica i największe miasto Tadżykistanu. Tego dnia pospacerujemy po przepięknym parku Rudaki i zobaczymy niektóre z budynków rządowych – między innymi siedzibę prezydenta Tadżykistanu (czyli słynny Biały Dom) czy budynek parlamentu. Ujrzymy też zabytkową Bibliotekę Narodową i najwyższy na świecie maszt flagowy mierzący 165 metrów. Co ciekawe, zawieszona na nim flaga waży aż 350 kilogramów, dlatego tylko dość silny podmuch wiatru jest w stanie wprawić ją w ruch. Tego dnia odwiedzimy też Muzeum Instrumentów Muzycznych powstałe w 1990 roku (większość eksponatów pochodzi z kolekcji słynnego tadżyckiego artysty Gurminja Zavqibekova). Na koniec dnia wizyta na lokalnym, klimatycznym bazarze, który słynie ze świeżych owoców i warzyw oraz aromatycznych, miejscowych przypraw (obok zapachu których nie sposób przejść obojętnie!). Nocleg w Duszanbe.

Dzień

3

DUSZANBE – JEZIORO ISKANDARKUL

Po śniadaniu podróż w stronę przepięknego polodowcowego jeziora Iskandarkul. Leży ono na wysokości około 2200 m n.p.m. w sercu Gór Fan i uważane jest przez wielu za najpiękniejsze miejsce całej Azji Centralnej. Co ciekawe, jego nazwa oznacza Jezioro Aleksandra (w domyśle Aleksandra Wielkiego), a z jego powstaniem związane jest wiele legend. Droga w stronę jeziora prowadzi słynną przełęczą Anzob – niesamowite widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po dotarciu na miejsce spacer po okolicy i odpoczynek z widokiem na przepiękne pejzaże. Oprócz tego czeka nas lekki trekking w stronę imponującego wodospadu (czas trwania trekkingu: ok. 40 minut). Nocleg.

Dzień

4

JEZIORO ISKANDARKUL – DUSZANBE

Po śniadaniu czas na delektowanie się okolicą, która słynie z przepięknych krajobrazów, unikatowej fauny i flory czy wielości jezior oraz wodospadów. Trekking, po którym wracamy do Duszanbe. Nocleg w Duszanbe.

Dzień

5

DUSZANBE – NORAK – KALAI KHUM

Po śniadaniu wyruszymy do położonego przy granicy z Afganistanem niewielkiego miasteczka Kalai Khum. Po drodze zobaczymy słynny zbiornik wodny Norak nazywany Morzem Tadżyckim. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia kolejnych, imponujących zdjęć. Przejedziemy między innymi przełęczą Shuraba położoną na wysokości prawie 2300 m.n.p.m., aby dotrzeć do słynnego Terytorium Pamirskiego, które zachwyca wyjątkowymi, górskimi krajobrazami. Nocleg w Kalai Khum.

Dzień

6

KALAI KHUM – DOLINA BARTANG - JIZEW

Śniadanie. Dzisiaj udamy się w kierunku jednej z najbardziej dzikich dolin zachodniej części Pamiru – doliny Bartang. Poszwendamy się też po malowniczej dolinie Jizew. Gwarantujemy, że natura i to, co lokalne będzie na wyciągnięcie naszej ręki, a otaczająca sceneria zachwyci nawet tych, którzy wiele już widzieli. Nocleg.

Dzień

7

JIZEW – CHOROG

Dzisiaj wyruszymy do Chorog – prawdopodobnie jednego z najmniejszych miast świata. Znajduje się ono na wysokości około 2200 m.n.p.m wśród imponujących gór Pamiru. Po drodze podziwiać będziemy więc zapierające dech w piersiach pejzaże, podejrzymy również codzienne zajęcia mieszkańców. Po dotarciu do Chorog z pewnością zauważymy, że tradycje ludów zamieszkujących górskie miejscowości różnią się od zwyczajów Tadżyków, którzy żyją w miastach, dlatego będzie to niesamowite doświadczenie, które pozwoli nam jeszcze bardziej zagłębić się w różnorodność tego wielobarwnego kraju. Być może uda nam się zobaczyć spacerujących po ulicy ludzi w tradycyjnych strojach (zajmują się oni najczęściej wytwarzaniem skarpet i rękawiczek). Architektura miasta również nie jest przypadkowa i jednoznacznie nawiązuje do folkloru, kolorytu i kultury ludowej tego miejsca. Nocleg w Chorog.

Dzień

8

CHOROG – LANGAR

Po śniadaniu opuszczamy Chorog i dalej wzdłuż granicy tadżycko-afgańskiej jedziemy do uroczej wioski Langar. Po drodze podziwiać będziemy imponująco prezentujące się szczyty, monumentalne pasma górskie, przejrzyste jeziorka czy szerokie doliny. Na trasie zrobimy sobie oczywiście kilka przystanków – zobaczymy między innymi zabytkowe fortyfikacje czy gorące źródła. Zatrzymamy się także w Yamg, gdzie znajduje się dom słynnego uczonego (Mubarak Kadam Wakhani – bo o nim mowa – był słynnym astronomem, muzykiem oraz poetą, który zmarł w 1903 roku). Przyjazd do Langar. Nocleg w Langar.

Dzień

9

LANGAR

Dzisiaj czeka nas odkrywanie Langar i okolic. Wstaniemy nieco wcześniej, by udać się na trekking (w stronę stanowiska z zabytkowymi petroglifami). Z miejsca tego (przy sprzyjającej pogodzie) dostrzec można słynne pasmo górskie – Hindukusz. Tego dnia zobaczymy też fort Abreshim Qala oraz świątynię Shoh Qambari Oftob. Nocleg w Langar.

Dzień

10

LANGAR – BULUNKUL – JELONDY

Po śniadaniu opuszczamy Langar. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Jelondy, na trasie jednak zatrzymamy się kilkukrotnie, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Ujrzymy między innymi jedne z najpiękniejszych jezior świata – jezioro Yashil Kul i Bulunkul (przy odrobinie szczęścia z pewnością uda nam się też zobaczyć zamieszkujące ten teren zwierzęta). Co ciekawe, część drogi którą dziś przemierzymy przejedziemy słynną Szosą Pamirską (Pamir Highway) będącą drugą, najwyżej położoną szosą na świecie (spektakularne widoki gwarantowane). Na nocleg dojedziemy do Jelondy – miejsca, które słynie z gorących źródeł. Po zakwaterowaniu czas wolny. Nocleg w Jelondy.

Dzień

11

JELONDY - MURGAB

Po śniadaniu ruszamy w stronę najwyżej położonego miasta Tadżykistanu – Murgabu, otoczonego imponującymi, masywnymi górami. Z pewnością przekonamy się, dlaczego miejsce to nazywane bywa „Dachem Świata”. Przejedziemy między innymi przełęczą Koitezak (4271 m.n.p.m.), a następnie dotrzemy do miasta o nieco pustynnym krajobrazie (porównywanym do krajobrazu, jaki podziwiać można na powierzchni.. Księżyca!). Nocleg w Murgab.

Dzień

12

MURGAB – JEZIORO RANGKUL – JEZIORO KARAKUL

Po śniadaniu opuszczamy Murgab i ruszamy w stronę zapierającego dech w piersiach jeziora Karakul. Jego nazwa bywa tłumaczona jako Czarne Jezioro i jest ono jednym z największych jezior całego kraju. W trakcie transferu przejedziemy między innymi przełęczą Ak Baital (4655 m.n.p.m). Zatrzymamy się też przy jeziorze Rangkul. Po przyjeździe nad Karakul czas na delektowanie się okolicą i widokami. Spokój tego miejsca zachwyci każdego. Nocleg.

Dzień

13

JEZIORO KARAKUL – OSZ

Po śniadaniu transfer w stronę granicy z Kirgistanem. Po załatwieniu formalności ruszamy w stronę znajdującego się w południowej części Kotliny Fergańskiej miasta Osz. Nocleg w Osz.

Dzień

14

OSZ

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Osz – jednego z najstarszych miast Kirgistanu (Osz jest również drugim miastem w tym kraju pod względem liczby ludności). Zobaczymy najważniejsze zabytki, w tym słynną górę Sulaiman (miejsce będące jednym z najważniejszych celów muzułmańskich pielgrzymek, ze względu na proroka Salomona). Po zwiedzaniu czas na ostatnie zakupy – pospacerujemy po miejscowym, niezwykle kolorowym i niesamowicie gwarnym bazarze. Nocleg w Osz.

Dzień

15

POŻEGNANIE

W zależności od godzin wylotów: transfer na lotnisko i wylot z Osz. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin CENA (5-6 osób) CENA (7-12 osób)

08.08-22.08.2020

PROMOCJA (ważna do 15.05.2020)

15560 PLN

15160 PLN

14560 PLN

14160 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z namiDopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Duszanbe, Osz-Warszawa to ok. 3000 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Duszanbe, Osz-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem: hotele 3* i 4*, pensjonaty, kwatery prywatne
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (samochód 4×4, minivan/bus)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Wizę do Tadżykistanu (w tym z pozwoleniem GBAO)
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1460 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3*, 4*, kwaterach prywatnych i pensjonatach. W hotelach i pensjonatach pokoje 2-osobowe z łazienkami. W kwaterach prywatnych pokoje 2-osobowe, łazienka jest wspólna (1 nocleg w Jizew w kwaterze prywatnej bez dostępu do łazienki – niezbędna ilość wody zostanie nam dostarczona). Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1460 PLN.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Obywatele RP wjeżdżają do Tadżykistanu na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

OPIS TRANSPORTU

 • w Tadżykistanie – samochody 4×4
 • w Kirgistanie – minivan/bus
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h