Wiosenna Japonia

Dlaczego warto?
 • Zwiedzisz między innymi Tokio, Hiroszimę czy Kanazawę
 • Poznasz kulturę, zwyczaje i tradycje Japończyków
 • Spróbujesz pysznej, japońskiej kuchni
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będziesz pod opieką polskiego tour leadera

Japonia… kraj w którym ceni się harmonię i tradycje, a jedną z najważniejszych wartości jest szacunek. Kraj, który słynie z gwarnych uliczek, kolorowych dzielnic i wspaniałych świątyń. To właśnie tam spróbować można jednej z najzdrowszych, a zarazem najpyszniejszych kuchni na świecie i zobaczyć kolorowo ubrane gejsze. Miejsce, które słynie z herbaty, sztuki, anime, ulic handlowych, strzelistych wieżowców i tradycyjnych pawilonów.
Jeśli chcesz zasmakować w oryginalnej, zaskakującej i niezwykłej japońskiej kulturze, poznać życzliwych Japończyków i przeżyć przygodę życia to wiedz, że ta podróż pozwoli doświadczyć Ci wszystkiego, o czym marzysz. Wyjedź z nami do Kraju Kwitnącej Wiśni, a obiecujemy, że nie pożałujesz.

Program
Dzień

1

Wylot z Warszawy do Tokio.

Dzień

2

TOKIO

Przylot do Tokio. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Czas wolny na odpoczynek po locie. Nocleg w Tokio.

Dzień

3

TOKIO

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Tokio – stolicy i największego miasta Japonii. Słynie ono z imponujących, zabytkowych budowli czy kolorowych dzielnic po których z pewnością pospacerujemy podczas tej podróży. Na początek zobaczymy Skytree czyli najwyższą wieżę świata (jej wysokości to ponad 630 metrów). Następnie udamy się w kierunku dzielnicy Asakusa, będącej jednym z najstarszych japońskich dystryktów gejsz. Zobaczymy tam buddyjską świątynię Sensō-ji będącą najstarszą budowlą w mieście (jej początki sięgają już VII wieku, a przez wielu uważana jest ona za symbol kraju). Po zwiedzaniu czeka nas rejs po rzece Sumida. Po rejsie kontynuujemy zwiedzanie, w trakcie którego ruszamy w stronę słynnego „podwójnego mostu” Nijubashi. Znajduje się on nieopodal słynnego Pałacu Cesarskiego czyli rezydencji cesarza Japonii (wraz z pałacem w skład kompleksu wchodzą jeszcze inne budowle, a całość zajmuje bardzo rozległy obszar). Na koniec dnia pospacerujemy jeszcze po handlowej dzielnicy Ginza, co pozwoli nam się jeszcze głębiej wczuć w klimat kraju w którym jesteśmy. Dzięki temu podejrzymy też codzienność i zajęcia mieszkańców tego zróżnicowanego pod wieloma względami miasta. Nocleg w Tokio.

Dzień

4

TOKIO – HAKONE – TOKIO

Śniadanie. Celem naszej dzisiejszej podróży jest słynny japoński region Hakone, położony na obszarze wyspy Honsiu. Miejsce to jest niezwykle malownicze, będzie więc okazja by odpocząć w przepięknym otoczeniu. Podziwiać stamtąd można między innymi majestatyczną górę Fudżi czyli najwyższy szczyt kraju będący jednocześnie czynnym starowulkanem. Nie bez powodu górę wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego, gdyż widok ten zapiera dech w piersiach i stanowi źródło inspiracji nie tylko artystycznej, ale i duchowej. Tam zobaczymy kraterowe jezioro Ashi (znane też jako jezioro Hakone lub jezioro Ashinoko). Jeśli pogoda pozwoli rejs po jeziorze. Otaczające scenerie są niesamowite, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Następnie powrót do Tokio. Nocleg w Tokio. (w przypadku jakiejkolwiek aktywności wulkanu plan tego dnia może ulec zmianie)

Dzień

5

TOKIO – KANAZAWA

Po śniadaniu transfer na stację, gdzie wsiądziemy w pociąg do Kanazawy – miasta leżącego na wybrzeżu Morza Japońskiego. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie. Na początek udamy się w stronę jednego z największych placów handlowych okolicy. Spacer wśród niezliczonej ilości straganów na których można kupić nie tylko tradycyjne przysmaki. Następnie zobaczymy słynny ogród Kenroku-en (uznawanym przez wielu za jeden z najpiękniejszych ogrodów całego kraju). Jako że Kanazawa kojarzy się z wszystkim tym, co „tradycyjnie japońskie” tego dnia udamy się też do Shima House – zabytkowego domu gejszy, gdzie dowiemy się więcej na temat codzienności gejsz oraz ich życia. Zobaczymy też dom Nomura Samurai, który niegdyś należał do bardzo zamożnej rodziny samurajów. Nocleg w Kanazawa.

Dzień

6

KANAZAWA – SHIRAKAWAGO – TAKAYAMA – KIOTO

Śniadanie. Dzisiaj poznamy Japonię od nieco innej strony, gdyż celem naszej dzisiejszej podróży będzie Shirakawa-go. Jest to położona w niezwykle malowniczej scenerii wioska – przepiękna przyroda, lokalny klimat, rozwijany od pokoleń styl architektoniczny. Podejrzymy codzienność mieszkańców oraz ich domy – tradycyjne gassho-zukuri czyli drewniane domki z charakterystycznymi, stromymi dachami przypominającymi ręce złożone do modlitwy. Następnie udamy się do Takayama, gdzie na początek pospacerujemy po jednej z tradycyjnych ulic. Będzie też czas na poznanie innych ważnych miejsc okolicy. Stamtąd ruszamy na stację, skąd pociągiem rozpoczniemy podróż do Kioto uważanego przez wielu za kulturalne centrum Japonii. Miasto słynie z z niezliczonej ilości pałaców, ogrodów i chramów. Nocleg w Kioto.

Dzień

7

KIOTO

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Kioto. Na początek zobaczymy słynną świątynię Fushimi Inari oraz wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO świątynię Złotego Pawilonu. Tego dnia zobaczymy też zbudowany w 1603 roku zamek Nijo i odwiedzimy dzielnicę Gion czyli dzielnicę gejsz. Trudno wyobrazić sobie japońską kulturę bez postaci jakimi są tradycyjnie ubrane, umalowane i uczesane gejsze. Nocleg w Kioto.

Dzień

8

KIOTO – HIROSZIMA - MIYAJIMA

Śniadanie. Następnie udamy się na stację, skąd wyruszymy pociągiem do Hiroszimy – japońskiego miasta na które podczas II wojny światowej została zrzucona bomba atomowa. Po wojnie starano się je odbudować, dzięki czemu współcześnie Hiroszima jest miastem odgrywającym bardzo ważną rolę na arenie międzynarodowej (niektórzy wręcz uważają miasto za Symbol Pokoju). Po przyjeździe pospacerujemy po mieście i zobaczymy najważniejsze symbole upamiętniające wydarzenia, który miały miejsce w 1945 roku. Ujrzymy między innymi Pomnik Pokoju (lub inaczej Kopułę Bomby Atomowej) – zabytek ukończony w 1915 roku czy miejscowe muzeum. Następnie udamy się w stronę Miyajimaguchi, gdzie wsiądziemy w prom który zabierze nas na wyspę Miyajima. Jest to miejsce znajdujące się na Wewnętrznym Morzu Japońskim, znane potocznie jako wyspa Itsukushima. Nocleg.

Dzień

9

MIYAJIMA – HIROSZIMA - TOKIO

Po śniadaniu zobaczymy jeden z najsłynniejszych japońskich chramów, którego początki sięgają już VI wieku. Obiekt ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tego dnia będzie też czas na ostatnie zakupy na jednym z najbardziej klimatycznych placów handlowych okolicy. Następnie czeka nas szybka przeprawa promem do Miyajimaguchi. Stamtąd ruszamy na stację w Hiroszimie, skąd pociągiem udamy się w drogę powrotną do Tokio. Nocleg w Tokio.

Dzień

10

POŻEGNANIE

W zależności od godzin przelotów przejazd na lotnisko i wylot z Tokio. Przylot do Polski.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może nastąpić o 1 dzień później w zależności od godzin wylotów.

Terminy/ceny
Termin

Terminy na rok 2021 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (8000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie  Warszawa-Tokio-Warszawa to ok. 3000 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 8 noclegów zgodnie z programem w pokojach dwuosobowych (hotele 3*)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, 1 obiad (dzień 4)
 • Transport zgodnie z programem – pociągi ekspresowe (Shinkansen), pociągi, metro, autobusy miejskie, samochód/bus, prom
 • Wycieczkę do Shirakawago
 • Biletu wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika (zgodnie z programem)
 • Opiekę polskiego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 30-50 USD/dzień/osoba)
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 3360 PLN
Jak się zapisać?
Krok

1Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas:
kom. 533 593 933
lub napisz maila:
biuro@vanellus.travel.pl
lub wypełnij formularz na naszej stronie.

Krok

2Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)

Krok

3Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.

Krok

4Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.

Krok

52-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe). Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 3360 PLN.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Japonii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy).

Opis transportu

 • pociągi ekspresowe (Shinkansen), pociągi, metro, autobusy miejskie, samochód/bus, prom
Zobacz podobne wyjazdy

Chcesz zarezerwować wycieczkę?
Masz pytania?
A może interesują Cię inne/podobne wyjazdy?

Skontaktuj się z nami.

Zostaw swój numer telefonu lub e-mail.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu przez Administratora.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowej przez Administratora.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora w celach marketingu bezpośredniego usług oferowanych przez Administratora.

Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Globzon Travel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie przy ul. Szlak 65/602, 31-153 Kraków, której został nadany numer identyfikacji podatkowej 6762566565, e-mail: biuro@globzon.travel.pl Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być cofnięta w każdym czasie. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem. Więcej informacji o sposobie przetwarzania danych i ochronie danych osobowych znajduje się w zakładce Ochrona danych osobowych.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin. Bez zobowiązań dowiesz się więcej na temat naszych wyjazdów.

×
Masz pytania, zostaw kontakt, odpowiemy w ciągu 24h