Masz pytanie? Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 506 965 755 12 444 72 25

Tajlandia – kraina kolorów, smaków i złotego Buddy

Dlaczego warto?
 • Poznasz Tajlandię od podszewki
 • Zwiedzisz zarówno północ jak i południe kraju
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6-15 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3*
 • Razem z Tobą będzie polska pilotka, która mieszka na stałe w Tajlandii, więc zna tam każdy zakamarek
 • kurs gotowania, masaż tajski czy snorkeling z żółwiami to tylko niektóre atrakcje

Tajlandia do niesamowity kraj. Znajdziemy tutaj wspaniałe buddyjskie świątynie, dziką dżunglę, rajskie plaże, bezludne wyspy, pyszną tajską kuchnię. A co więcej, zostaniemy przywitani przez serdeczne uśmiechy Tajów. Mieszkańcy Tajlandii słyną ze swej pogody ducha, ciągłego zadowolenia i tego, że trudno ich wyprowadzić z równowagi. Życie przyjmują bardzo lekko a podstawą jest tzw. sanuk, czyli frajda.
Podróż do Tajlandii nie tylko pozwoli nam zagłębić się w tajniki historii tego regionu, odpocząć w cieniu niesamowitych świątyń, czy oddać się relaksowi podczas masażu. Tajlandia to o wiele więcej, to pyszna kuchnia, to niesamowite krajobrazy i miejsca, gdzie ciągle jeszcze mało jest turystów, to wreszcie atrakcje typu snorkeling z żółwiami czy trekking na słoniach.
Daj się porwać i oczarować Azji Południowo-Wschodniej i jedź z nami na odkrywanie Tajlandii.

Program
Dzień

1

Wylot z Polski do Bangkoku.

Dzień

2

BANGKOK

Przylot do Bangkoku, transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek po locie. Wieczorem wyprawa w szalone zakamarki uliczne miasta. Pierwsze wrażenia podczas tradycyjnego masażu tajskiego/2h. Najlepsze sea food w mieście. Odkrywanie tajskiej kuchni ulicznej i życia nocnego miasta. Rajdy tuktukami. Nocleg w Bangkoku.

Dzień

3

BANGKOK

Wyprawa rowerowa po mieście, w miejsca oddalone od utartych szlaków turystycznych. Zobaczymy jak żyją zwykli mieszkańcy tej metropolii. Oprócz tego zwiedzimy Pałac Królewski i Świątynię Szmaragdowego Buddy. A później czas na relaks dla ciała – tajski masaż stóp. Wybierzemy się do najstarszej świątyni w Bangkoku, gdzie znajduje się mekka, najstarsza szkoła masażu tajskiego – Wat Pho, popularnie nazywana Świątynią Leżącego Buddy. Nocleg w Bangkoku.

Dzień

4

BANGKOK – CHIANG MAI

Dzień zaczniemy od wycieczki na Targ Wodny, jeden z największych w Tajlandii i ostatnich bastionów tradycji tajskiej – handlu na łódkach. Po drodze zatrzymamy się na targu, który funkcjonuje od niemalże 100 lat. Targ na torach. Codziennie przejeżdża przez targ pociąg, gdzie w tym czasie straganiki składają się w kilka sekund po czym rozkładają się od nowa. Szkoła przetrwania 🙂
Popołudniu Powrót do Bangkoku i transfer na stację kolejową skąd wyruszymy nocnym pociągiem na zdobywanie północnych rewirów Tajlandii. Będziemy podróżować w kuszetkach.

Dzień

5

CHIANG MAI

Wcześnie rano przyjazd do miasta Chiang Mai, stolicy byłego Królestwa Lanna. Po śniadaniu i porannej kawie, ruszymy do naszego hotelu aby się zameldować i odpocząć chwilę. Popołudniu wycieczka do jednej z najciekawszych świątyń, na górze Doi Suthep. Z tą świątynią jest związana pewna legenda o białym słoniu. Nie bez przyczyny wszak wybudowano takie miejsce. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień

6

CHIANG MAI

Dziś zajmiemy się warsztatami. Dla chętnych mamy dwie opcje, oczywiście można skorzystać z obu.
Rano – szkoła gotowania tajskich potraw, 4- godzinny kurs pozwoli na poznanie podstawowych przypraw używanych w tajskiej kuchni. Niezwykle mocne smaki i zapachy. Najbardziej popularne potrawy.
Popołudniu – kilku godzinny kurs masażu tajskiego, który pozwoli odkryć jego tajniki i metody relaksu. Nauczysz się między innymi, jak masować plecy, jakie stosować olejki i zioła do tajskiego masażu. W jaki sposób zrelaksować umęczone stopy i nogi oraz podstawy tradycyjnego tajskiego masażu ciała. Wieczorem odwiedzimy nocny targ. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień

7

CHIANG MAI - CHIANG RAI - CHIANG MAI

Całodzienna wyprawa do Chiang Rai, do Złotego Trójkąta oraz wioski plemion górskich. Zobaczymy między innymi Świątynię Wat Rong Khun, nazywaną Białą Świątynią. To niesamowita współczesna architektura sakralna. Wieczorem powrót Chiang Mai na nocleg.

Dzień

8

CHIANG MAI – SURAT THANI – KHAO SOK

Rano wymeldowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot krajowy do Surat Thani. Stamtąd pojedziemy do hotelu znajdującego się na terenie Parku Narodowego Khao Sok wśród tropikalnej zieleni, otoczony górzystymi bajkowymi krajobrazami.
Popołudniu trekking na słoniach po lesie tropikalnym. Relaks wśród przyrody.
Wieczorem Dla chętnych salon SPA, Nocleg w Khai Sok.

Dzień

9

KHAO SOK

Całodzienna wycieczka po jednym z najpiękniejszych miejsc w Tajlandii. Cheow Larn Lake, jest to sztuczne jezioro, które powstało w 1982 roku na terenie Parku Narodowego Khao Sok. Magia tego miejsca, lasy deszczowe jedne z najstarszych na świecie, dzika, tropikalna przyroda sprawia, że człowiek wypoczywa i zapomina o wszystkim przyziemnym.
Wieczorem Dla chętnych salon SPA, Nocleg w Khai Sok.

Dzień

10

KHAO SOK – KOH SAMUI

Rano przejedziemy na bajkową wyspę Koh Samui ( bus + prom + bus ). Będzie czas na relaks i odpoczynek. Nocleg na wyspie Koh Samui.

Dzień

11

wyspa KOH SAMUI

Plażowanie i czas wolny na relaks lub wycieczka fakultatywna na Koh Thao i snorkeling z żółwiami. Chętni mogą też skorzystać ze SPA i masaży. Nocleg na wyspie Koh Samui.

Dzień

12

wyspa KOH SAMUI

Plażowanie i czas wolny na relaks lub wycieczka fakultatywna do Marine Park (Snorkeling i kajaki)
Chętni mogą też skorzystać ze SPA i masaży. Nocleg na wyspie Koh Samui.

Dzień

13

KOH SAMUI - BANGKOK

Rano transfer na lotnisko Surat Thani ( bus + prom + bus ) a następnie przelot do Bangkoku. Po południu zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem pożegnalny drink w jednym ze sky barów. Nocleg w Bangkoku.

Dzień

14

W zależności od godzin wylot, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

 

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów (czyli 15 dnia).

Wycieczki fakultatywne:

 • Chiang Mai – Kurs masażu tajskiego: 33 USD / 1 os.
 • Chiang Mai – Kurs gotowania potraw tajskich: 25 USD / 1 os.
 • Koh Samui – Koh Thao, Snorekling: 60 USD / 1 os.
 • Koh Samui – Marine Park Snorkeling i kajaki: 60 USD / 1 os.
Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa to ok. 2000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie  Warszawa-Bangkok-Warszawa z przesiadką (do kwoty 2000 PLN)
 • 12 noclegów zgodnie z programem hotele 3*, 1 noc w pociągu)
 • 11 śniadań
 • Atrakcje wymienione w programie, w tym: masaż tajski klasyczny (2h) i masaż stóp (1h)
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany bus, pociąg nocny 2 lokalne przeloty: Chiang Mai-Surat Khani i Surat Khani – Bangkok
 • Opiekę polskiego pilota/rezydenta oraz tajskich przewodników
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Obiadokolacji (ok. 10-15 USD/os/dzień)
 • Wydatków na pamiątki
 • Zwyczajowych napiwków (5-10% ceny; około 20-30 USD/os na cały wyjazd)
 • Wycieczek fakultatywnych (25-60/os/wycieczka)
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 506 965 755
lub napisz maila:
biuro@czajkapodroze.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

11 noclegów w hotelach 3*, 1 nocleg w pociągu – kuszetki

Galeria
Do pobrania
Umowa - wzór
Warunki uczestnictwa
OWU-AXA
Tajlandia – kraina kolorów, smaków i złotego Buddy
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Tajlandii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Nie potrzebujemy wiz.

POGODA
Najogólniej pogodę w Tajlandii można podzielić na 2 pory. Porę chłodną od listopada do lutego, kiedy temperatury osiągają zwykle około 30 stopni i porę deszczową od maja do października. Jednak w porze deszczowej opady wcale nie są regułą, więc spokojnie można odwiedzać te rejony w tych terminach. A generalnie praktycznie cały rok nadaje się do podróży.

CZAS
+ 5 godziny w czasie letnim, + 6 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Językiem urzędowym jest j. tajski.

RELIGIA
Ponad 90% Tajów wyznaje buddyzm.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce. Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Tajlandii jest BAHT (THB). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary lub euro i wymieniać na bieżąco w kantorach lub bankach. Najlepiej zabrać walutę w wysokich nominałach, gdyż im wyższy nominał tym lepszy kurs. Bankomaty są dostępne a prowizję zależą od banku.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Ruch lewostronny. W większych miastach przy przechodzeniu przez ulicę trzeba mieć oczy wkoło głowy:)

JEDZENIE
Kuchnia tajska jest słynna na całym świecie, więc nawet wybredne podniebienia zostaną zaspokojone. Mamy tu przekrój dań od ostrych przez słodkie. Do tego wyprawa na lokalne targi to feria kolorów, zapachów, smaków.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Tajlandii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń buddyjskich wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym. Przed wejściem należy bezwarunkowo ściągnąć buty.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Nocny pociąg na trasie Bangkok-Chiang Mai
 • 2 lokalne przeloty na trasie Chiang Mai-Surat Khani i Surat Khani – Bangkok

Specyfikacja wyjazdu

Tajlandia – kraina kolorów, smaków i złotego Buddy to wyjazd przeznaczony dla turysty, który chce zobaczyć najważniejsze miejsca w Tajlandii, ale chce także zasmakować w miejscach niedostępnych turystycznie. Dzięki naszej polskiej rezydentce, która mieszka na stałe w Tajlandii, pokażemy Ci prawdziwą Tajlandię. Będzie okazja do skorzystania z warsztatów gotowania i warsztatów masażu tajskiego. Oprócz tradycyjnego zwiedzania odbędziemy też trekking na słoniach po dżungli, będziemy nurkować z żółwiami i odpoczniemy na rajskich plażach.

Mapa
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h