Tajemnice północnego Pakistanu

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca północnego Pakistanu
 • Odwiedzisz między innymi Islamabad, Karimabad czy Peszawar
 • Zrelaksujesz się w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Wyżywienie w cenie

Zapraszamy na wyjazd do Pakistanu, czyli gościnnego kraju u stóp Himalajów. Każdy dzień naszej podróży będzie nowym odkryciem. Odwiedzimy wielkie, wielomilionowe miasta, jak również małe miejscowości i lokalne wioski. Podejrzymy codzienne życie mieszkańców, doświadczymy niezwykłej gościnności i otwartości z ich strony. Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. Odwiedzimy nie tylko Islamabad, Peszawar czy słynny Karimabad, ale dotrzemy także do malowniczych dolin Kailash, których krajobrazy inspirują i zachwycają.
Kraj ten z pewnością przypadnie do gustu doświadczonym podróżnikom, otwartym na inne kultury. Miłośnicy przyrody również będą zachwyceni, bo cała podróż przebiegać będzie wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Wyjedź więc z nami do tajemniczego, jeszcze nieodkrytego Pakistanu, a obiecujemy, że tą podróż będziesz z zachwytem wspominać do końca życia.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy (z przesiadkami).

Dzień

2

ISLAMABAD – BESHAM

Przylot do Islamabadu w godzinach nocnych, przejazd do hotelu na nocleg. Następnie wyruszymy w podróż do Besham po słynnej „Karakoram Highway”, która jest najwyżej położoną drogą na świecie o utwardzonej nawierzchni. Niesamowite widoki gwarantowane! Nocleg w Besham.

Dzień

3

BESHAM – SHATYAL – CHILAS – RAMA

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Rama. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Shatyal, by zobaczyć tamtejsze napisy wykute w skałach, utworzone przez kupców i pielgrzymów zmierzających na Bliski Wschód. Zrobimy sobie krótki przystanek również w Chilas. Późnym popołudniem dojedziemy do malowniczej doliny Ramy, skąd podziwiać można imponujący szczyt Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Czas na delektowanie się zapierającymi dech w piersiach widokami i otaczającym nas pięknem przyrody. Nocleg w Rama.

Dzień

4

RAMA – DEOSAI – SKARDU

Śniadanie. Następnie ruszamy w stronę malowniczego płaskowyżu Deosai położonego na granicy Karakorum i zachodnich Himalajów. Jego nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza Krainę Gigantów i jest to drugi co do wysokości położenia płaskowyż na świecie. Na jego terenie znajduje się słynny Park Narodowy Deosai, gdzie zobaczyć można między innymi słynne jezioro o głębokości ponad 40 metrów nazywane „Ślepym Jeziorem” (znajduje się ono na wysokości 4142 m n.p.m). Przyjazd do Skardu (2230 m n.p.m.). Nocleg w Skardu.

Dzień

5

SKARDU – SHIGAR – KHAPLU - SKARDU

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Shigar oraz w okolicę doliny Khaplu. Zobaczymy tam między innymi słynny fort Shigar nazywany Fortem na Skale (zbudowany w XVII wieku przez Raja) i odpoczniemy w malowniczej scenerii. Na nocleg wrócimy do Skardu.

Dzień

6

SKARDU - GILGIT

Dzisiaj wyruszymy do Gilgit – miasta położonego w pobliżu zbiegu dwóch rzek: Gilgit i Hunza. Było ono niegdyś bardzo ważnym przystankiem na starożytnym Jedwabnym Szlaku. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do podziwiania niesamowitych widoków i ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Gilgit.

Dzień

7

GILGIT - KARIMABAD

Po śniadaniu wizyta na gwarnym i tętniącym życiem bazarze w Gilgit. Następnie ruszamy w stronę Karimabad – dawnej stolicy Doliny Hunza. Po południu odwiedzimy Zamek Baltit, który został zbudowany już 900 lat temu. Zobaczymy tam między innymi słynną wieżę strażniczą i przyjrzymy się imponującej fasadzie. Ze względu na walory architektoniczne i kulturowe kilka lat temu zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny. Nocleg w Karimabad.

Dzień

8

KARIMABAD I OKOLICE

Po śniadaniu wizyta na gwarnym bazarze. Będzie to kolejna możliwość, by wtopić się w lokalny klimat, spróbować miejscowych specjałów i poczuć atmosferę miejsca, w którym jesteśmy. Następnie przejdziemy wzdłuż kanału irygacyjnego, skąd będziemy podziwiać niesamowite panoramy Karakorum. Podejrzymy życie mieszkańców, ich pracę na polach i codzienne zajęcia. Po południu zwiedzimy starożytny fort Altit położony na obszarze Doliny Hunza. Tego dnia będziemy mieli także okazję podziwiać niezwykły zachód słońca z widokiem na dolinę z punktu widokowego Duiker, który położony jest na wysokości 2935 m n.p.m. Niesamowite widoki gwarantowane. Na nocleg wrócimy do Karimabadu.

Dzień

9

KARIMABAD – GILGIT - PHUNDER

Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Phunder. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Kargah, by zobaczyć tamtejsze stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się wykuty w skale wizerunek Buddy. Ma on około 3 metry wysokości i uważa się, że opiekuje się on Gilgitem. Po zwiedzaniu dotrzemy do malowniczej doliny Phunder, której piękna nie oddadzą żadne słowa, dlatego trzeba zobaczyć ją na własne oczy. Znajduje się tam między innymi głębokie, błękitne jezioro. Nocleg w Phunder.

Dzień

10

PHUNDER – SHANDUR – CHITRAL

Po śniadaniu malowniczą przełęczą Shandur (3734 m n.p.m.) ruszymy w stronę Chitral. Po przyjeździe oddamy się podziwianiu zapierających dech w piersiach krajobrazów. Nocleg w Chitral.

Dzień

11

CHITRAL – KAILASH

Po śniadaniu zwiedzanie położonego na wysokości 1500 m n.p.m miasta Chitral. Słynie ono z zabytkowego fortu, meczetu malowniczo usytuowanego nad rzeką czy tętniącego życiem bazaru. Z Chitral udamy się w podróż do starożytnych dolin Kailash zamieszkałych przez lokalne plemiona (historia niektórych z nich po dzień dzisiejszy owiana jest tajemnicą). Gęsta roślinność, olbrzymie drzewa orzechowe, winorośle i rwące strumienie doliny zachwycają. Nocleg w Kailash.

Dzień

12

DOLINY KAILASH

Dzisiaj podejrzymy jak wygląda prawdziwe życie mieszkańców dolin Kailash i ich codzienne zajęcia. Zamieszkują oni wioski piętrowo ułożone na zboczu góry i w większości noszą tradycyjne stroje. Poznamy ich kulturę, zwyczaje i tradycje; dowiemy się też jak najwięcej o historii i folklorze zamieszkującego ten obszar ludu. Nocleg w Kailash.

Dzień

13

KAILASH– MINGORA SWAT

Przejazd z Kailash do Mingora Swat. Niektórzy obszar ten porównują do szwajcarskich Alp – i rzeczywiście, podobieństwo jest zauważalne, bo czarująca dolina otoczona przez potężne i wysokie łańcuchy górskie robi niesamowite wrażenie. Miejsce to jest rajem dla wszystkich miłośników przyrody, którzy właśnie tutaj będą mogli rozkoszować się otoczeniem: gęsto zalesionymi górami i wijącymi się rzekami czy potokami. Nocleg w Swat.

Dzień

14

SWAT – TAKHT-I-BAHI - PESZAWAR

Śniadanie, po którym zobaczymy między innymi muzeum i pozostałości archeologiczne po stanowisku Buddy Kary. Po zwiedzaniu przejazd do Peszawaru, po drodze zatrzymamy się by zobaczyć klasztor buddyjski i stanowisko archeologiczne Takht-i-Bahi uważane za jedno z najbardziej imponujących i wyjątkowo dobrze zachowanych relikwii buddyzmu dzielnicy Ghandara. Wspaniała architektura i spokój, którego można doświadczyć w tym miejscu zapada w pamięci na bardzo długo. Przyjazd do Peszawaru – miasta będącego niegdyś niesamowicie kwitnącym centrum handlu. Peszawar zamieszkiwany jest obecnie głównie przez Pasztunów. Nocleg w Peszawar.

Dzień

15

PESZAWAR - ISLAMABAD

Peszawar to najstarsze miasto Pakistanu i jedno z najstarszych miast całej Azji Południowej. Po śniadaniu rozpoczniemy jego zwiedzanie w trakcie którego jeśli będzie możliwość zobaczymy imponujący meczet. Jeśli czas pozwoli pospacerujemy też po lokalnych bazarach i targach. Będzie to okazja, by nabyć ostatnie pamiątki. Po zwiedzaniu ruszymy do Islamabadu – stolicy Pakistanu w której rozpoczęliśmy naszą podróż. Nocleg w Islamabadzie.

Dzień

16

POŻEGNANIE

Wylot do Polski w godzinach wczesnoporannych. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

Terminy/ceny
Termin CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)

27.05-11.06.2021

PROMOCJA (ważna do 30.10.2020)

15 960 PLN

15 560 PLN

14 960 PLN

14 560 PLN

08.07-23.07.2021

PROMOCJA (ważna do 30.10.2020)

15 960 PLN

15 560 PLN

14 960 PLN

14 560 PLN

12.08-27.08.2021

PROMOCJA (ważna do 30.10.2020)

15 960 PLN

15 560 PLN

14 960 PLN

14 560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Islamabad-Warszawa to ok. 3600 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3600 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

CENA OBEJMUJE

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Islamabad-Warszawa (do kwoty 3600 PLN)
 • 15 noclegów zgodnie z programem
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus, samochody 4×4)
 • Wizę wjazdową
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę miejscowego przewodnika
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE

 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1460 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach/pensjonatach/motelach. Proste, zadbane pokoje 2-osobowe z łazienkami. Dla chętnych dopłata do pokoju 1-os. – 1460 PLN.

Galeria
Szczegóły

POGODA
Pakistan to kraj w którym temperatura jest bardzo zróżnicowana. Generalnie występuje tam mała ilość opadów. Tereny znajdujące się na południu kraju są ciepłe, północ kraju natomiast jest chłodniejsza.

CZAS
+3 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +4 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są urdu i angielski, jednak w niektórych rejonach kraju znajomość angielskiego nie jest powszechna.

RELIGIA 
W Pakistanie przeważa islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Pakistanu jest rupia pakistańska (PKR). 1 rupia = 100 pajs. Bankomaty w Pakistanie występują jedynie w stolicy i kilku większych miastach, nie należy więc na nie za bardzo liczyć. Gotówka jest najbardziej sprawdzonym środkiem płatniczym w Pakistanie. Zabieramy więc ze sobą gotówkę i na bieżąco wymieniamy na miejscu. Zaleca się zabranie ze sobą dolarów amerykańskich.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi-fi nie jest niestety powszechny. Kawiarenki internetowe bywają dostępne w większych miastach.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrą opcją jest też zakup karty SIM lokalnego operatora. Proszę jednak pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach/pensjonatach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Pakistanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ/CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
– Pakistan to państwo w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu codziennym, należy więc przestrzegać pewnych zasad co do ubioru. Należy zachować umiar – unikać roznegliżowania. Nie trzeba obowiązkowo nosić chusty i przykrywać włosów, ale bardzo krótkie spodenki, czy duże dekolty nie będą dobrze widziane. Przed wejściem do meczetu należy obowiązkowo zdjąć buty.
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– polar/bluza na chłodniejsze wieczory, kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ręcznie robioną biżuterię
– przyprawy (chilli, kurkumę, anyż, cynamon)
– wyroby skórzane
– szale, odzież

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Polacy wjeżdżają na teren Pakistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

OPIS TRANSPORTU

 • wynajęty, komfortowy i klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • samochody 4×4
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h